BZ WBK chce mieć na koniec roku blisko 3 mln rachunków


BZ WBK, który ma obecnie łącznie około 2,5 mln rachunków, do końca roku może się zbliżyć do 3 mln kont. Do końca czerwca bank chce otwierać 45-50 tys. rachunków średniomiesięcznie - powiedział w piątek Mateusz Morawiecki, prezes banku.

Polski Koncern Mięsny Duda miał 1,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 8,68 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Nerwy w pracy - i zrujnowane zdrowie. Potem precedensowy wyrok Sądu Najwyższego i wielkie odszkodowanie dla pracownika, wobec którego szef przeholował. Polacy, jak na warunki europejskie, pracują wyjątkowo długo i są wyjątkowo zestresowani. Czy wyrok to zmieni? W ubiegłym roku Polacy wyjeżdżali na urlopy o blisko 13 proc. rzadziej niż w 2008 roku – podliczył Eurostat, unijne biuro statystyczne. Dla porównania: obywatele Unii Europejskiej zwiększyli częstotliwość wyjazdów urlopowych średnio o 2,3 proc.Telekomunikacja Polska ograniczyła o 15 proc. odpływ klientów indywidualnych telefonii stacjonarnej. Uśredniony współczynnik odpływu abonentów tej usługi wynosi obecnie 75 tys. miesięcznie, wobec 15-20 tys. nowych przyłączeń - poinformował dziennikarzy Paweł Papliński, dyrektor departamentu telefonii stacjonarnej TP. W poniedziałek i kolejne dni tygodnia obrót na wszystkich rynkach warszawskiej giełdy będzie się odbywał zgodnie z regularnym harmonogramem - poinformował w sobotę prezes GPW Ludwik Sobolewski. Zwalnianie pracowników w dobie kryzysu to ostateczność - przekonuje Adam Ambrozik, dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Dialogu Społecznego Konfederacji Pracodawców Polskich, w rozmowie z Bartoszem Reszczykiem.

Państwowa inspekcja produktów spożywczych (SZPI) zakazała w Czechach sprzedaży preparatu Golden Erect. Ma poprawiać erekcję, lecz wytwarza się go z rośliny, która nie zyskała akceptacji organów Komisji Europejskiej.

Ministerstwo Gospodarki rozważa wprowadzenie nowego podatku od paliwa - informuje "Rzeczpospolita". Dopłata 4 grozy od każdego litra miałaby pokryć koszty utrzymania rezerw paliwowych. Resort skarbu chce sprzedać w najbliższych tygodniach należące do niego ok. 2,5 proc. akcji Banku Handlowego, ale pod warunkiem uzyskania dobrych ofert od potencjalnych inwestorów - powiedział w poniedziałek PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

Jak donoszą brytyjskie media, jeszcze dziś ma zostac ogłoszona decyzja o połączeniu amerykańskiego Krafta i brytyjskiego Cadbury. To zaskakujący zwrot w relacjach obu spółek - zarząd Cadbury nazywał wcześniej ofertę Amerykanów "drwiną" i zarzekał się, że spółka chce działać samodzielne. Zmiana pracy dawno przestała być powodem do wstydu. Aż 47 proc. respondentów deklaruje, że w trakcie kariery zawodowej zmieniało pracę od dwóch do pięciu razy - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Zatrudniony wykonywał pracę będąc pod wpływem alkoholu, a następnego dnia nie pojawił się w pracy, przesyłając jedynie zwolnienie lekarskie. Czy rozwiązanie z nim umowy o pracę w trybie natychmiastowym z art. 52 KP (naruszenie obowiązków pracowniczych) jest możliwe dopiero po powrocie do pracy?Czwartkowe dane GUS dotyczące wzrostu PKB w 2009 r. o 1,7 proc. nie są niespodzianką dla ekonomistów i mogą być podstawą do oczekiwania bardziej pozytywnych prognoz na ten rok - powiedział główny ekonomista BCC prof. Stanisław Gomułka. Nauczyciel może ubiegać się o przyznanie wcześniejszej emerytury, przewidzianej dla ogółu pracowników. Istnieją dwie drogi prowadzące do uzyskania wcześniejszej emerytury. Zgodnie z pierwszą z tych możliwości - na podstawie przepisu art. 88 Karty Nauczyciela - nauczyciele mający, co najmniej 30-letni okres składkowy i nieskładkowy - w tym 20 lat wykonywania pracy w szczególnym charakterze, zaś nauczyciele szkół, placówek, zakładów specjalnych oraz zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich co najmniej 25-letni okres składkowy i nieskładkowy - w tym 20 lat wykonywania pracy w szczególnym charakterze w szkolnictwie specjalnym - mogą po rozwiązaniu stosunku pracy na swój wniosek przejść na emeryturę bez względu na wiek. Wstępny indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez NTC Research na zlecenie Reutersa, wyniósł w sierpniu 47,9 pkt wobec 46,3 pkt w lipcu - podano w piątek we wstępnych wyliczeniach.

Buzek o zadaniach UE: polityka energetyczna, budżet


Wspólna polityka energetyczna, budżet unijny po 2014 roku, skuteczna polityka zagraniczna, kwestie praw człowieka, to priorytety, którymi - według szefa Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka - Unia Europejska powinna się zająć w najbliższym czasie.

Zwalniani muszą poczekać na pomoc


Osoby, które tracą pracę, nie mogą we wszystkich województwach liczyć na szybką pomoc unijną w znalezieniu nowego zajęcia. W kilku regionach konkursy ogłoszone w wakacje mogą potrwać jeszcze kilka tygodni.

