Wady auta kupionego przez Internet


Z ogłoszenia na Allegro kupiłem osobiście samochód osobowy z 2001 r. za 16 900 zł. Następnego dnia stwierdziłem, że w samochodzie nie ma wszystkich poduszek powietrznych, o których była mowa w ogłoszeniu (brakuje trzech z ośmiu). Co prawda, w dniu transakcji udałem się na stację diagnostyczną, jednak tylko pod kątem kontroli zawieszenia i spalin. W dniu sprzedaży sprzedawca oznajmił jedynie, że samochód był malowany po małej stłuczce na parkingu (malowanie, wymiana zderzaka i reflektora). Teraz okazuje się, że brakuje tylnych poduszek oraz poduszki w siedzeniu kierowcy, o czym w ogóle nie było wcześniej mowy.

Czy pracownik, który zostaje wysłany na szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe, ma prawo odmówić w nim udziału? Koszty szkolenia i dojazdu opłaca pracodawca. W czasie kryzysu lotniczego w zeszłym tygodniu PKP Intercity zanotowało rekordowe w swojej historii zainteresowanie połączeniami międzynarodowymi. Jeszcze tylko do godziny 16 w niedzielę można zwiedzać siedzibę Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. Wejście dla gości umiejscowione jest od strony pl. Powstańców Warszawy. Tam też postawiono namioty, w których znajduje się plac zabaw oraz inne atrakcje przygotowane dla najmłodszych.Dobry początek dnia i wielogodzinny marazm - to obrazek charakterystyczny dziś dla niemal wszystkich europejskich parkietów. Optymizm był efektem gry "pod" odbicie na Wall Street, a stabilizacja notowań - wynikiem oczekiwania na potwierdzenie tej nadziei. Gigantyczną wpadkę zaliczyła chilijska mennica państwowa: wyprodukowała 1,5 mln monet 50 peso z błędem. Zamiast nazwy państwa Chile na rewersie monety widnieje napis "Chiie". Brak literki L zadecydował o losie szefa mennicy - został natychmiast zwolniony. Z kolei kolekcjonerzy już polują na każdy egzemplarz. Drogowcy obiecują, że w tym roku zima ich nie zaskoczy. I wyliczają: na jej nadejście czeka ponad 2 tys. pługów, 100 piaskarek, 340 tys. ton soli drogowej, a także wykorzystanie CB radia do informowania kierowców o sytuacji na drogach. To robi wrażenie.

Wyhamowanie na głównej parze. Wczorajsza tendencja wzrostowa na parze EUR/USD traci swój impet. Po długim boju nie udało się na długo pokonać poziomu 1,4300. Dziś z rana o godzinie 8:00 kurs znajdował się na tym samym poziomie, co w momencie zamknięcia czwartkowej sesji, czyli 1,4273.

Podczas wczorajszej sesji giełdy na Wall Street odnotowały wzrosty na fali pozytywnego komunikatu Komitetu Otwartego Rynku. Indeks Dow Jones wzrósł o 1,3%, S&P 500 o 1,15%, a technologiczny Nasdaq zyskał 1,47%. Szwajcarski bank centralny (SNB) jest gotów do stanowczych działań, aby powstrzymać nadmierne wzrosty kursu franka szwajcarskiego - poinformował we wtorek prezes SNB Philipp Hildebrand.

