Wrocław. Modernizacja węzła na potrzeby Kolei Dużych Prędkości


Budowa dodatkowych torowisk, stacji postojowych i modernizacja dworców to najważniejsze inwestycje, które przystosują wrocławski węzeł kolejowy do projektu Kolei Dużych Prędkości (KDP).

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił powództwo Zespołu Elektrowni PAK w sprawie sporu z Kopalnią Węgla Brunatnego Konin. Spór dotyczył wypowiedzenia przez kopalnię umowy wieloletniej na dostawy węgla # dochodzą szczegółowe wyniki głosowania # Rada Nadzorcza PZU zacznie prace nad zmianą wynagrodzenia zarządu. Po wejściu firmy na giełdę Skarb Państwa ma w niej poniżej 50 proc. akcji, stąd nie obejmuje jej już ustawa kominowa - informuje "Rzeczpospolita".Ponad dwie godziny trwała w środę blokada torów na dworcu w Białymstoku (Podlaskie). Pracownicy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe domagali się w ten sposób podwyżek płac. OFF Festival to nie tylko przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała okazja do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach przez Artura Rojka. Bank BPH miał 54,36 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 19,78 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

W dniu 17 sierpnia 2009 roku Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o dopuszczeniu do kolejnego etapu procesu prywatyzacji spółki Enea S.A. potencjalnego inwestora.

Po wyraźnym osłabieniu w poniedziałek, złoty dziś próbuje odrabiać straty. O godzinie 11:15 kurs USD/PLN testował poziom 2,8182 zł, a EUR/PLN 4,1962 zł. W obu przypadkach oznacza to spadek o 0,5 gr. Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w komunikacie.

Członkowie rządu i stowarzyszenia prorodzinne protestują przeciw rozpoczętej w tym tygodniu we Francji skandalizującej kampanii antynikotynowej. Plakaty porównują palenie do przymusowego stosunku seksualnego. Na 25 maja planuje debiut na giełdzie spółka Kulczyk Oil Ventures, która chce zyskać od inwestorów 756 mln zł na poszukiwanie złóż ropy i gazu w Brunei, Syrii i na Ukrainie. Choć pół roku zmarnował i tak przejdzie do historii jako najsprawniejszy budowniczy naszych dróg. Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk właśnie podsumował swoje dokonania podczas panelu zorganizowanego z okazji dwulecia rząduCeny energii dla odbiorców indywidualnych raczej nie zostaną uwolnione w 2010 r. - ocenia Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki. Wynika z raportu przygotowanego przez Europejskie Centra Konsumenckie w Europie (European Censumer Centres, ECC-Net). W 2008 roku ponad 62 000 osób zwróciło się bezpośrednio lub za ... Tygodnik „Polityka” opublikował dziś ranking 500 największych polskich firm. Na drugiej pozycji na liście, po PKN Orlen znalazła się Polska Grupa Energetyczna. W pierwszej dziesiątce spośród firm energetycznych uplasowały się też GK PGNiG oraz Grupa Tauron.

Kto zostanie przedsiębiorcą roku Ernst & Young?


Znamy już finalistów polskiej edycji konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2009

Centralne biuro obsługi klienta w Enerdze


Energa, jako pierwszy koncern energetyczny w Polsce, uruchomiła centralne biuro obsługi klienta obejmujące wszystkie oddziały grupy. Zdalna obsługa odbiorców możliwa jest dzięki wdrożeniu aplikacji eBOK zbudowanej przez firmę ABG, GK Asseco.

Adamkus: bez niezależności energetycznej nie będzie niepodległości politycznej Litwy


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, były prezydent Litwy Valdas Adamkus uważa planowaną budowę elektrowni jądrowych na Białorusi i w obwodzie kaliningradzkim za próbę politycznego osaczenia Litwy.

"Dziennik Gazeta Prawna": VAT od aut bez zmian


Zarówno odliczenia VAT od samochodów z kratką, jak i dotychczasowe zasady rozliczania korzyści, jakie daje użytkowanie służbowych aut, pozostaną bez zmian jeszcze przez przynajmniej 8 miesięcy - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Już za kilka lat Polska może być gazowo samowystarczalna


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, za kilka miesięcy w Polsce rozpoczną się pierwsze próbne odwierty mające na celu poszukiwanie tzw. gazu niekonwencjonalnego znajdującego się w łupkach skalnych, tzw. shale gas. Geolodzy szacują, że w naszym kraju znajduje się aż 1,4 bln m sześc. tego paliwa, czyli 100 razy więcej niż roczne zużycie Polski.

