Listy protestacyjne pracowników PGE u premiera


Do kancelarii premiera trafiły w piątek listy protestacyjne w sprawie zamiany akcji pracowniczych PGE. Według związkowców ustalony przez rząd parytet zamiany akcji, narusza prawa ok. 45 tys. pracowników energetyki, bo przy zamianie otrzymują oni zmniejszony pakiet akcji.

Z dniem 1 marca br. PKP CARGO S.A. rozpoczęło realizację przewozów dla Zakładów Azotowych w Tarnowie Mościcach S.A., pozyskanych w drodze wygranego przetargu. Umowa będzie obowiązywała ... Na koncerty, których w tym roku było w Polsce rekordowo dużo, wydaliśmy ponad 200 milionów złotych. Zachodnie gwiazdy przyciąga do nas gwarancja, że można tu dobrze zarobić Leasing operacyjny to sposób pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy okres na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy często podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na jaki zostanie on przeznaczony, przewidywany okres jego użytkowania oraz wartość wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji.Małe mieszkania, które cieszą się największą popularnością, będą drożeć najszybciej, podaje Rzeczpospolita. Gotowe, duże lokale, które zalegają u deweloperów i pośredników będą zaś tanieć. - Po tragicznym wypadku samolotu w Smoleńsku, w którym zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i prezes NBP Sławomir Skrzypek, polską gospodarkę mogą czekać duże zmiany - pisze agencja Bloomberg. HAACP dla Rohlig Suus Logistics Dzięki pozytywnej ocenie międzynarodowej firmy certyfikującej SGS w zakresie wdrożonego w oddziale w Mysłowicach systemu HACCP – spółka może wejść na ...

Wygląda na to, że deweloperzy uwierzyli w zakończenie kryzysu, bo w ciągu pięciu miesięcy zaczęli budowę przeszło 22,7 tys. mieszkań. To wynik o blisko 90 proc. lepszy niż przed rokiem!

W piątek w Łodzi zacznie się precedensowy proces. Klienci czują się oszukani przez bank i chcą się wycofać z kredytu hipotecznego. - Podpisaliśmy umowę, bo przedstawiciel banku użył podstępu - twierdzą Powszechny szerokopasmowy internet w Polsce będziemy mieli w 2013-14 r. - taki plan ma Ministerstwo Infrastruktury. Jak zamierza to osiągnąć - mówi wiceminister Magdalena Gaj

Komisja Europejska bada zmowę przewoźników lotniczych Komisja Europejska potwierdziła, że zgłosiła zastrzeżenia niektórym firmom, iż prowadzi postępowanie w zakresie ich udziału w ustalaniu cen w cargo ... Choć podpisana przez prezydenta ustawa hazardowa wchodzi w życie dopiero 1 stycznia, już teraz resort finansów nie wydaje nowych zezwoleń na użytkowanie tzw. jednorękich bandytów, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". W 2030 r. Japonia chce zainstalować w kosmosie pierwszą elektrownię słoneczną, która zapewni tanią energię 500 tys. gospodarstw domowych.Niemcy masowo wykupują ze sklepów tradycyjne żarówki, które - w myśl unijnych regulacji - wkrótce mają zniknąć z taśm produkcyjnych i półek sklepowych w UE. Kartę przedpłaconą z pieniądzem elektronicznym można podarować nawet dziecku, które nie ukończyło jeszcze 13 lat. Jeśli dziecko jest starsze, może otrzymać zwykłą kartę płatniczą, kartę do płacenia w Internecie, a nawet kartę kredytową. W tym ostatnim przypadku chodzi oczywiście o dodatkową kartę do limitu kredytowego rodziców. Marmury już są, brakuje kompetencji i kindersztuby. Taki jest wniosek z badań jakości usług bankowych w naszym kraju - pisze "Puls Biznesu".

Tauron nie obniży inwestycji planowanych na 30 mld zł do 2020 r. mimo braku nowej emisji na GPW


# dochodzą wypowiedzi europosła Marcinkiewicza #

Wlk. Brytania: Ceny domów rosną najszybciej od prawie 3 lat


Ceny domów w Wielkiej Brytanii wzrosły w sierpniu czwarty miesiąc z rzędu. W tym miesiącu był to najszybszy miesięczny wzrost cen od grudnia 2006 roku. Analitycy są jednak sceptyczni w opinii czy dane te oznaczają znaczącą poprawę na rynku nieruchomości i mogą zwiastować wyjście kraju z recesji

Rozmowy w Moskwie. Głównie o dodatkowych dostawach


Wczorajsze polsko – rosyjskie negocjacje gazowe poświęcone były głownie umowie o dostawach dodatkowych ilości gazu do naszego kraju – donosi „Rzeczpospolita” powołując się na nieoficjalne źródła informacji.

Tauron ma centralną bazę dokumentów


Tauron stworzył tzw. data room, czyli centralną bazę dokumentów. Ułatwi ona przeprowadzenie procesu due diligence związanego z przygotowaniem do debiutu giełdowego i przekształceniami własnościowymi spółek wchodzącymi w skład grupy.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie przyjmuje najlepszy detektyw Śląsk, zapraszamy do naszej agencji detektywistycznej. Nasz detektyw Katowice posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw o charakterze detektywistycznym na Śląsku i w Katowicach. Jeśli potrzebny ci jest naprawdę dobry

detektyw Katowice

zapraszamy do naszej agencji detektywistycznej w Katowicach.