Indeks największych spółek WIG20, po porannym wzroście i stabilizacji w dalszej części sesji, zamknął środowe notowania na blisko 1-proc. plusie. Trwająca od kilku tygodni korekta na rynku akcji ma męczący przebieg. Po pierwszej fali spadkowej inwestorzy na globalnych parkietach nie potrafią się zdecydować na jednoznaczny kierunek notowań, co skutkuje w bardzo szarpanym charakterze handlu i częstych lukach na otwarciu sesji. Na warszawskim parkiecie WIG20 porusza się wewnątrz przedziału 2300-2500 punktów i wszystkie ruchy w tej strefie z ostatnich dni można oceniać neutralnie. - Od poniedziałku nie mamy kontaktu z przedstawicielami inwestora, który kupił majątek Stoczni w Gdyni i Szczecinie - przyznał przed kamerą TVN CNBC Biznes wiceminister skarbu. Nabywca kupił, ale nie zapłacił, choć termin minął - resort skarbu ma zwrócić się teraz do KE o przedłużenie czasu na znalezienie nowego inwestora. Bruksela robi nadzieję, że zgodę da.Dzisiejsza sesja upłynęła na głównej parze walutowej znacznie spokojniej niż wczorajsza. Wprawdzie kierunek zmian został utrzymany, ale siła spadków nie była już tak duże. Raport techniczny przygotowany przez amerykańską firmę zajmującą się bezpieczeństwem w internecie stwierdza, że przeprowadzone niedawno ataki cybernetyczne na ponad 30 amerykańskich firm, w tym Google'a, pochodziły z serwerów używanych przez rząd Chin - poinformował brytyjski dziennik "The Guardian". Główna para walutowa w dalszym ciągu porusza się w trendzie horyzontalnym o relatywnie szerokim zakresie. O godzinie 8:00 kurs EUR/USD wynosił 1,4315, wobec wczorajszego zamknięcia na 1,4283. Nie jest jednak wykluczone, iż duża ilość publikacji makro w dniu dzisiejszym spowoduje wyznaczenie nowego średnioterminowego kierunku. Wszystkie dane lepsze od prognoz powinny mimo wszystko wspierać wspólną walutę i potęgować wyprzedaż bezpiecznych aktywów denominowanych w dolarach. Zmienność na wysokim poziomie powinna się utrzymywać od godziny 10:00 do mniej więcej 17:00.

PKP SA zarobiły 125 mln zł na nieruchomościach


541 przetargów na nieruchomości o wartości około 529 mln zł ogłosiła przez jedenaście miesięcy 2009 r. spółka PKP SA - poinformował w środę rzecznik firmy Michał Wrzosek. Przychody ze sprzedaży nieruchomości sięgnęły w zeszłym roku 125 mln zł.

Reklamy totalizatora nielegalne


Nie tylko kluby sportowe sponsorowane przez firmy bukmacherskie mają kłopot z nową ustawą hazardową. Kłopot ma też państwowy monopolista. Zgodnie z nowym prawem, Totalizator Sportowy nie może się reklamować - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

ZUS sprawdzi, czy jesteś chory


Niemal cztery miliony zł udało się odzyskać ZUS-owi dzięki zleconym przez premiera kontrolom osób korzystających ze zwolnień lekarskich - donosi "Gazeta Wyborcza". A to dopiero początek - kontroli mogą spodziewać się zarówno osoby, które często biorą krótkie, kilkudniowe zwolnienia, jak i ci na bardzo długim chorobowym, a nawet kobiety w ciąży. Złapani na oszustwie - utracą chorobowe.

Strajkowali energetycy z Energi


Przez osiem godzin w Grupie Energa strajkowała w poniedziałek załoga, która domaga się m.in. podwyżki pensji w wysokości 10 proc. Podawane są sprzeczne dane co do skali protestu.

Do szczególnie niebezpiecznych odpadów medycznych należy bezwzględnie zaliczyć klisze rtg. Pojedyncze klisze rtg w niewielkiej ilości nie stanowią zagrożenia, ale jeśli twój ośrodek zdrowia wytwarza

klisze rtg

należy jest bezwzględnie przechowywać w odpowiednich opakowaniach na odpady medyczne. W dużej ilości klisze rtg mogą emitować na tyle duże dawki promieniowania, że może to stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

"Rynki przesadziły z optymizmem"


Tydzień temu WIG20 przebił 2.400 pkt. Po krótkiej korekcie w ostatnich dniach, czwartkowe dane z USA o wzroście gospodarki znowu wywołały falę popytu. - Pora na głębszą korektę. Rynki przesadziły z optymizmem, więc czas na schłodzenie głów — ostrzega Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

Zwrot na Wall Street dużo zmienia w krótkim terminie


Czwartek, pomimo że był dniem banków centralnych, z uwagi na odbywające się posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii (w obu przypadkach stopy nie zostały zmienione), został zdominowany przez doniesienia z Grecji.

Dobre dane makro pomogły we wzrostach


Dobra passa byków na warszawskim parkiecie trwa. Pomimo słabego otwarcia będącego konsekwencją zniżek na parkietach azjatyckich i nieco zawyżonego poniedziałkowego fixingu, z każdą kolejną godziną wracała przewaga strony popytowej. Rynkowi akcji pomógł poranny odczyt sprzedaży detalicznej w Polsce za lipiec, który okazał się być lepszy od oczekiwań rynku.

