Umowa Fenice Inter RAO


Fenice, włoska spółka należąca do EDF i rosyjski Inter RAO utworzą nową firmę, która zajmie się poprawą efektywności energetycznej w Rosji.

ENERGA proponuje małym i średnim firmom, nie będącym dotychczas klientami tej firmy, możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną. Coraz większym problemem sieciowego piractwa staje się kradzież książek. Wydawcy postanowili wydać wojnę piratom - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i Tauron Polska Energia oraz ich spółki zależne: PGNiG Energia i Elektrownia Stalowa Wola podpisały 7 maja w Katowicach umowę związaną z budową oraz eksploatacją zasilanej gazem ziemnym elektrociepłowni z blokiem gazowo-parowym.Największa platforma cyfrowa opublikowała wyniki finansowe za 2009 r. Jej rentowność spadła, ale liczba abonentów i przychody rosły w dwucyfrowym tempie. Włoska gospodarka wyszła z recesji i w latach 2010-11 będzie rozwijała się nieco bardziej dynamicznie, niż przewidywano dotychczas - poinformowała w swym raporcie konfederacja pracodawców włoskich Confindustria
Eksperci krytykują w "Pulsie Biznesu" propozycje zmian w systemie wypłat z Otwartych Funduszy Emerytalnych, przedstawione przez minister pracy Jolantę Fedak. Zakładają one między innymi zmniejszenie składki na fundusze i możliwość jednorazowej wypłaty zgromadzonych pieniędzy.

Operator sieci restauracji Sphinx podpisał umowę kupna ogólnopolskiej sieci pizzerii Da Grasso W praktyce wiele problemów stwarza rozliczanie importu usług. Zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 9 ustawy o VAT importem usług jest świadczenie usług, z tytułu wykonania których podatnikiem jest nabywca. Z kolei podatnikami (w odniesieniu do importu usług) są osoby fizyczne i prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, będące usługobiorcami usług świadczonych przez podatników posiadających siedzibę lub miejsce zamieszkania (albo pobytu) poza terytorium kraju.

Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby bawić się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalej

Kalifornia jako pierwszy stan USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom. W czwartek w Ministerstwie Gospodarki odbywały się polsko-rosyjskie rozmowy na temat międzyrządowego porozumienia w sprawie dostaw rosyjskiego gazu do Polski. Polskiemu zespołowi negocjacyjnemu przewodniczyła Strzelec-Łobodzińska, a stronie rosyjskiej - wiceminister energetyki Anatolij Borysowicz Janowski.W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0). Dzisiaj holenderski operator TenneT przejął oficjalnie od koncernu E.ON sieci przesyłowe najwyższych napięć w Niemczech. 41-letnia pracownica szwajcarskiego banku UBS przez pięć lat wykradała z bankowego sejfu gotówkę - poinformowała policja. W sumie uzbierało się 2,8 mln dol., które oskarżona przepuściła w kasynie.

Zatrudnienie dziecka: kiedy dopuszczalne?


Czy w firmie hotelarsko-gastronomicznej można zatrudnić 15-letnie dziecko? Jeśli tak, to jakie formalności trzeba załatwić?

Energetyka musi zainwestować w sprzedaż i marketing


Rosnąca świadomość odbiorców energii elektrycznej sprawia, że sprzedawcy energii zaczynają poświęcać coraz więcej uwagi marketingowi i sprzedaży – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Rekordowy poziom emisji rządowych obligacji w Japonii


Wzrosty na giełdzie w USA, ale najbardziej drożały akcje firm bezpiecznych


Europejskie Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych ESCMID jest zaniepokojone sprawą szczepień przeciw grypie A/H1N1. W opublikowanym ...

