Inwestycje Comarchu w sektor usług mogą wzrosnąć w 2010 r. o 50-60% r/r do 40 mln zł


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Wszyscy szczypiorniści są zdrowi i do meczu z Czechami niepokonani Polacy przystąpią w pełnym składzie. Wygrana daje biało-czerwonym pierwszy w historii awans do najlepszej \\\\\\\\\\\\\\\"czwórki\\\\\\\\\\\\\\\" mistrzostw Europy. Co dalej\\\\\\\\\\\\\\\? W sukces podopiecznych Wenty wierzą nawet... niemieccy kibice z 54-letnim Helmutem na czele.



Podobnie jak w latach ubiegłych, w 2009 roku Warszawa była liderem płacowym wśród polskich miast. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5200 PLN i była o 44 proc. wyższa niż w Krakowie (3600 PLN) i aż o 86 proc. większa niż w Lublinie (2800 PLN).

Nowa umowa z Gazpromem przewraca plany PGNiG. W 2015 r. Rosja ma zapewnić 55 proc. gazu dla polskiej firmy, a dotąd miało to być 40 proc. Gazprom obiecuje też, że pozwoli zarabiać EuRoPol Gazowi do 3 mln dol. rocznie na tranzycie przez Polskę gazu dla Niemców. Fotoradar straży miejskiej w ciągu bieżącego roku zarobił 1,2 mln zł. Najwięcej – 907 – kierowców zostało sfotografowanych przez strażników na ul. Krakowskiej przy skrzyżowaniu z ...

W Wiedniu i Mediolanie premier Rosji Władimir Putin zakończył przygotowanie rury South Stream, którą rosyjski gaz popłynie do Europy Środkowej i Południowej. Każdy z przedsiębiorców ma odmienne doświadczenia biznesowe, napotykał odmienne problemy, nawiązywał rozmaite kontakty. Gdy połączyć te wypadkowe, powstanie zagłębie wiedzy biznesowej o dużym potencjale. Wykorzystać je pomaga Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, który w ramach działania 5.1 "Wspieranie rozwoju powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym" oferuje grupom współpracujących przedsiębiorców dotacje. W latach 2007-2013 przeznaczono na nie aż 104 mln euro - poinformował PARP. Komisja Europejska zacieśnia kontrolę nad sektorem energetycznym państw Wspólnoty - wytyka "Nasz Dziennik".Mimo protestów pracowniczych i zagrożenia strajkiem, w ocenie „Rzeczpospolitej” nie słabnie zainteresowanie potencjalnych inwestorów kupnem Energi. Prawie gotowe jest porozumienie, które zakończy najdłużej trwającą wojnę handlową w historii WTO i przyczyni się być może do spadku cen. Chodzi o wojnę bananową pomiędzy Europą a producentami bananów z Ameryki Łacińskiej. Członkowie rządu i stowarzyszenia prorodzinne protestują przeciw rozpoczętej w tym tygodniu we Francji skandalizującej kampanii antynikotynowej. Plakaty porównują palenie do przymusowego stosunku seksualnego.

Fedak o możliwości decydowania, kiedy chce się przejść na emeryturę


Minister pracy Jolanta Fedak w środę wieczorem przyznała, że jej resort pracuje nad pomysłem, by umożliwić Polakom decydowanie o tym, kiedy chcą przejść na emeryturę.

Poddziałanie 6.2.2 PO IG


- Firma LG jest cieszącym się międzynarodową renomą wiodącym producentem telewizorów i monitorów. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, Mławski zakład LGEMA stał się ważnym graczem nie tylko w Polsce, ale także w Europie – powiedział wicepremier, minister Gospodarki Waldemar Pawlak podczas wizyty w zakładzie LG Elektronics Mława 14 grudnia br. [MATERIAŁ FILMOWY]

Polnord podpisał umowę na wielką inwestycję w Gdańsku za 450 mln zł


Deweloper Polnord podpisał w czwartek umowę z miastem Gdańsk na zagospodarowanie Wyspy Spichrzów. W tej najbardziej zapomnianej części gdańskiej starówki ma powstać kompleks mieszkaniowo-usługowy, a wartość inwestycji wyniesie 450 mln zł - podaje Reuters

Ikea będzie miała w Polsce bank


W szwedzkich sklepach klienci kupią meble i dostaną kredyty. Komisja Nadzoru Finansowego otrzymała zawiadomienie o tym, że w Polsce zamierza rozpocząć działalność Ikano Bank, finansowe ramię koncernu Ikea.

"Rz": W Polsce tylko co 4 niepełnosprawny podejmuje pracę


W Polsce tylko co czwarty niepełnosprawny podejmuje pracę. Takie są wyniki największych do tej pory polskich badań dotyczących niepełnosprawnych na rynku pracy, do których dotarła "Rzeczpospolita"

W lipcu i we wrześniu kampania informacyjna URE


Urząd Regulacji Energetyki przygotowuje kampanię informacyjną pod hasłem „I Ty możesz zmienić sprzedawcę prądu”. W lipcu i we wrześniu w całej Polsce pojawią się billboardy i plakaty, spoty radiowe, idea placement w jednym z popularnych seriali, artykuły sponsorowane oraz ulotki i warsztaty dla odbiorców energii tzw. Trzeciego Wieku.