Prezes GPW podtrzymuje termin wejścia krótkiej sprzedaży 1 lipca


Giełda Papierów Wartościowych (GPW) podtrzymuje plan rozpoczęcia działania transakcji krótkiej sprzedaży od 1 lipca, wynika z wypowiedzi prezesa GPW, Ludwika Sobolewskiego w środę.

Konsorcjum Pol-Aquy zbuduje kolektor za 84,5 mln zł


Konsorcjum pod przewodnictwem Pol-Aquy zbuduje w Poznaniu kolektor ściekowy i deszczowy za 84,5 mln zł netto, czyli 103,1 mln zł brutto. Pol-Aqua ma 60 proc. udziału w konsorcjum - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

KBC rekomenduje Cyfrowy Polsat


Analitycy KBC Securities w raporcie z 12 października obniżyli o 17 proc. do 13,4 zł wycenę akcji Cyfrowego Polsatu, utrzymując rekomendację "trzymaj".

Bananowa wojna ma się ku końcowi


Jest szansa na zakończenie najdłuższego sporu w historii Światowej Organizacji Handlu. "Jeszcze w tym tygodniu Unia Europejska i Ameryka Łacińska mają podpisać trwającą od 1993 roku wojnę bananową" - donosi "Financial Times".

Ipopema pozostawił Agorze rekomendację "sprzedaj"


Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 26 sierpnia, podwyższyli cenę docelową akcji Agory do 17,2 zł z 14,4 zł, ale utrzymali rekomendację "sprzedaj - średnie ryzyko".

Czy dziura budżetowa osłabi złotego?


Informacje o planowanym wzroście deficytu w 2010 r. do 52,2 mld zł nie powinny osłabić złotego, dla którego ważniejsze są nastroje światowe - uważają analitycy.

PKO TFI ma poniżej 5 proc. City Interactive


PKO TFI zmniejszyło zaangażowanie w akcje City Interactive i ma obecnie 4,92 proc. kapitału i głosów na WZA spółki - podała City Interactive we wtorkowym komunikacie.

Inwestorzy pełni obaw


Podczas wczorajszej sesji na Wall Street amerykańskie giełdy zanotowały solidne spadki. Indeks Dow Jones spadł o 3,6%, S&P 500 o 3,9%, a technologiczny Nasdaq stracił 4,11%. Niepokój na rynku wynikał z obaw o rezultat dzisiejszego głosowania w niemieckim parlamencie na temat przyznania Grecji pomocy finansowej.

Wingas: Polska może nadal przyłączyć się do gazociągu Opal


Polska wciąż ma możliwość przyłączenia się do gazociągu Opal z Lubmina na niemieckim wybrzeżu Morza Bałtyckiego do Czech, który będzie biec wzdłuż polskiej granicy - poinformował w piątek PAP nowy prezes Wingasu Gerhard Koenig. Opal będzie transportować surowiec z planowanego podmorskiego gazociągu Nord Stream z Rosji do Niemiec.

Pawlak: o łupku nie wiemy faktycznie nic


W przedwyborczym polowaniu na gaz łupkowy jedno jest pewne: żadna firma nie udowodniła, że wydobycie gazu z polskich skał ma ekonomiczne podstawy. - Dotychczas żadna z firm nie udokumentowała w sposób faktyczny, że te złoża są na poziomie pozwalającym na opłacalną eksploatację - zaznaczył we środę minister gospodarki, Waldemar Pawlak.

Polska w EMU najwcześniej w 2014 r.


Polska może najwcześniej przystąpić do EMU w roku 2014, ale 2015 jest bardziej realistyczny - powiedział wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.

Wood&Company podniósł cenę docelową dla Kernela


Wood&Company podniósł cenę docelową dla spółki Kernel do 40 zł, obniżając jednocześnie rekomendację do "trzymaj" - poinformował Wood w raporcie porannym.

MFW: Estonia ma szansę na przyjęcie euro w 2011 r.


Międzynarodowy Fundusz Walutowy ocenił w poniedziałek, że Estonia ma szanse na przyjęcie euro w nowym wyznaczonym przez siebie terminie, którym jest rok 2011, zaapelował jednak do rządu o zwiększenie wpływów z podatków.

Tydzień stopniowego umocnienia złotego


W mijającym tygodniu obserwowaliśmy stopniowe umocnienie złotego względem euro. Kurs EUR/PLN każdego dnia notował spadek przynajmniej o 1 gr i zszedł z poziomu 3,9400 do 3,8700.

Protest przeciwko drogiemu ogrzewaniu po zamknięciu Ignaliny


Kilka tysięcy Litwinów w Wisaginii (Visaginas) w pobliżu zamkniętej elektrowni jądrowej w Ignalinie protestowało w sobotę przeciwko rachunkom za prąd wyższym czterokrotnie od czasu jej zamknięcia - podało litewskie radio.

European 2009 truck sales fall 32.4 pct - ACEA


European commercial vehicle sales fell 32.4 percent in 2009, industry association ACEA said on Tuesday, but a smaller decline of 10.6 percent in December showed the market was continuing to stabilise.

Szef EBOR: Wschodnia Europa przetrwała najgorsze


Europa Środkowa i Wschodnia zdołała przezwyciężyć najbardziej dotkliwe konsekwencje światowego kryzysu gospodarczego - ocenił szef Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Thomas Mirow w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

12 osób oskarżonych w tzw. aferze mleczarskiej


12 osób, głównie szefów Radomskiej Spółdzielni Mleczarskiej Rolmlecz i członków zarządów spółdzielni spożywców "Społem" w Radomiu, Puławach i Lublinie, oskarżyła prokuratura w związku z tzw. aferą mleczarską - poinformował we wtorek szef Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód Robert Czerwiński.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.