Kupując teraz mieszkanie, można przepłacić, lepiej wynająć?


Osoby chcące kupić mieszkanie za kredyt powinny dobrze przemyśleć tę decyzję. Może się bowiem okazać, że warto wstrzymać się z zakupem, dopóki można je nająć dużo taniej

Jeśli w związku z powodzią straty wyniosą poniżej 2,1 mld euro, Polska nie będzie kwalifikowała się do pomocy na poziomie narodowym, lecz regionalnym - powiedziała Danuta Hübner, europosłanka PO, była unijna komisarz ds. polityki regionalnej. - W ostatnich miesiącach z brytyjskiego rynku pracy zniknęło około pół miliona Polaków - wynika z najnowszego raportu przygotowanego na zlecenie rządu brytyjskiego. Gdzie się oni udali? - zastanawia się "Dziennik Polski" Kalifornia jako pierwszy stan USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom.Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. – Organizujemy największą ofensywę infrastrukturalną w historii, ofensywę legislacyjną i finansową. Dobra infrastruktura bowiem to dźwignia wzrostu gospodarczego. Dlatego tak ważne są nowe projekty związane m.in. z budową dróg, lotnisk czy linii kolejowych – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas uroczystego otwarcia VI Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej, które odbyło się 15 października br. w Warszawie. PKN Orlen podnosi od soboty hurtową cenę benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 13 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 1 zł na tysiąc litrów. Hurtowa cena benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 nie ulega zmianie - poinformował płocki koncern.

Największy japoński producent opon Bridgestone zainwestuje w zwiększenie mocy produkcyjnych swoich fabryk w Polsce 105 mln euro - informuje koncern

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Koniec medialnych spekulacji i niepewności fanek - bożyszcze kobiet na całym świecie, latynoski piosenkarz Ricky Martin przyznał się, że jest gejem. W 2003 roku firma Hewlett-Packard, jeden z największych producentów komputerowych na świecie, zapłaciła pracownikom rosyjskiej prokuratury generalnej 8 mln euro łapówki w zamian za kontrakt wart 35 mln euro - twierdzi niemiecka policja. O sprawie pisze Wall Street Journal"

Premier Węgier Viktor Orbán przedstawił we wtorek w parlamencie liczący 29 punktów plan mający uzdrowić finanse kraju. Wśród głównych punktów znalazły się podatek od banków i instytucji finansowych oraz cięcia w sektorze publicznym Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) liczy na osiągnięcie w 2010 r. ok. 30 mld zł przychodów z prywatyzacji wobec wypracowanych dotychczas w tym roku ponad 6 mld zł, wynika z piątkowych wypowiedzi ministra skarbu Aleksandra Grada. Gros przychodów ma pochodzić z sektora energetycznego i chemicznego, a także z PZU. Kino azjatyckie po raz kolejny jest bardzo mocno reprezentowane w Cannes. 5 na 19 filmów w oficjalnej selekcji konkursowej pochodzi z Azji, począwszy od \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Chongqing Blues\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Chińczyka Wanga Xiaoshuai\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'a pokazanego w czwartek, 13 maja, i \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"The Housemaid\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Koreańczyka Im Sanga-soo, który dołączył do walki o Złotą Palmę.Ostatnie dni obfitowały w kilka znaczących wydarzeń politycznych. Jednym z takich wydarzeń była konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na której oficjalnie ogłoszono kandydaturę Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jednakże konwencja przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia i deklaracje w postaci wystąpień byłych, prominentnych polityków partii- Leszka Millera oraz Józefa Oleksego. Obaj politycy planują powrót na łono dawnego klubu. Senat powołał w środę Jana Winieckiego, Jerzego Hausnera i Andrzeja Rzońcę na nowych członków Rady Polityki Pieniężnej. Coraz częściej warszawiacy sygnalizują, że kierowcy miejskich autobusów mylą trasy i omijają przystanki. Zdaniem szoferów, szkolenia które przechodzą, to fikcja. Uczą się tylko jednej trasy, a powinni znać wszystkie - czytamy w "Życiu Warszawy".

Zakopane. Miasto traci na zimowej turystyce


Na czas ferii zimowych do Zakopanego z roku na rok przyjeżdża coraz mniej turystów. Jeżeli nie powstaną nowe stacje narciarskie, miasto w znaczny sposób straci na turystyce zimowej - uważa burmistrz Zakopanego Janusz Majcher. Jego zdaniem w tworzeniu nowych tras mogłaby pomóc ustawa górska.

Nieudany napad na stację paliw


Z notatnika aspiranta 20 stycznia około godziny 23.50 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach otrzymał telefoniczną informację, że do pomieszczenia kasowego jednej ze stacji paliw w gminie ...

MG pracuje nad umowami typu BIT


Ministerstwo Gospodarki pracuje nad wypracowaniem nowych zasad zawierania Bilateralnych Umów o Popieraniu i Wzajemnej Ochronie Inwestycji (BIT). 22 lipca br. kierownictwo resortu zapoznało się z informacją o sytuacji w obszarze traktatowych gwarancji bezpieczeństwa inwestycji zagranicznych.

Kropla życia dla dzieci


W kwietniu, już po raz szósty, pracownicy firmy Wincanton Polska zorganizowali zbiórkę krwi oraz zgłoszeń do Bazy Dawców Szpiku Kostnego. W Piasecznie, Błoniu i Wrocławiu, pod ...

