"Parkiet": Spółki nie boją się prognozować


Giełdowe spółki z optymizmem patrzą w przyszłość - taki wniosek można wysnuć z lektury 27 opublikowanych do tej pory prognoz wyników finansowych na 2010 rok - pisze "Parkiet".

22 marca 2010r. Nadzwyczajne Zgromadzenie Przedsiębiorstwa Poszukiwań i Eksploatacji Złóż Ropy i Gazu „Petrobaltic” podjęło decyzję o zmianie nazwy spółki na LOTOS "Petrobaltic". Unia Europejska potwierdziła gotowość do podjęcia rozmów na temat kontrowersyjnych dotacji państwowych wypłacanych europejskiemu producentowi samolotów Airbusowi, oraz pomocy Stanów Zjednoczonych dla firmy Boeing. Rozmowy ... 13 tys. gospodarstw w województwie małopolskim nie ma energii elektrycznej lub jest narażone na przerwy w jego dostawie - poinformowała Joanna Sieradzka z biura prasowego wojewody małopolskiego.Proponowana przez nasz resort środowiska ilość dotyczy lat 2008-12 i jest to dokładnie tyle samo, ile przyznała Polsce Komisja Europejska w 2007 r. Indianie udomowili indyki już około 800 roku p.n.e., jednak początkowo nie hodowali ich dla mięsa, ale ze względu na pióra. Niemcy i Rosja nie mogą wybaczyć General Motors, że w zeszłym tygodniu zrezygnował ze sprzedaży Opla faworyzowanemu przez Berlin konsorcjum austriacko-kanadyjskiej firmy Magna i rosyjskiego banku Sbierbank

Nabici przegrali bitwę z bankiem - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów orzekł, że zarząd banku może ustalać oprocentowanie kredytów

Z notatnika aspiranta W prywatnej drukarni w gminie Dębe Wielkie, policjanci.znaleźli kilka tysięcy nielegalnych etykiet różnych towarów, m. in. markowych alkoholi, napojów gazowanych, chipsów, kawy, papierosów i ... Mimo że zdajemy sobie sprawę z istnienia na naszych stanowiskach pracy niebezpiecznych dla zdrowia bakterii, nie dbamy o czystość sprzętu komputerowego – wynika z ankiety „Ergotest ...

Wszystkie kluby sejmowe zadeklarowały poparcie dla skrócenia do 4 miesięcy terminu na zwrot części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych. Rozwiązanie takie przewiduje projekt noweli ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, którego drugie czytanie odbyło się w czwartek w Sejmie. Nowy blok gazowo-parowy o mocy około 430 megawatów powstanie w elektrowni Skawina należącej do czeskiej grupy energetycznej CEZ. Inwestycja o wartości około 400 mln euro ma być gotowa w drugiej połowie 2014 roku Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, podczas wizyty w Turcji prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, oprócz podpisania porozumienia o budowie pierwszej tureckiej elektrowni jądrowej omawiano również kilka kolejnych inwestycji energetycznych.Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prawdopodobnie poszuka partnera, z którym wystąpi w przetargu na zakup Energi – twierdzi „Rzeczpospolita”. Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad "w zasadzie" zgodził się na mediację Brazylii w negocjacjach dotyczących dostaw paliwa nuklearnego dla Iranu - poinformowała w środę agencja prasowa Fars. O kontrolerze Projekt Natal dla konsoli Xbox 360 słyszeliśmy już parę razy. Teraz dowiadujemy się, że na premierę przygotowano 5 milionów sztuk i 14 gier. Cena kontrolera ma wynieść 50 dolarów.

PGNiG: rozmowy z Gazpromem będą kontynuowane


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie kontynuowało rozmowy z Gazpromem Export na temat dodatkowych dostaw gazu - poinformowała w środę PAP spółka. Eksperci, z którymi rozmawiała PAP, wskazują na rozliczenie tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Polski jako przeszkodę szybkiego porozumienia.

GIS: sprzedaż szwedzkiego mięsa w Polsce niezgodna z prawem


Obrót 26-letnim szwedzkim mięsem w puszkach był prowadzony w naszym kraju niezgodnie z prawem - powiedział w piątek w Sejmie główny inspektor sanitarny Andrzej Wojtyła. Dodał, że sprawę wyjaśniają organy ścigania.

Struś na zakopiance


Z notatnika aspiranta Widocznie nie wszyscy tak źle oceniają stan polskich dróg skoro można na nich spotkać egzotyczne zwierzęta. Po krajowej siódemce biega struś – taki komunikat ...

Sześć priorytetów gospodarczych wicepremiera Pawlaka


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapowiedział w rozmowie z PAP, że jego resort w najbliższych latach skupi się na tworzeniu najlepszych w Europie warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Do dotychczasowych sukcesów zaliczył m.in. ułatwienia dla przedsiębiorców, wypracowanie pakietu antykryzysowego na forum Komisji Trójstronnej, której przewodniczy, oraz "bezpieczną" politykę energetyczną, w tym porozumienie z Rosjanami w sprawie dodatkowych dostaw gazu.

Recykling ma sens tylko wówczas, kiedy stosuje się odpowiednie pojemniki na odpady. Wszystkie pojemniki na odpady powinny być w pierwszej kolejności oznaczone odpowiednim kolorem. Jeśli

pojemniki na odpady

mają przechowywać odpady medyczne muszą być one oznaczone kolorem czerwonym. Jeśli pojemniki na odpady będą służyły przechowywaniu szkła, ich kolor musi być w kolorze zielonym.

