Kobieta na rynku pracy to wciąż słaba płeć?


Słaba płeć? To stereotyp! - przekonuje Małgorzata Chmielecka, redaktorka naczelna portalu Mamazone.pl, w rozmowie z Bartoszem Reszczykiem.

Ostatni dzień na Tauron. Transza da drobnych inwestorów może zostać zwiększona - ustaliła "Rz". Dziś o północy kończą się zapisy na akcje Tauronu w transzy inwestorów indywidualnych. Jak wynika z informacji "Rz" dotychczas zebrano już ok. 100 tys. zapisów, obejmujących w sumie ponad miliard akcji. Minister gospodarki Waldemar Pawlak wraca do rozmów z Rosjanami na temat kontraktu gazowego - informuje RMF FM. Kolejne "pierwsze spotkanie" ma odbyć się po wrześniowej wizycie premiera Putina w Polsce. Jak zwykle w drugi piątek miesiąca, dziś jest czas by spojrzeć na wykres indeksu przez pryzmat zasady fal . Spadek w lipcu został powstrzymany na 29209 pkt., a kolejne tygodnie upłynęły pod znakiem wzrostu, który wytyczył na ostatnich sesjach szczyt na 36620 pkt.Anna Zielińska-Głębocka i Andrzej Bratkowski są kandydatami PO do RPP - powiedział dziennikarzom szef klubu PO Grzegorz Schetyna. Długi amerykańskiej rodziny Glazerów, właścicieli pakietu kontrolnego akcji angielskiego klubu piłkarskiego Manchester United, przekroczyły jeden miliard funtów - poinformowało BBC. To kwota wyższa o ponad 400 mln, niż oficjalne dane. Przemysł rozwijał się w styczniu w najszybszym tempie od sierpnia 2004 roku, co sugeruje, że wzrost produkcji, który daje początek ożywieniu, może wkrótce skłonić firmy do zwiększania zatrudnienia.

Telefonia Dialog podpisała z Bankiem Pekao SA umowę kredytową na kwotę 150 mln zł, która zapewni operatorowi finansowanie rozwoju na najbliższe trzy lata, do 2013 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Policyjni związkowcy oczekują rządowych gwarancji wypłaty do końca roku wszystkich należnych świadczeń dla funkcjonariuszy. "W przeciwnym razie zastosujemy dopuszczalne prawem formy protestu łącznie z pikietą w Warszawie" - powiedział szef NSZZ Policjantów w Małopolsce Janusz Łabuz. Kolejny dzień z rzędu, dolar zyskiwał wczoraj na sile. Zamieszki na ulicach Grecji nie ustają, a wypowiedzi prezesa Europejskiego Banku Centralnego wcale nie uspokoiły rynku. Sytuacja nadal jest napięta.

Na największym w kraju rynku hurtowym w Broniszach pod Warszawą ceny owoców i warzyw są nieco wyższe niż przed rokiem i mogą jeszcze wzrosnąć, jeżeli mrozy utrzymają się przez następne kilkanaście dni - poinformowała rzecznik Bronisz Małgorzata Skoczewska. Sąd w Bordeaux nakazał firmie ubezpieczeniowej wypłacić odszkodowanie rolnikowi poszkodowanemu w wyniku używania środków chwastobójczych. To bezprecedensowy wyrok, który może mieć ogromne konsekwencje dla przemysłu chemicznego i francuskiej wsi. Dzisiejsza sesja giełdowa raczej nie zapadnie w niczyjej pamięci. Chyba nawet najbardziej zagorzali fani rynku mogli dziś przysypiać śledząc handel.Grupa TVN spodziewa się wzrostu przychodów z reklamy telewizyjnej w 2010 roku o 3-5 proc. - poinformował prezes spółki. Wzrost przychodów z reklamy telewizyjnej grupy TVN ma być większy niż wzrost rynku. Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów. Mimo znacznie późniejszego otwarcia inwestorzy nie mogli narzekać na brak emocji. WIG, mWIG40 oraz sWIG80 wytyczyły nowe absolutne maksima, natomiast WIG-20 dotarł w rejon oporu na 2156 pakt. Europejskie giełdy piątkowe notowania rozpoczęły sporymi spadkami. Według analityków powodem jest obawa, że programy oszczędnościowe krajów południa Europy przyniosą spadek rozwoju gospodarczego. Źle ma się także europejska waluta: euro jest najsłabsze od półtora roku wobec dolara.

WIG20 przebił styczniowe szczyty


Choć próba sforsowania bariery 2500 pkt. przez WIG20 nie powiodła się, ustanowienie nowego tegorocznego maksimum otworzyło drogę do dalszych wzrostów. Warunkiem koniecznym jest jednak spokój na zagranicznych rynkach.

Zetkama powinna mieć zysk netto w IV kw. '09


Wyniki Zetkamy powinny się w kolejnych kwartałach poprawiać. W czwartym kwartale spółka oczekuje zysku netto. Firma zamierza nabyć dzierżawiony obecnie zakład w Węgierskiej Górce, pod warunkiem jednak, że zaoferowana cena będzie atrakcyjna - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Leszek Jurasz, prezes spółki.

