Rosjanie planują inwestycje w uran w Mongolii


Rosyjski AtomRedMetGold i mongolski AtomMon planują utworzenie joint venture, które zajmie się eksploatacją złoża uranu w regionie Dornod - napisał serwis pb.pl

Ponad jedna trzecia Polaków jest zadowolona z tego co ma - wynika z najnowszego raportu Money Track, opublikowanego w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik powiedział w piątek PAP, że Rada Ministrów zatwierdziła w trybie obiegowym wniosek ministra skarbu dotyczący możliwości sprzedaży w ofercie PZU do 5 proc. dodatkowych akcji spółki. Podatnicy tylko sporadycznie składają w urzędach celnych wnioski o zwrot akcyzy, zapłaconej od samochodów osobowych sprowadzonych z zagranicy - wynika z sondy "Gazety Prawnej".Koreański producent otwiera w Polsce sklep z aplikacjami i ogłasza konkurs dla programistów. Bo aplikacje do komórek to niezwykle intratny rynek Zakłady Chemicznych Police i PGNIG podpisał kontrakt o wartości ponad 318 mln zł na dostawy gazu ziemnego w przyszłym roku. GAZ-SYSTEM i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowały, że dostawy gazu ziemnego dla klientów indywidualnych i przemysłowych realizowane są zgodnie z zapotrzebowaniem.

Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

W przyszłym roku sieć marketów Tesco rozpocznie własną działalność bankową. Klienci nowo otworzonej jednostki będą mogli tu m.in. założyć własne konto oszczędnościowe i wziąć kredyt hipoteczny. Na razie tylko w Anglii. Akcja Noworoczna Paczka polega na zbiórce wśród wszystkich pracowników DPD Polska oraz wśród zainteresowanych klientów artykułów przydatnych dzieciom z biednych środowisk. Po zakończeniu zbiórki odbywa się ...

Dotąd Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Rakiem (IARC) oceniała, że kwarcówki są \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"prawdopodobnie rakotwórcze dla ludzi\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Obecnie IARC, która ... Mierzony wartością zarządzanych aktywów (assets under management) poziom światowego bogactwa powrócił do szczytowego poziomu z 2007 roku - pisze Rzeczpospolita powołując się na wyniki firmy doradczej The Boston Consulting Group (BCG). Od 2010 r. nowe emisje monet i banknotów kolekcjonerskich Narodowego Banku Polskiego będą sprzedawane przez aukcję internetową - podało biuro prasowe NBP.Z radością informujemy, że studentka ALK, pani Joanna Paprocka zdobyła trzy złote i jeden srebrny medal na Mistrzostwa Świata w Taekwon-do ITF w Argentynie. Obroniła tym samym tytuł najlepszej zawodniczki na świecie w swojej kategorii zdobyty w 2005 r. i już raz obroniony w 2007 r. Jak poinformowała „Rzeczpospolita” Jan Kulczyk chce stworzyć wielką grupę energetyczną, w skład której wejdzie Lotos i Energia. Koszt ich zakupu od Skarbu Państwa może wynieść od 7 do 9 mld zł. - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), która od maja z powodu kryzysu na rynku węgla i koksu nie wydobywała węgla w piątki, na stałe powróciła do pięciodniowego tygodnia pracy. Spółka liczy, że za wzrostem popytu na węgiel koksowy pójdzie także wzrost jego cen.

GUS: Wskaźnik koniunktury w budownictwie wzrósł o 1 pkt. i wyniósł -15 pkt w I


Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

Total inwestuje w złoża gazu w USA


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, francuski Total kupił 25-proc. udziałów w amerykańskim złożu gazu łupkowego Texas Barnett należącym do Chesapeake Energy.

Karabuła i Góra w zarządzie ARP


Dotychczasowy prezes Nafty Polskiej Marek Andrzej Karabuła oraz były dyrektor departamentu nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji w resorcie skarbu Jerzy Góra zostali w poniedziałek nowymi członkami zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu - poinformowała ARP.

Eksport w Chinach w dół, a produkcja przemysłowa w górę


Ani na amerykańskim parkiecie, ani na naszym pierwsze sesje tego tygodnia nie przybliżyły nas do odpowiedzi na pytanie, co dalej będzie się działo na rynkach akcji.

Czesi potwierdzają złżenie oferty na ZE PAK


Kontrolująca notowaną na GPW spółkę New World Resource czeska firma RPG Partners potwierdziła złożenie oferty na zakup 50 proc. akcji ZE PAK oraz współpracujących z nim kopalni - podaje serwis pb.pl.

ATM Grupa powołała spółkę odpowiedzialną za efekty specjalne i postprodukcję


W czasie swoich dni chwały potrafił wysyłać do 70 mln e-maili ze spamem. 64-letni Alan Ralsky, który sam siebie nazywa ojcem chrzestnym spamu, został skazany na cztery lata i trzy miesiące pozbawienia wolności.

