Wydział Nadzoru Merytorycznego nad WPHiI i PAIiIZ


Grażyna Derda. Jaworzno

Dokładnie o sto połączeń więcej niż do tej pory - zgodnie z nowym rozkładem jazdy Przewozów Regionalnych - będzie obsługiwał śląski zakład tej kolejowej spółki. W całym kraju od 13 grudnia przybędzie 338 połączeń. Jedna mała zmiana sposobu księgowania i oto zyski firm deweloperskich z bajecznych stały się bajkowe. Realne odpisy wirtualnych zysków w sektorze to kwota blisko 2 mld złotych. 11.01. Waszyngton (PAP) - Jeśli jest styczeń, to zdaje się, że Moskwa musi wdać się w politycznie motywowany spór o nośniki energii z którymś ze swoich sąsiadów - komentuje poniedziałkowy "Washington Post" napięcia między Rosją a Białorusią, które nie zdołały uzgodnić warunków dostaw i tranzytu rosyjskiej ropy.Prawnicy z największych polskich banków ostrzegają, że nowelizacja ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej zawiera lukę, którą mogą wykorzystać grupy przestępcze wyłudzające kredyty na tzw. słupy, informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Polacy deklarują chęć korzystania z takich usług, jak np. Multiroom czy PVR, nawet jeśli wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami - wynika z sondy przeprowadzonej pod koniec września 2009 r. na zlecenie CYFRY+. Jednak wiedza nt. nowoczesnych technologii i procesu cyfryzacji wciąż jest niewystarczająca. - Co czwarta osoba korzystająca z ulgi na dzieci może w tym roku źle wyliczyć podatek - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna".

Lwowska milicja drogowa ma zamiar karać kierowców, którzy nie zmienili opon na zimowe. Na zachodniej Ukrainie doszło do nagłego załamania pogody


# dochodzą wypowiedzi europosła Marcinkiewicza # Kiełbasa lisiecka, małopolski produkt regionalny, po trzech latach oczekiwania została wpisana na europejską listę produktów tradycyjnych, objętych ochroną unijnego prawa - pisze "Dziennik Polski". 18,7 mld zł, w tym 7 mld zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, wypłaciła rolnikom w 2009 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował Departament Komunikacji Społecznej podsumowując ubiegły rok.Marszałek województwa zachodniopomorskiego Władysław Husejko chce wybudowania w jego województwie elektrowni atomowej. Jego zdaniem poprawi to rozwój całego regionu - napisał dziennik Polska The Times w Szczecinie. Słowacja, najmłodszy i jeden z najmniejszych członków strefy euro, ma kłopot z przekonaniem swoich obywateli do przeznaczenia 800 mln euro na pomoc Grecji pisze Jan Cieński w . Na 32,5 miliardów złotych wycenili wartość krakowskich obiektów publicznych eksperci z Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl - informuje "Dziennik Polski".

Gminom coraz bardziej zależy na inwestorach


Coraz więcej przedsiębiorców chwali gminy, w których zdecydowali się zainwestować. Kompetentni urzędnicy podejmujący szybkie decyzje i pomagający rozwiązywać problemy nie są już w Polsce rzadkością

Sejm powołał Marka Belkę na prezesa NBP


# dochodzą szczegółowe wyniki głosowania #

PB: Orbis Travel pójdzie pod młotek


Grupa Orbis chce sprzedać swoją spółkę zależną Orbis Travel, obsługującą biura podróży. Potencjalnymi inwestorami są polski Rainbow Tours i Novaturas.

ZWZ Ergis-Eurofilms zdecyduje 9 czerwca o niewypłacaniu dywidendy za 2009 r.




"Dziennik Gazeta Prawna": Firmy dostaną 5,5 mld zł z Unii


Ponad 5,5 mld zł unijnych dotacji z programu Innowacyjna Gospodarka zostanie rozdysponowanych w konkursach w 2010 roku - wynika z opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego harmonogramu, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

Analitycy ostrzegają, chińska bańka wkrótce pęknie?