MSWiA wybrało ofertę Sygnity wartą 31,84 mln zł


Z radością informujemy, że studentka ALK, pani Joanna Paprocka zdobyła trzy złote i jeden srebrny medal na Mistrzostwa Świata w Taekwon-do ITF w Argentynie. Obroniła tym samym tytuł najlepszej zawodniczki na świecie w swojej kategorii zdobyty w 2005 r. i już raz obroniony w 2007 r.

Spółki węglowe mogą starać się o 400 mln zł na inwestycje


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" - Siedmioro Polaków pozytywnie przeszło eliminacje do październikowego XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - poinformowało w piątek Biuro Prasowe Chopin 2010. W wyniku eliminacji do konkursu zakwalifikowało się 81 pianistów.

LPP miało 83,49 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., wzrost o 12,9% r/r


Ewa Szymczyk, doktorantka z II Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi została laureatką głównej nagrody w konkursie dla młodych ...

W czwartek złoty będzie nadal mocny, dzięki słabemu dolarowi


Urząd statystyczny w Budapeszcie podał, że inflacja w grudniu w ujęciu rocznym wyniosła 5,6 proc.

MSP: Eko-Berry, Farmacol, Polfarmex złożyły oferty wiążące na CF Cefarm


Krakowska prokuratura wydała list gończy za Szwedem Andersem Hoegstroemem, podejrzanym o zlecenie kradzieży napisu \"Arbeit macht frei\" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Nowy Opel Astra nadzieją dla gliwickiej fabryki


Z taśm montażowych gliwickiego Opla zjechały w piątek pierwsze, testowe egzemplarze astry IV. To samochód, od którego zależy przyszłość zakładu i tysięcy jego pracowników. Seryjna produkcja rozpocznie się w listopadzie.

Przychody Budvar Centrum spadły do 37,7 mln zł w I-IX 2009 r.


- Wraz z kryzysem załamał się i niemiecki handel. Ekonomiści są jednak zdania, że Niemcy, jako mistrz świata w eksporcie, po części sami są winni, że ...

Kurs akcji Arctic Paper wzrósł na debiucie o 3,3% do 15,50 zł na debiucie na GPW


Korzystne dla przedsiębiorców zmiany w wypłacaniu zaliczek podatkowych zaczną obowiązywać nie w 2010 r., ale dwa lata później, w 2012 r. - przewiduje rządowa nowelizacja ustaw o CIT i PIT, którą w piątek uchwalił Sejm. Zmiana ma dać przyszłorocznemu budżetowi oszczędności 2 mld zł.

Wyniki finansowe Kopeksu w I kw. 2010 roku


Majówka 2010 za pasem więc warto by było sobie przypomnieć, co można upichcić pod chmurką. Pogoda, co prawda, zapowiada się trochę deszczowa (Pogoda Na Weekend Majowy 2010) no ale deszcze mają być tylko przelotna, a poza tym może prognozy się jeszcze poprawią. W końcu na pierwsze grillowanie i jedzenie na świeżym powietrzu czekał człek przez całą zimę więc lekki deszczyk nie powinien być przeszkodą ...


Więcej..

Jemen stał się producentem i eksporterem LNG


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, w Jemenie rozpoczęła się produkcja na eksport skroplonego gazu LNG. Wartość całej inwestycji to 4,5 mld dol.

Nowa inwestycja w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej


– Cieszy mnie, że partnerzy z Azji uważają nasz kraj za wiarygodny i dobrze przygotowany do lokowania w nim dużych inwestycji – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas otwarcia nowej fabryki Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. w Niepołomicach k. Krakowa. Uroczystość odbyła się 16 kwietnia br.

Żelazka (steam irons) - Turcja - przedłużenie ceł ochronnych przeciwko nadmiernemu importowi m. inn. z UE


15 stycznia 2010 r. Turcja opublikowała decyzję o przedłużeniu obowiązujących ceł ochronnych przeciwko nadmiernemu importowi żelazek (steam irons) pochodzących m. inn. z UE.

Foreign trade


Już po raz dziesiąty Zwierzyniec zaprasza kinomanów na Letnią Akademię Filmową. Przez dziesięć dni z sześciu kinach będzie można zobaczyć ponad trzysta filmów, a wśród nich polskie "półkowniki", rosyjska klasyka i cykl "Pociągi przeznaczenia".

Przetargi budowlane VI-IX 2009


Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o. opracowała raport, w którym przeanalizowano i podsumowano przetargi i zlecenia na usługi, wykonanie i dostawy w branży budowlanej opublikowane w Polsce, w trzecim kwartale 2009 r. Wynika z niego, że ponad 16% ogłoszeń budowlanych pochodziło z województwa mazowieckiego.

Posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds.realizacji Strategii Lizbońskiej w Polsce


7 września 2009 r. odbyło się VI posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do spraw realizacji Strategii Lizbońskiej w Polsce, któremu przewodniczyła Pani Grażyna Henclewska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

"FT": W Rosji nie będzie bez zmian w gospodarce


Złoty umacniał się dynamiczne we wtorek oraz w środę. Kurs euro-złotego wyniósł w czwartek na otwarciu 4,1300. Zdaniem analityków, powrót krajowych inwestorów może dać sygnał do odreagowania i osłabienia się złotego w okolice 4,15-20 za euro. W czwartek nie powinno dojść do większych zmian rentowności krajowych obligacji.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.