Bułgaria.20-krotny spadek inwestycji zagranicznych


Dwudziestokrotny spadek inwestycji zagranicznych w Bułgarii odnotowano w pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku w porównaniu z 2009 r. - wskazują opublikowane w czwartek dane Bułgarskiego Banku Narodowego.

Spółka otrzymała właśnie informację w tej sprawie od dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie. Chodzi o zobowiązanie podatkowe Netii za rok 2003 w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT). Protest ostrzegawczy rozpoczęli we wtorek rano pracownicy radomskiego Urzędu Pracy. Domagają się od prezydenta Radomia zwiększenia o ponad 280 tys. zł dotacji na funkcjonowanie urzędu i obsługę bezrobotnych. Obecnie wynosi ona 4,6 mln zł. Nowy banknot zaprezentowali w środę sekretarz skarbu Timothy Geithner i szef Fed Ben Bernanke. Oprócz zmiany graficznej - większy wizerunek Benjamina Franklina, banknot zawiera nowe zabezpieczenia przed fałszerzamiBrytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu wzrósł o 0,38 proc., do 5.296,38 pkt. (PAP) W IV kwartale ubiegłego roku skonsolidowana strata netto Zakładów Chemicznych Police SA wyniosła 98,9 mln zł. W całym roku zakład z Polic zanotował stratę netto 422 mln zł, podczas gdy w 2008 roku zakład zanotował 28,7 mln zł zysku netto W ujęciu rocznym produkt krajowy brutto Rosji zmniejszył się o 7,9 proc. - podało tamtejsze biuro statystyczne.

Producenci mleka do końca kwietnia br. mogą ubiegać się o pieniądze z Unii Europejskiej. W Polsce do rozdysponowania jest ok. 20 mln euro. Dotychczas wnioski złożyło ponad 50 tys. rolników.

Władze miejskie umorzyły w środę zaległości Stoczni Gdańsk na prawie 2 mln 100 tys. złotych. Chodzi o podatek od nieruchomości za okres od listopada 2003 r. do marca 2004 r. – We are looking to the expansion of economic cooperation between our countries, particularly in the area of modern technologies – said Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak during his talks with Japan’s Ambassador to Poland Ryuichi Tanabe and representatives of Japanese business. The meeting was held on 24 September in Warsaw.

Polskim firmom opłaca się angażować do kampanii reklamowych zagranicznych, rozpoznawalnych artystów, choć trzeba im płacić po kilka milionów dolarów - informuje "Puls Biznesu".

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

– Exhibition in Saragossa will provide an opportunity to present Poland, Polish economy and possibilities stemming from economic and tourist cooperation with our country – said Deputy Prime Minister and Minister of Economy Waldemar Pawlak during the conference devoted to the Poland’s participation in the EXPO 2008. The meeting took place in the Ministry of Economy on 26 March 2008.\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.plRząd: Zmiany w OFE będą ewolucyjne, a nie rewolucyjne


\"\"VI Monet We wszystkim co robisz bądź niezwykle dokładna ale i konsekwentna. Pamiętaj, że najlepiej sprawdzają się stare, już wielokrotnie wypróbowane, rozwiązania. Przemyśl starannie wszelkie ewentualne zmiany, natomiast nie zastanawiaj się długo na inwestycjami długofalowymi -nad kupnem mieszkania, działki pod zabudowę czy po prostu terenu pod rekreację. horoskop.wp.pl

MF przeciw podwyższeniu odpisów od podatku z 1 do 2 proc.


Dystrybutor prasy Kolporter zakończył restrukturyzację polegającą na podziale na trzy spółki. Obecnie dystrybucja prasy, przesyłki kurierskie i sklep internetowy działają już w ramach odrębnych spółek - poinformował Kolporter w komunikacie prasowym.

TVN podtrzymał prognozę wydatków inwestycyjnych


\\\\\\\"\\\\\\\" Chińscy meteorolodzy wywołali w Pekinie najwcześniejszy śnieg od dekady żeby przerwać suszę - donosi BBC. Wszystko to dzięki rozpylonemu z samolotu jodkowi srebra.

Pijany, z zakazem sądowym, bez świateł, jechał "pod prąd"


Z notatnika aspiranta Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zatrzymali wczoraj w nocy nietrzeźwego kierowcę nissana, który bez świateł jechał "pod prąd". Bogusław W. miał ponad 1,4 promila ...