Borkowski: przedsiębiorcy chronią Polskę przed kryzysem


Wczesne ptaki, takie jak Archaeopteryx czy Confuciusornis, miały zbyt słabe pióra, żeby samodzielnie latać. Mogły najwyżej szybować - informują naukowcy w najnowszym numerze tygodnika \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Science\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Energomontaż Północ i Stocznia Nauta zwycięzcami przetargów na stocznie


\"\"

czytaj dalej

Wicepremier Pawlak o negocjacjach gazowych z Rosją


- Przedłużenie kontraktu na gaz do 2037 r. i uzgodnienie wielkości dostaw na poziomie 11 mld m sześć. rocznie to punkty, w których udało się nam uzyskać porozumienie podczas negocjacji ze stroną rosyjską – poinformował wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na konferencji prasowej zorganizowanej 27 października br. w Ministerstwie Gospodarki.

GUS: Inflacja wyniosła 3,5% r/r w grudniu, nieco poniżej oczekiwań


O 3,5 proc. wzrosły ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2009 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2008 r., a w stosunku do listopada 2009 r. nie zmieniły się - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny.

DGP: 3 miliony dłużników przestaną być anonimowe


Do biur informacji gospodarczej trafią również dłużnicy osób prywatnych, gmin oraz firm windykacyjnych - podaje Dziennik Gazeta Prawna

Pracownica banku UBS wykradła prawie 3 mln dol. i przepuściła je w kasynie


41-letnia pracownica szwajcarskiego banku UBS przez pięć lat wykradała z bankowego sejfu gotówkę - poinformowała policja. W sumie uzbierało się 2,8 mln dol., które oskarżona przepuściła w kasynie.

Zarząd Pekao zarobił w 2009 r., razem z odprawami, 21,2 mln zł


Członkowie zarządu Banku Pekao zarobili w zeszłym roku 21,2 mln zł, czyli tylko nieznacznie mniej niż w 2008 r. - podał bank w raporcie rocznym. Ale ich podstawowe pensje spadły, bo duża część wydatków banku przypadła na odprawy.

Polska atrakcyjna dla inwestorów z sektora usług


- Dobry klimat inwestycyjny, wysokie kwalifikacje polskich pracowników, oraz dynamiczny przyrost nowoczesnych powierzchni biurowych to główne atuty Polski wymieniane przez zagranicznych inwestorów z sektora usług – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas inauguracji V Forum Outsourcingu, które odbyło się 19 stycznia br. w Warszawie.

Kontrola i Audyt Wewnętrzny


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Dziś Renault zdecyduje o sojuszu z Daimlerem


Poinformował o tym na konferencji prasowej minister przemysłu Francji Christian Estrosi. Francuski i niemiecki koncern zamierzają wspólnie produkować małe auta.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 11.05.2010


Tymczasem w ubiegłym roku w tym samym czasie spółka pokazała 29 mln zł straty netto

Związkowcy KGHM negatywnie o zakupie akcji Taurona


Jak poinformował „Parkiet”, związkowcy KGHM negatywnie oceniają chęć zainwestowania kombinatu w akcje Taurona.

Systemy elektrod grafitowych - Indie - wszczęcie przeglądu wygaśnięcia środków wyrównawczych


17 września 2009 r. zostało opublikowane zawiadomienie KE o wszczęciu przeglądu wygaśnięcia środków wyrównawczych mających zastosowanie do przywozu niektórych rodzajów systemów elektrod grafitowych pochodzących z Indii.

Nadzorowane


...

Made in China - podrożeje


W kolejnych chińskich fabrykach wybuchają strajki - pracownicy coraz odważniej walczą o wyższe płace. A to może oznaczać koniec taniej chińskiej siły roboczej i wyższe ceny chińskich towarów

Cyfrowy Polsat miał 49,06 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., wzrost o 15,2% r/r


Minęły 2 lata od czasu wygrania wyborów parlamentarnych przez Platformę Obywatelską, czego implikacją było powołanie rządu Donalda Tuska. Rocznica ta skłania do podsumowań co się udało, a co nie\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Pozwolę sobie odnieść się do tego co było, ale też spojrzeć w przyszłość, odpowiedzieć na pytanie co może wydarzyć się w ciągu najbliższych miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że za rok o tej porze będziemy obchodzić 3 rocznicę wygrania wyborów przez Platformę, a obecny premier znajdzie się w nowej roli byłego premiera, bądź prezydenta elekta.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.