Przezroczyste stuwatowe żarówki znikają ze sklepów


Z półek sklepowych znikają przezroczyste żarówki stuwatowe, tak zwane "setki". Wszystko za sprawą Komisji Europejskiej, która chce zmusić mieszkańców Wspólnoty do przestawienia się na energooszczędne świetlówki kompaktowe oraz żarówki halogenowe.

Śląsk może być drugim Zagłębiem Ruhry


Jak poinformował „Dziennik Zachodni”, na zlecenie Unii Europejskiej śląskie firmy, uczelnie i instytuty badawcze, opracują ekologiczne technologie produkcji energii z węgla. Obok Zagłębia Ruhry, Śląsk będzie drugim największym w Europie regionem, w którym prowadzone będą badań w tej dziedzinie.

Meeting between Deputy Minister Henclewska and representatives of Kyrgyzstan


– I hope you’ll benefit from our experience related to the preparation of macroeconomic analysis and forecasts. I also believe that on this basis you’ll create your own solutions tailored to the needs of your country – said Deputy Minister Grażyna Henclewska during talks with representatives of the Kyrgyz Ministry of Economic Development and Trade who came to Poland in order to familiarize themselves with Polish ways of preparing statistical studies. The meeting was held on 8 December 2008 at the Ministry of Economy.

Sąd Najwyższy zajął się taryfami za tranzyt rosyjskiego gazu


Czy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obiecało Gazpromowi zwolnienie z kilkuset milionów złotych długu za tranzyt gazu przez Polskę? Byłoby to pochopne, bo sprawa jest ciągle w rękach sądów.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 17.06.2010


Większość osób wchodząc na najpopularniejsze portale społecznościowe, takie jak nasza-klasa.pl, facebook.com czy grono.net pewnie nie zdaje sobie nawet sprawy z faktu, iż w przeszłości każdemu z twórców obecnych internetowych gigantów widmo plajty choć raz zajrzało w oczy. Nie od dziś bowiem wiadomo, że najbardziej nowatorskie pomysły, nieraz wyprzedzające swój czas, na początku istnienia niejednokrotnie spotykają się z niezrozumieniem i brakiem zainteresowania ze strony rynku.

NFOŚiGW: 100 mln zł na ochronę Rospudy


Facebook przygotowuje strukturę udziałów do wejścia na giełdę


Właściciele Facebooka, najpopularniejszej strony społecznościowej na świecie, poszli w ślady Google'a i wprowadzili dwa rodzaje udziałów własnościowych - klasy A i B.

Giełdy w USA zareagowały spadkami na problemy Dubaju


Skrócona piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się sporymi spadkami. W czwartek giełdy za Oceanem były zamknięte z powodu Święta Dziękczynienia, więc amerykańscy inwestorzy dopiero dzień później mogli zareagować na problemy kredytowe Dubaju, które spowodowały falę wyprzedaży na europejskich i azjatyckich rynkach akcji

Postępowanie na świadczenie usługi porządkowej polegającej na odbieraniu odpadów komunalnych, prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego


Adamed wybrany do wyłącznych negocjacji zakupu Polfy Pabianice


Sąd Okręgowy w Gliwicach ma rozpoznać wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec posła Lewicy Wacława Martyniuka. Instytut Pamięci Narodowej zarzuca mu kłamstwo lustracyjne.

Śmigłowiec "Kania" leży po białoruskiej stronie


Tak wynika z oficjalnego komunikatu opublikowanego przez polskie ministerstwo administracji i spraw wewnętrznych, dotyczącego wypadku śmigłowca Straży Granicznej. Wypadek wydarzył się wczoraj. Po godzinie ...

Rynek energii się rozwija. Firmy szukają taniego prądu


Aż 1599 przedsiębiorców zmieniło dostawcę prądu w zeszłym roku. To oznacza, że rynek energii wreszcie zaczyna działać, choć impulsem do jego rozwoju były ogromne podwyżki cen.

Henryka Bochniarz nadal będzie szefować w PKPP Lewiatan


\"\" Co najmniej 81 osób zginęło w wyniku potężnych opadów deszczu, które nawiedziły brazylijski stan Rio de Janeiro. To najgorsze ulewy w Rio w ostatnich 30 latach. Prezydent kraju Luiz Inacio Lula da Silva powiedział, że prosi Boga, by przestało padać.

W Orlenie są zaskoczeni, że w domach było zimno


Orlen zrzuca odpowiedzialność za brak ciepła w ostatnich dniach na Fortum, które jest tymi oskarżeniami zaskoczone i podkreśla, że nie miało wpływu na wstrzymanie dostaw ciepła, gdyż spółka jest dystrybutorem - napisał lokalny dodatek Gazety Wyborczej w Płocku.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.