Wartość kredytów w programie "Rodzina na swoim" we IX 550 mln zł, a w X 575 mln zł


Wartość udzielonych kredytów w ramach programu "Rodzina na swoim" wyniosła we wrześniu 549,79 mln zł, a w październiku 575,2 mln zł - podał Bank Gospodarstwa Krajowego w poniedziałkowym komunikacie.

Zadowoleni Polacy


Ponad jedna trzecia Polaków jest zadowolona z tego co ma - wynika z najnowszego raportu Money Track, opublikowanego w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

MSP zastanawia się nad przyspieszeniem prywatyzacji Polic


Ministerstwo Skarbu Państwa zastanawia się nad przyspieszeniem prywatyzacji Zakładów Chemicznych Police, gdyż ma wątpliwości, czy spółka poradzi sobie z trudną sytuacją finansową do czasu znalezienia wspólnego inwestora z Puławami - poinformował wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

General Motors zwolni 10 tysięcy pracowników


General Motors zamierza zmniejszyć zatrudnienie w Oplu o 10 tysięcy ludzi - informuje Welt Online. Informację taką przekazał mediom wiceprezydent koncernu John Smith. Wczoraj amerykańska firma postanowiła wycofać się z zamiaru sprzedaży Opla rosyjsko-kanadyjskiemu konsorcjum.

Spadają ceny miedzi w Londynie


We wtorek rano ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w reakcji na informacje o wznowieniu pracy przez chilijskie kopalnie miedzi - podają maklerzy. Wcześniej kopalnie te zawiesiły wydobycie w wyniku sobotniego trzęsienia ziemi.

Gaz-System podpisał umowy na przesył gazu


Operator gazociągów systemowych Gaz-System podpisał umowy z trzema firmami: PGNiG, Handen Sp. z o.o. oraz KRI S.A. na przesył gazu połączeniem z Czechami. Gaz ma popłynąć w 2011 roku; przepustowość połączenia to ok. 500 mln m. sześc. gazu rocznie - poinformował we wtorek operator.

Zagłosuj na swoje biurko


Stylowe meble w dobrej cenie sprzedawane przez internet. Pomysł na brytyjski e-sklep o nazwie "made.com" na pierwszy rzut oka nie wydaje się innowacyjny, ale to właśnie jemu udało się zdobyć wpływowego sponsora, który zainwestował w ten biznes.

Zapasy ropy w USA wzrosły o 2,091 mln baryłek - DoE


Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,091 mln baryłek, czyli o 0,62 proc., do 339,9 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).

Do końca V rekomendacja doradcy ws. połączenia TON Agro i Dipservice - MSP


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że resort skarbu, po otrzymaniu rekomendacji od doradcy prywatyzacyjnego, zdecyduje czy należące do Skarbu Państwa spółki nieruchomościowe: Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami Agro i Dipservice wprowadzić na giełdę jako jeden podmiot.

Na trasach zagranicznych czeka nas wojna


Od 1 stycznia przewoźnicy kolejowi w Unii Europejskiej, jak PKP w Polsce, będą musieli się liczyć z konkurencją z zagranicy na trasach międzynarodowych, także między stacjami krajowymi. Wchodzi w życie dyrektywa liberalizująca rynek pasażerskich przewozów kolejowych.

Oszczędności gospodarstw domowych wzrosły do 728,5 mld zł na koniec VI 2009 r.


Wartość oszczędności gospodarstw domowych w Polsce wyniosła 728,5 mld zł na koniec czerwca 2009 r., podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

PGE emituje za 5 mld zł


Polska Grupa Energetyczna chce pozyskać z emisji akcji ok. 5 mld zł brutto - wynika z opublikowanego prospektu spółki. Około 3,5 mld złÂ PGE zamierza przeznaczyć na program inwestycyjny, a pozostałe 1,5 mld wyda na sfinansowanie odkupu od Skarbu Państwa pakietów mniejszościowych spółek zależnych.

Fed podnósł jedną stopę


Kryzys się skończył - tak część analityków odebrała decyzję amerykańskiego banku centralnego. Fed niespodziewanie w nocy naszego czasu podniósł stopę dyskontową o 0,25 punktu procentowego do 0,75 proc. Ale nie wszystkie interpretacje tej decyzji są optymistyczne, bo oznacza zahamowanie dopływu pieniądza do gospodarki.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.