Na otwarciu WIG zyskał 0.403%




Czy Polkomtel straci od września 70 proc. punktów doładowań elektronicznych? Zdecydowana większość dystrybutorów nie akceptuje nowych warunków współpracy.

Nowa przestrzeń dla handlu z Ukrainą W pobliżu węzła komunikacyjnego Korczowa, znajdującego się na autostradzie A4, 2,5 km od granicy z Ukrainą i w bliskiej odległości od ... We francuskich kinach można od środy zobaczyć krótkometrażowy dokument, którego autorzy domagają się uregulowania sytuacji nielegalnych imigrantów niemających prawa pobytu we Francji. Inicjatorami filmu jest grupa znanych filmowców.

Europejski Airbus dostarczył w 2009 roku rekordowe 498 samolotów i pokonał na tym polu swojego największego rywala - amerykańskiego Boeinga W Barcelonie rozpoczął się w poniedziałek 4-dniowy kongres bezpieczeństwa informatycznego The Black Hat. Zostaną na nim zaprezentowane zarówno rodzaje włamań do oprogramowania i baz danych firm, jak i sposoby zaradzania cyberprzestępczości tego rodzaju - poinformował największy branżowy portal i tygodnik informatyczny Computerworld. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak ocenia, że nie ma ekonomicznych przesłanek do przeniesienia produkcji fiata pandy z fabryki w Tychach do Włoch. Na ten temat spekulowała ostatnio włoska i polska prasa.To już pewne. Mimo obietnic marszałka Marka Łapińskiego, od 1 września nie ruszą szynobusy, które miały wozić ludzi na trasie Wrocław - Trzebnica. - Nie wyraziły ... Minęło kilka dekad i z trudem dałoby się znaleźć przegląd sztuk wizualnych bez ruchomych obrazków. Wprawdzie dekadę prym wśród plastycznych dyscyplin wiodło tradycyjne malarstwo sztalugowe, lecz znów się odkręciło na korzyść wideoartu. Nowe regulacje zmuszają banki, żeby informowały klientów o prawdziwych kosztach korzystania z plastikowych pieniędzy.

Forum w Davos: Poparcie dla opodatkowania instytucji finansowych


- Uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, kończącego się w niedzielę, poparli projekt nałożenia na instytucje finansowe specjalnego podatku, który umożliwiłby udzielanie pomocy zagrożonym bankom w przypadku kolejnego globalnego kryzysu finansowego.

11 instytucji i firm wyróżnionych nagrodą Lider Małopolski


11 instytucji i firm zostało wyróżnionych w poniedziałek nagrodą Lider Małopolski 2009 przyznawaną w ramach konkursu zorganizowanego po raz dziesiąty przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski (SGiPM).

Zwolnienia w Dzienniku Gazecie Prawnej. Koniec łososiowych stron


Dziennik Gazeta Prawna likwiduje osobną sekcję gospodarczą ukazującą się na łososiowych stronach oraz piątkowy magazyn. I zwalnia 16 osób.

Nowy Jork chce stworzyć nowy rynek


Rywalizacja pomiędzy trzema najważniejszymi centrami finansowymi świata - Nowy Jorkiem, Londynem i Tokio - zyskuje dodatkowy wymiar. Amerykanie chcą, aby to właśnie w Nowym Jorku powstał najważniejszy rynek handlu emisjami dwutlenku węgla.

Produkcja przemysłowa w marcu br. – komentarz MG do danych GUS


Produkcja przemysłowa wzrosła w marcu br. o 15,5 proc. wobec poprzedniego miesiąca. Natomiast w stosunku do analogicznego miesiąca 2008 roku spadła o 2 proc. Wyniki te były lepsze od oczekiwań analityków MG.

Wyniki projektu „Wsparcie udziału organizacji przedsiębiorców współpracujących z międzynarodowymi grupami lub organizacjami branżowymi” w 2009 roku


Komisja powołana przez Departament Instrumentów Wsparcia MG oceniła wnioski złożone przez organizacje przedsiębiorców, w ramach projektu „Wsparcie udziału organizacji przedsiębiorców współpracujących z międzynarodowymi grupami lub organizacjami branżowymi”. Zakładał on udzielenie dotacji na pokrycie składek członkowskich wynikających z przynależności do międzynarodowych grup lub organizacji branżowych.