"Metro": Cięć na kolei ciąg dalszy


Jeszcze przed wakacjami z rozkładu jazdy znikną najtańsze połączenia kolejowe m.in. do Krakowa, Gdyni, Białegostoku, Wrocławia, Olsztyna czy Suwałk - ustaliło "Metro".

KGHM może kupić ponad 11 proc. akcji Tauronu


Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź wyraziła zgodę na zakup przez spółkę do 11,3 akcji Taurou – podaje – „Rzeczpospolita” powołując się na nieoficjalne źródła informacji.

Astarta miała 443 mln UAH zysku brutto w 2009 r., wzrost o 75% r/r


Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia system gospodarowania majątkiem w Grupie PKP od 2007 do połowy 2009 r. - poinformował w komunikacie rzecznik NIK Paweł Biedziak. NIK skontrolowała pięć z dziewięciu spółek Grupy.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 19.11.2009


Komunikat BOTM 80/2009 Dotyczy terminarza ważności zezwoleń z kontyngentu 2009 r. w przewozach osób i rzeczy Na stronie Biura Obsługi Transportu Międzynarodowego ukazała się informacja na temat ważności ...

Targi Infrastruktura w nowym centrum targowym


Ambitne plany w zakresie poprawy polskiej infrastruktury. zarówno tej drogowej jak i miejskiej, zależą właśnie od nas - powiedział dzisiaj (14 października br. ) minister Cezary ...

Mieszkania podrożeją, ale będą... tańsze


Deweloperzy wstrzymali nowe inwestycje, a teraz chcą zamrozić ceny już budowanych mieszkań. Czy im się to uda?

UE. Lewandowski: będą dodatkowe fundusze dla Polski


Na lata 2011-13 dla trzech nowych krajów UE, głównie Polski, a także Słowacji i Czech, będą dodatkowe fundusze spójności (łącznie maksymalnie 3 mld euro) - ogłosił w czwartek komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski.

Zaciska się pętla zadłużenia


Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wtedy rozważyć alternatywne rozwiązanie.

Prezes banku RBS zrezygnował z premii


\"\" W greckim kryzysie, z którym ma do czynienia eurostrefa, chodzi o znacznie więcej niż o wyłożenie pieniędzy na kraj, który prowadził złą gospodarkę. Stawką jest utrzymanie modelu integracji europejskiej - ocenia publicysta \"Financial Times\" Gideon Rachman.

Na zamknięciu WIG zyskał 0.569%


Ponad stu plantatorów chmielu protestowało we wtorek w Warszawie przeciwko niskim cenom skupu chmielu. Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiada, że zostanie uruchomiona pomoc dla rolników.

Zlicytowali dom za bezcen, odpowiedzą przed sądem


Za kilka tysięcy długu małżeństwo rolników z Rozogów koło Szczytna straciło podczas licytacji gospodarstwo z zabudowaniami. Komornik i rzeczoznawca odpowiedzą przed sądem za zbyt niską wycenę majątku

Uwaga na blokady w Grecji


Greccy rolnicy rozpoczęli blokady głównych dróg w kraju Już w piątek (15.01) rolnicy greccy rozpoczynają blokady dróg krajowych. Protest ma na celu zwrócenie uwagi rządu na ...

BIEC: Wskaźnik Przyszłej Inflacji zapowiada dalszy spadek inflacji


Złoty umacniał się dynamiczne we wtorek oraz w środę. Kurs euro-złotego wyniósł w czwartek na otwarciu 4,1300. Zdaniem analityków, powrót krajowych inwestorów może dać sygnał do odreagowania i osłabienia się złotego w okolice 4,15-20 za euro. W czwartek nie powinno dojść do większych zmian rentowności krajowych obligacji.

Ochmann: Przegrali wszyscy


Rozmowa z Corneliusem Ochmannem, ekspertem Fundacji Bertelsmanna

Projekty aktów prawnych - Jednostki Nadzorowane i Podległe


Sygnały amerykańskiej Rezerwy Federalnej o możliwości zacieśnienia polityki monetarnej osłabiły złotego - uważają analitycy. Ich zdaniem, do końca tygodnia złoty może utrzymywać się w przedziale 4,13-4,19 za euro.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.