PGNiG wydobyło w 2009 r. 4,1 mld m sześc. gazu


PGNiG wydobyło 4,1 mld m sześc. gazu ziemnego w 2009 roku wobec prognozy 4,3 mld m sześc. poinformowała spółka w poniedziałek. Firma zapowiada, że w 2010 i 2011 roku wydobycie gazu wyniesie po ok. 4,3 mld m sześc.

Łotwa. Decyzja ws. wspólnej z Polską elektrowni atomowej do 2011 r


Trzy państwa nadbałtyckie i Polska chcą najpóźniej na początku 2011 roku podpisać ostateczną umowę w sprawie budowy wspólnej nowej elektrowni atomowej - poinformował w środę w rozmowie z agencją dpa uczestniczący w konferencji w Rydze minister energetyki Litwy Arvydas Sekmokas.

Podkarpackie. Podpisano umowę z Przewozami Regionalnymi


Zarząd województwa podkarpackiego podpisał umowę ze spółką Przewozy Regionalne. Umowa zawarta została na dwa i pół roku; jej wartość sięga 96,5 mln zł. Umowa gwarantuje, że w ciągu doby w regionie kursować będzie 112 pociągów, we wszystkich kierunkach.

Sara Lee wg Wincantona


Spółka Sara Lee Coffee and Tea Poland (producent i dystrybutor kawy mielonej, rozpuszczalnej i ziarnistej) poszukiwała dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych, aby skoncentrować konsolidację towarów w jednym ...

Podrabiany towar w Nadarzynie


Z notatnika aspiranta Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli podrabianą odzież o wartości ponad 3 milionów złotych. Lewe ubrania, okulary, galanteria skórzana, zegarki ...

Kontrowersyjny pomysł. Z mandatami na palaczy


Plaże, przystanki autobusowe i place zabaw bez dymu z papierosów! To już prawie pewne. Kołobrzeg szykuje się do wprowadzenia stref wolnych od tytoniu. Na najbliższej sesji - ...

KE: Kobiety na wysokich stanowiskach to wzrost gospodarczy


Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej, kobiety nadal nie są wystarczająco reprezentowane na wysokich stanowiskach: mężczyźni stanowią 89 proc. członków zarządów notowanych na giełdzie firm w Europie. Tymczasem kobieta-szef poprawia wyniki firmy.

Kubilius: Polska powinna zaprzeczyć pogłoskom o sprzedaży Możejek


W swoim drugim olimpijskim meczu grupy B hokeiści na lodzie Rosji niespodziewanie ulegli Słowacji 1:2 po rzutach karnych. Po spotkaniu najsłynniejszy rosyjski zawodnik Aleksander Owieczkin narzekał na źle przygotowane lodowisko.

Waldemar Pawlak i przedstawiciele Kulczyk Holding na Białorusi o energetyce


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak rozmawiał w czwartek w Mińsku o współpracy gospodarczej i energetycznej Z Białorusią. W tym czasie przedstawiciele Kulczyk Holding rozmawiali z białoruskim koncernem energetycznym Biełenergo o budowie elektrowni na węgiel brunatny w Zelwie w obwodzie grodzieńskim.

200 tys. euro czeka na innowacyjnego przedsiębiorcę


Czy wiesz, że… Do 200 tys. euro dotacji ze środków unijnych mogą otrzymać początkujący przedsiębiorcy, którzy chcą założyć innowacyjną firmę - informuje Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum z Katowic. ...

Nowa Ostpolitik - komentarz Financial Times


Gdy Angela Merkel po raz pierwszy objęła fotel kanclerza w 2005 roku, wschodni sąsiedzi Niemiec pokładali w nowym rządzie duże nadzieje. Wychowana w NRD córka pastora obiecała, że położy kres wzajemnej adoracji w stosunkach z Moskwą, która panowała za czasów Gerharda Schrödera oraz że interesy Europy Wschodniej będą stanowiły twarde jądro jej polityki zagranicznej.

Gunvor dostarczy ropę do AB Orlen Lietuva za ok. 172 mln zł


Ceny paliw na stacjach w przyszłym tygodniu będą się wahały


- W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach będą nadal się wahały, jednak nie ma powodów, by ostatnie podwyżki były kontynuowane - oceniają analitycy BM Reflex, monitorującego rynek paliwowy. Reflex podał, że na części stacji paliw w połowie tygodnia ceny wzrosły, co dotyczyło zwłaszcza benzyny.

W kopalni "Chwałowice" oddano stację wentylatorów za 15 mln zł


Wybudowaną kosztem ok. 14,6 mln zł nową stację wentylatorów oddano we wtorek do użytku w należącej do Kompanii Węglowej (KW) kopalni "Chwałowice" w Rybniku. Inwestycja m.in. poprawi tam bezpieczeństwo pracy i umożliwi udostępnienie nowych zasobów węgla.

Szwecja zwiększy produkcję energii ze źródeł odnawialnych


Szwecja znacząco zwiększy produkcję energii ze źródeł odnawialnych w najbliższym dziesięcioleciu; zamierza zainstalować 2 tysiące dodatkowych wiatraków - poinformowała we wtorkowym wydaniu dziennika "Dagens Nyheter" minister ds. energetyki Maud Olofsson.

PBG miało 17,77 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., spadek o 23,6% r/r


Przyjęcie euro jest w dłuższym okresie korzystne, jednak perturbacje w strefie euro nie sprzyjają rozmowie o niej. Najpierw powinniśmy uporządkować swoje gospodarstwo i zmniejszyć deficyt - powiedział telewizji TVN CNBC Biznes Marek Belka, szef departamentu europejskiego MFW

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.