Pod naciskiem Unii Europejskiej rząd ogranicza "złotą akcję"


Zniknie lista strategicznych spółek, które państwo kontroluje dzięki złotej akcji. Rząd, pod naciskiem Unii, skupi się na ochronie istotnych dla bezpieczeństwa kraju instalacji - gazociągów, linii elektroenergetycznych, magazynów ropy.

Geenpeace zablokował suwnicę w Małaszewiczach


Sprawa polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski może być rozwiązana jeszcze w tym tygodniu, ale może też się przeciągać - powiedział we wtorek wicepremier Waldemar Pawlak. Brakuje wspólnego stanowiska w sprawie taryf tranzytowych dla rosyjskiego gazu przez terytorium Polski - poinformował.

Prywatyzacja giełdy bez zmian


Nie rozważamy innych wariantów prywatyzacji warszawskiej giełdy niż sprzedaż inwestorowi strategicznemu - deklaruje Ministerstwo Skarbu w odpowiedzi na piątkową publikację Rzeczpospolitej

Kołowe mechanizmy segregatorowe (RBM) - Chiny - wszczęcie weryfikacyjnego postępowania antydumpingowego


5 grudnia 2008 r. Komisja Europejska wszczęła weryfikacyjne postępowanie antydumpingowe przeciwko importowi do UE RBM, tzn. ring binder mechanisms, czyli kołowych mechanizmów segregatorowych o kodzie CN: 8305 10 00.

Polska ma skarby na Pacyfiku


Za 10, 20 lat Polska może stać się światowym potentatem wydobycia metali rzadkich... z dna Oceanu Spokojnego

Ministerstwo Finansów jest przeciwne zniesieniu progów ostrożnościowych


Dokładnie 40 lat temu wysłano pierwsze dane poprzez sieć ARPANET, czyli twór, który z czasem przeobraził się w potężną sieć znaną jako Internet.

Waldemar Pawlak: w tym tygodniu projekt odpowiedzi dla KE ws. umowy gazowej


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że w tym tygodniu prześle do Komitetu do Spraw Europejskich projekt odpowiedzi dla Komisji Europejskiej ws. umowy gazowej z Rosją.

Duńczycy zgadzają się na Gazociąg Północny


Według informacji „Rzeczpospolitej” Duńska Agencja Energii zaaprobowała projekt budowy Gazociągu Północnego.

NWR podniósł plan produkcji węgla do 11 mln ton, koksu - do 840 tys. ton w 2009 r.


- Inwestorzy powinni spodziewać się nagłej i gwałtownej korekty na rynku byka - ocenił Mark Mobius, prezes Templeton Asset Management Ltd.

Europa liderem koncepcji inteligentnych sieci energetycznych


Rosnące koszty energii elektrycznej oraz potrzeba energooszczędnych systemów energetycznych stały sie bodźcem do wprowadzenia inteligentnych licznikow. Zdolność tych urządzeń do informowania o zużyciu energii w czasie rzeczywistym stwarza wiele atrakcyjnych możliwości rynkowych.

Ewelina Kleszczyńska – Miss świata parowozów 2010


Miss Świata Parowozów Wolsztyn 2010 - została 19 letnia Ewelina Kleszczyńska z Żar, która w nagrodę otrzymała komputer multimedialny typu laptop ufundowany przez Andrzeja Rogozinskiego - ...

Projektowany deficyt w USA wzrośnie do 9 bln dol.


dministracja prezydenta USA Baracka Obamy zwiększy prognozowany deficyt budżetowy na najbliższą dekadę z ok.7, 1 bln do ok. 9 bln dol. - poinformowali w piątek wysocy rangą przedstawiciele gabinetu Obamy.

Lista obowiązujących środków antydumpingowych, antysubsydyjnych i przed nadmiernym przywozem nałożonych przez UE


30 września 2009 r. Indie poinformowały o zakończeniu postępowania ochronnego przed nadmiernym importem m. inn. z UE włókna akrylowego (acrylic fibre).

NIK przecenia RPP? Pensje RPP mogą spaść o połowę


Członkowie RPP sądzą, że zarząd NBP nie będzie już wojował o podział zysku. To dobra wiadomość. Zła? Prezes zapowiedział, że pensje Rady spadną o połowę

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.