Brytyjska czekolada nie do ugryzienia


Brytyjski producent słodyczy Cadbury po raz kolejny odrzuca propozycję amerykańskiego giganta spożywczego - koncernu Kraft. Brytyjczycy ogłosili, że oferta Amerykanów jest "nie do zaakceptowania". Za przejęcie brytyjskiego konkurenta Kraft proponował niemal 17 miliardów dolarów.

Korea Południowa wykorzystuje przewagę nad Japonią na rynku chińskim


Dzięki mieszance odrobiny szczęścia i skutecznie realizowanej strategii, Korei Południowej uda się lepiej niż Japonii wykorzystać ożywienie gospodarcze w Chinach i szybciej wyjść z globalnego kryzysu finansowego.

Jak odejść z klasą


Nawet jeżeli nienawidzisz szefa i nie cierpisz swoich współpracowników, to mądrze zrobisz, rozstając się w przyjacielskich stosunkach.

Ipopema Securities rekomenduje


Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 28 sierpnia, podnieśli rekomendację dla NFI EMF do "kupuj" z "trzymaj" oraz obniżyli rekomendację dla AmRestu do "trzymaj" z "kupuj".

Buzek: Za 15 lat może zabraknąć nam prądu


Do rozwoju polskiej i unijnej energetyki w oparciu zarówno o źródła odnawialne, energię nuklearną, jak i czyste technologie węglowe, wezwał w czwartek w Katowicach przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Podziemny eksperyment rządu


Ministerstwo Środowiska uruchamia ekspertymentalny program zakopywania pod ziemią dwutlenku węgla. Niszczący atmosferę gaz będzie składowany w okolicy Bełchatowa i Kędzierzyna-Koźla, a magazynowanie CO2 ma być niezwykle opłacalnym biznesem - twierdzi "Metro".

Niezmienne polskie stopy


Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu nie zmieniła stóp procentowych - poinformował Narodowy Bank Polski. Główna stopa procentowa pozostała więc na poziomie 3,5 procent. Decyzja RPP była zgodna z przewidywaniami rynków.

Tajemniczy prowokator podszywa się pod ministra skarbu


"Puls Biznesu" opisuje działania tajemniczego prowokatora, który podszywając się pod ministra skarbu wydzwania do spółek państwowych i żąda interwencji. Minister Aleksander Grad złożył już zawiadomienie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego uznając sprawę za poważną z uwagi na jej skalę.

Alpine Bau chce unieważnienia przetargu


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała we wtorek, że firma Alpine Bau chce unieważnienia przetargu na wybór wykonawcy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Został on ogłoszony na początku kwietnia.

Zysk PKO BP większy o 1/3


Bank PKO BP chewali się wynikami za I kwartał 2010 roku. Zysk netto wzrósł z 540 mln zł przed rokiem do 719 mln zł obecnie. To efekt zwiększenia wyniku operacyjny z 689 mln zł do 907 mln zł. Wyniki banku okazały się lepsze od oczekiwanych przez analityków.

KGHM kotwicą WIG 20


Wyniki KGHM Polskiej Miedzi rozczarowały. Spółka wypracowała w III kw. 2009r. zaledwie 382,2 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 718,1 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jest to wynik znacznie poniżej oczekiwań rynkowych kształtujących się na poziomie 479 mln zł.

Polska wśród tygrysów


Polska przeskoczyła z 22. na 6. miejsce w globalnym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej. To nagroda za odporność na kryzys - pisze "Puls Biznesu".

O kłopotach Lehmana wiedzieli dużo wcześniej


Bank Merrill Lynch ostrzegał amerykańskiego regulatora rynków finansowych - Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) - o nieprawidłowościach w Lehman Brothers na pół roku przed upadkiem banku. Informację ujawnił dzisiejszy "Financial Times", powołując się na osoby zbliżone do sprawy.

"Bild" wzywa Grecję do wyprzedawania jej wysp za długi


Niemiecki wysokonakładowy dziennik "Bild" wezwał w czwartkowym wydaniu pogrążoną w kryzysie finansowym Grecję, by podjęła sprzedaż swych wysp, uzyskując w ten sposób środki na spłatę długów.

Robotnicy przeciwko przejęciu portu przez chińską firmę


Greccy robotnicy portowi kontynuowali w poniedziałek protest przeciwko przejęciu terminalu dla kontenerów w Pireusie przez chińskie przedsiębiorstwo transportowe COSCO. Z powodu przerw w pracy trwających od 2 listopada nierozładowanych pozostaje ponad 4500 kontenerów - informuje państwowe radio.

Portfel zamówień spółki Sobet na 2010 rok przekroczył 68 mln zł


Portfel zamówień na 2010 rok spółki Sobet, specjalizującej się w usługach budowy infrastruktury podziemnej, przekroczył 68 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Dobre dane wsparły rynek akcji


Po ubiegłotygodniowych rozczarowujących danych o wydanych pozwoleniach na budowy domów oraz rozpoczętych budowach domów w październiku, amerykańscy inwestorzy z pewną dozą sceptycyzmu oczekiwali kolejnej publikacji danych z rynku nieruchomości. Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie.

KE przeciw Polsce ws. regulacji dot. dużych pakietów akcji


Komisja Europejska wystąpi przeciw Polsce do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie niewdrożenia przepisów związanych z oceną inwestorów, którzy chcą nabyć duży pakiet akcji instytucji finansowych - poinformowała w czwartek KE.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.