MEW wybuduje elektrownię wodną w Wielkopolsce


Spółka MEW 7 kwietnia 2010 roku zawarła umowę związaną z budową małej elektrowni wodnej w województwie wielkopolskim.

Paliwa.Drożeje olej opałowy z PKN Orlen


PKN Orlen podnosi od wtorku 13 października hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 31 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

L. Kaczyński spotkał się z Alijewem i Tuerkiem


# dochodzi wypowiedź ministra Mariusza Handzlika #

Spotkanie wiceminister Henclewskiej z zagranicznymi studentami


Zaprezentowanie sytuacji ekonomicznej i omówienie perspektyw wzrostu gospodarczego Polski to główny cel rozmów wiceminister gospodarki Grażyny Henclewskiej ze studentami kierunków ekonomicznych z Aston Business School, którzy przyjechali do Polski w ramach wymiany międzyuczelnianej. Spotkanie odbyło się 24 marca br. w Ministerstwie Gospodarki.

Rosyjski rząd chce podnieść cenę wódki o ponad 100 proc.


Do 2013 roku minimalna cena półlitrowej butelki wódki ma wzrosnąć do 200 rubli (ok. 22 zł) - ogłosił w środę wiceminister finansów Rosji. Poprzez podwyżkę rząd chce ograniczyć spożycie i zwiększyć dochody do budżetu

Czescy operatorzy szukają porozumienia z inwestorami w OZE


Czeski operator systemu przesyłowego - ČEPS oraz Czeskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego szukają możliwości porozumienia w związku z ostatnimi decyzjami operatora w sprawie wstrzymania wydawania pozwoleń na przyłączanie do sieci źródeł tego typu.

Jak dojechać na plac Piłsudskiego w sobotę


ZTM informuje W związku z sobotnimi uroczystościami żałobnymi, które odbędą się na pl. Piłsudskiego, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował plan funkcjonowania komunikacji miejskiej w tym dniu. Dojazd w ...

Zysk netto PGNiG mógł wynieść 790-1313 mln zł w I kw.


PGNiG mógł w I kw. 2010 roku odnotować 790-1313 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy konsensusie na poziomie 1143 mln zł zysku wobec 399 mln zł straty przed rokiem, prognozują analitycy ankietowani przez agencję ISB.

Dysk sieciowy QNAP TS-410


QNAP wraz z oficjalnym dystrybutorem w Polsce, firmą EPA Systemy, wprowadziły do oferty nowy dysk sieciowy QNAP TS-410. Urządzenie przeznaczone jest dla użytkowników domowych i segmentu SOHO. Obsługuje cztery dyski twarde, każdy o pojemności 2TB, z możliwością ich wymiany podczas pracy urządzenia (funkcja hot-swap).

Debiut Tauronu. Inwestorzy indywidualni w piątek dopisali


Biura maklerskie, szczególnie na Śląsku, odwiedziło wczoraj sporo inwestorów indywidualnych zainteresowanych zakupem akcji Tauronu – pisze „Rzeczpospolita”.

Solidarność gazowa w maju głosowana w PE


W maju ma być głosowany w Parlamencie Europejskim projekt rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw energii, który zawiera tzw. unijne mechanizmy solidarności gazowej. 18 marca raport z prac nad projektem, będzie głosować parlamentarna komisja ds. przemysłu badań i energii.

Podręcznik z zarządzania magazynem


Magazyny są istotnymi elementami systemu logistycznego. Występują jako ogniwa łańcuchów dostaw na drodze od producentów do ostatecznych odbiorców. Dlatego też prawidłowe funkcjonowanie magazynów jest warunkiem koniecznym ...

Bank Pocztowy chce mieć współczynnik wypłacalności na poziomie 8-9% w 2013 r.


Sektor bankowy powinien być bardziej zrównoważony, jeśli chodzi o udział w nim inwestorów zagranicznych i krajowych. Nie ma powodu by państwo pozbywało się swoich udziałów w PKN Orlen, PZU czy PKO BP. Ale musi zapenić lepsze zarządzanie tymi spółkami

Marek Rogalski: Rynek jest słaby i zapowiada korektę


W ostatnich latach można spotkać się ze zjawiskiem znacznego pogorszenia się jakości debaty publicznej, debaty politycznej. Język debaty podlega procesowi brutalizacji. Staje się językiem niezwykle wulgarnym, potocznym, kolokwialnym. Językiem, który nie przystoi elitom politycznym. Szczególnie proces ten można zaobserwować od roku 2005 i kampanii wyborczej do parlamentu.

Rozmowy ws. irańskiego programu atomowego w Wiedniu


Minister spraw zagranicznych Iranu Manuszehr Mottaki spotkał się w niedzielę rano w Wiedniu z szefem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Japończykiem Yukiyą Amano. Nie podano, czy osiągnięto jakieś porozumienie.

DAX na zamknięciu wzrósł o 2,44 proc., do 5.801,48 pkt


Niemiecki indeks DAX na zamknięciu wzrósł o 2,44 proc., do 5.801,48 pkt. (PAP)

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.