WIG20 po ustanowieniu rekordu powrócił do poziomu otwarcia we wtorek




Zostań maszynistą


Tylko podczas Dni Techniki Kolejowej możesz zostać prawdziwym maszynistą W Warszawie i w Częstochowie spróbuj swoich sił w lokomotywie. Będzie to możliwe podczas Dni Techniki Kolejowej, które ...

Microsoft pomoże Murdochowi zniknąć z Google?


26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

Proces w sprawie korupcji przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole wstrzymany


Jak podał opolski dodatek Gazety Wyborczej, sąd wyłączył w dniu wczorajszym sprawy dwójki z 18 oskarżonych o korupcję przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole do odrębnego postępowania. Oznacza to wstrzymanie głównego procesu.

Podkarpackie. Podpisano umowę z Przewozami Regionalnymi


Zarząd województwa podkarpackiego podpisał umowę ze spółką Przewozy Regionalne. Umowa zawarta została na dwa i pół roku; jej wartość sięga 96,5 mln zł. Umowa gwarantuje, że w ciągu doby w regionie kursować będzie 112 pociągów, we wszystkich kierunkach.

Koniec zniżkowego oszukiwania przez kierowców


Nawet 10 proc. kierowców może okłamywać ubezpieczycieli co do wysokości ulg za bezwypadkową jazdę - wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Firmy ubezpieczeniowe tracą przez to miliony złotych

Prezydent i marszałek odzyskają lotnisko u sąsiadów?


Bydgoski Ratusz wraz z marszałkiem województwa zamierzają odkupić akcje Portu Lotniczego, które w ub. roku sprzedali austriackiemu inwestorowi - dowiedziała się Gazeta. Prywatny właściciel chce jak najszybciej pozbyć się bydgoskiego lotniska, bo ma ogromne kłopoty finansowe.

Polska gospodarka - prognozy BNP Paribas


Polska będzie jedynym krajem w UE, który nie zostanie dotknięty recesją w tym roku. BNP Paribas prognozuje, że stopa wzrostu gospodarczego wyniesie 0,9% w 2009 r. i przyspieszy w roku przyszłym do 1.8%. W porównaniu z okresem 2004-2008 w najbliższych latach potencjalne i rzeczywiste tempo wzrostu znacznie się obniżą.

UE zaakceptowała plan ratunkowy dla Grecji


Komisja Europejska zaakceptowała w środę plan Grecji, która chce do 2012 roku zmniejszyć deficyt budżetowy do akceptowanego przez UE poziomu 3 proc. Ostrzegła jednak, że Grecja musi włożyć więcej wysiłku, by uporządkować swoje finanse

Nie udała się prywatyzacji spółek chemicznych. Ale MSP próbuje znowu


Czwartek trzynastego okazał się pechowy. W dzień po sukcesie debiutu PZU Ministerstwo Skarbu musiało przyznać, że nie udała się prywatyzacja ani Zakładów Azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie, ani grupy CIECh

Na otwarciu WIG stracił 0.219%


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Niemiecki koncern odsłonił pierwszą kartę i ujawnił nazwisko kierowcy, który zasiądzie w mistrzowskim teamie. W zespole opartym na Brawn GP, ale przejętym niedawno przez Mercedesa, miejsce Jensona Buttona zajmie Nico Rosberg.

Energa i ESB wyłożą 20-30% środków własnych na elektrownię gazową


Energa i irlandzka spółka ESB International, które podpisały w środę umowę konsorcjalną przewidującą budowę elektrowni gazowej o mocy 800 MW za ok. 4 mld zł, sfinansują tę inwestycje w 20-30% ze środków własnych, wynika z czwartkowej wypowiedzi prezesa Energi Mirosłowa Bielińskiego.

Wicepremier o pozycji i perspektywach rozwoju polskiej gospodarki


- Zainicjonowane w 1989 r. reformy ustrojowe i gospodarcze sprawiły, że polska gospodarka jest dziś stabilna i bardziej odporna na światowy kryzys finansowy – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas międzynarodowej konferencji naukowej „Wielka transformacja 1989-2029”. Spotkanie odbyło się 3 kwietnia br. na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Microsoft płaci miliony za reklamę Internet Explorera


Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ...

Kornasiewicz nową szefową Pekao


Nowym prezesem banku Pekao SA - drugiego co do wielkości banku w Polsce - została Alicja Kornasiewicz.

Wzory wniosków


Program szkolenia obejmuje: Wprowadzenie do WPF: o dlaczego WPF\\\? o rodzaje aplikacji o porównanie WPF do WinForms o Visual Studio oraz Expression Blend Wprowadzenie do XAML Omówienie środowiska projektowego dla WPF ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.