Brytyjski ekonomista Marc Faber przewiduje, że w ciągu 12 miesięcy chińska gospodarka się załamie. Jego prognozy nie są odosobnione

Nowy Rok, dzień złodziei samochodów w USA


Sidney Crosby, Jarome Iginla, Martin Brodeur i Scott Niedermayer zostali powołani do hokejowej reprezentacji Kanady, która wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Vancouver.

Czy Forum Ekonomiczne w Davos zmieni świat dotknięty kryzysem?


Dziś start 40. forum ekonomicznego w szwajcarskim Davos. To ekskluzywna impreza, na której światowi przywódcy, prezesi, związkowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych będą debatowali, jak naprawić świat. Nie obejdzie się bez protestów.

Chociaż karty mamy w portfelach, wolimy płacić gotówką


Polacy nie ufają kartom płatniczym. Tylko co trzecia osoba uważa ten sposób płatności za najbezpieczniejszy - wynika z najnowszych badań Instytutu Homo Homini przeprowadzonych na zlecenie BZ WBK.

Cła nie uratują polskiego górnictwa


Jacek Piekacz szef Vattnefalla w Polsce uważa, że wprowadzenie ceł antydumpingowych na rosyjski węgiel będzie trudne i nie do końca rozwiąże problemy polskiego górnictwa – czytamy w „Rzeczpospolitej".

Toyota zgodziła się zapłacić 16,4 mln dol. kary


Budowa niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie niedaleko Greifswaldu - poinformowało konsorcjum Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.

Istnieją porty, ale puste


Bez pomocy państwa nie uda się uregulować i pogłębić Odry - pisze Janusz Kajda w ostatnim numerze "Polskiej Gazety Transportowej". Odra od zawsze wpisana była w ...

Hundred days of the Government


Beginning of the first stage of “Better regulations” programme, enlivening of the social dialogue, strengthening of the Lisbon Strategy coordination, support to investments, and regional cooperation in the field of energy security – these are the main issues touched upon by Waldemar Pawlak, Deputy Prime Minister and Minister of Economy, during his conference recapitulating the first hundred days in the Ministry of Economy.

PIT: faktura za internet musi być zapłacona w 2009 r.


Podatnicy, którzy - rozliczając się z PIT za 2009 r. - chcą skorzystać z ulgi na internet, muszą mieć dowody zapłaty za dostawę usług internetowych dokonane w tym właśnie roku.

Na otwarciu WIG20 zyskał 0.109%


Niesamowita Grace Jones, niekonwencjonalni Yeasayer oraz niezwykła Regina Spektor to kolejne gwiazdy Open\'er Festival 2010.

Za 71 mln zł powstanie w Olsztynie park technologiczny


Za blisko 71 mln zł samorząd Olsztyna wybuduje nad jeziorem Skanda w tym mieście park technologiczny. Pieniądze na realizację inwestycji pochodzić będą m.in. z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Sejm przyjął poprawki do ustaw oddłużających kolej


Posłowie w czwartkowych głosowaniach przyjęli większość senackich poprawek do dwóch ustaw oddłużających kolej, m.in. zmniejszającą z 700 mln zł do 500 mln zł kwotę, za którą Skarb Państwa ma kupować akcje PKP PLK.

W Izraelu wynaleziono ziemniaczane baterie


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie wynaleziono baterię, w której źródłem energii są gotowane ziemniaki.

B. prezes zespołu elektrowni oskarżony o kierowanie grupą przestępczą


Były prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce Ryszard K. został oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która oszukała Elektrownie Szczytowo-Pompowe S.A. w Warszawie na prawie milion zł.

Pierwszy w Polsce podziemny magazyn gazu w złożu ropy naftowej


W poniedziałek w Krzywopłotach k. Karlina (Zachodniopomorskie) uroczyście uruchomiono pierwszy w Polsce podziemny magazyn gazu w wyeksploatowanym złożu ropy naftowej Daszewo, gdzie w 1980 r. doszło do erupcji i wielkiego naftowego pożaru.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.