Policjanci pilnują dobytku powodzian


Strach przed szabrownikami jest jednym z głównych powodów niechęci mieszkańców zalanych terenów do ewakuacji. Myśl o pozostawieniu całego dobytku na pastwę losu jest dla wielu nie ...

Fiat ma nowego szefa z rodu Agnellich


Nowym szefem Fiata został John Elkann, wnuk Giovanniego Agnellego - najsłynniejszego bossa włoskiego koncernu.

Nowy szef AIG nie spieszy się z oddawaniem długu podatnikom


Robert Benmosche powiedział w wywiadzie dla Wall Streeet Journal, że nie będzie się spieszył z wyprzedażą aktywów firmy, by spłacić udzieloną jej przez amerykański budżet pożyczkę.

Niemcy. Ekolodzy wycofali skargę na budowę Gazociągu Północnego


Niemieckie organizacje ekologiczne wycofały skargę na decyzję o pozwoleniu na budowę Gazociągu Północnego po dnie Bałtyku - poinformował w piątek Związek na rzecz Środowiska i Ochrony Przyrody (BUND).

Od połowy sierpnia utrudnienia komunikacyjne w centrum Katowic


British Airways zapowiada skrajk


Rzeczywistość może różnić się od tego, co wydaje się być niemal pewne. Dotyczy to m.in. zapewnień składanych przez producentów samochodów, paliw oraz materiałów eksploatacyjnych. W niektóre z nich po prostu nie warto wierzyć.

Zabytkowy statek wystawiony na sprzedaż na aukcji internetowej


Statek pasażerski, wybudowany w 1892 r. w niemieckiej stoczni w Elblągu został wystawiony na sprzedaż na jednym z portali internetowych. Cena cumującego w porcie macierzystym w Bydgoszczy na Brdzie statku m/s Jantar, została określona na 800 tysięcy złotych.

MSP: Enea rozpocznie road-show przedprywatyzacyjne w przyszłym tygodniu


Enea rozpocznie w przyszłym tygodniu road-show dla inwestorów w Polsce i za granicą przed planowaną przez Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) sprzedażą 16% jej akcji inwestorom finansowym, poinformował w poniedziałek wiceminister skarbu Adama Leszkiewicza.

Bill Clinton apeluje w Davos o pomoc dla Haiti


Były prezydent USA Bill Clinton zaapelował w czwartek w Davos do światowych przywódców biznesowych o pomoc w odbudowie Haiti ze zniszczeń po trzęsieniu ziemi, które zdewastowało stolicę tego kraju i zabiło nie mniej niż 170 tys. ludzi.

Otwarto tunel na trasie S-69 w Lalikach


Najdłuższy pozamiejski tunel drogowy w Polsce otwarto w piątek w Lalikach (Śląskie). Noszący nazwę "Emilia" 678-metrowy tunel, w ciągu łączącej Bielsko-Białą ze słowacką granicą w Zwardoniu drogi S-69, wraz z 4,7-km odcinkiem tej trasy kosztował 391,5 mln zł.

Trzy giełdy zainteresowane strategicznym partnerstwem z GPW


Nasdaq OMX, NYSE Euronext oraz London Stock Exchange odpowiedziały na ofertę GPW dotyczącą partnerstwa strategicznego z warszawską giełdą, obejmującego m.in. wdrożenie dla GPW nowego systemu transakcyjnego - poinformował PAP prezes GPW Ludwik Sobolewski.

Wyniki konkursu na dofinansowanie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości


Ministerstwo Gospodarki zakończyło ocenę wniosków o dofinansowanie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Z 22 wniosków zakwalifikowanych zostało 13, które otrzymały conajmniej 55 pkt, a maksymalna wysokość dofinansowania wyniosła 15 tys. zł.

PGNiG na razie nie rozważa wycofania się z Gas-Tradingu


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) na razie nie rozważa wycofania się ze spółki Gas-Trading, posiadacza 4 proc. udziałów w eksploatującym polski odcinek gazociągu Jamał, EuRoPol Gazie. Wyeliminowanie Gas-Tradingu z EuRoPol Gazu zasugerował premier Rosji Władimir Putin. Pozostałe udziały w równych proporcjach (po 48 proc.) utrzymują PGNiG i Gazprom.

Buzek: 50 mld euro na technologie energetyczne do 2020 r.


W ciągu 10 lat unijne nakłady na czyste technologie energetyczne mogą wynieść ok. 50 mld euro. To mniej więcej tyle, ile dotąd przeznaczono w unijnych programach na wszystkie kierunki badawcze - poinformował w piątek szef europarlamentu, Jerzy Buzek.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.