Ludwik Sobolewski ponownie wybrany na stanowisko prezesa GPW


Rada Giełdy ogłosiła, że konkurs na stanowisko prezesa GPW wygrał obecnie urzędujący Ludwik Sobolewski

Zakłady Chemiczne Police chcą sprzedać udziały w sześciu spółkach zależnych. We wtorek w firma opublikowała w prasie zaproszenie do rokowań w tej sprawie. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisała umowę sprzedaży ropy naftowej z Total Totsa Oil Trading (Total Totsa) z siedzibą w Genewie, poinformowała spółka w komunikacie. Szacunkowa wartość umowy wynosi ok. 900 mln USD (ok. 2,6 mld zł). Niemieckie władze zastanawiają się nad zakupem kolejnych informacji o swoich obywatelach unikających podatków - w zeszłym tygodniu za 2,5 mln euro kupiły już listę niemieckich właścicieli kont w Szwajcarii - pisze Wall Street JournalCzy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obiecało Gazpromowi zwolnienie z kilkuset milionów złotych długu za tranzyt gazu przez Polskę? Byłoby to pochopne, bo sprawa jest ciągle w rękach sądów. Brother DCP-9042CDN, to kolorowe, wielofunkcyjne urządzenie laserowe z wbudowaną kartą sieciową i funkcją druku dwustronnego, przeznaczone dla małych i średnich firm. Kryzys, który mocno dotknął Europę Środkową i Wschodnią, nie załamał wiary tego regionu w gospodarkę rynkową, lecz prawdziwym testem, zdaniem dziennika "Financial Times", będzie nadchodzący rok z rosnącym bezrobociem i bankructwami oraz wyborami: parlamentarnymi w Republice Czeskiej i na Węgrzech oraz prezydenckimi w Polsce.


Wartość niemieckiego eksportu wzrosła w marcu o 10,7 proc., licząc miesiąc do miesiąca, i sięgnęła 79 mld euro - podał w poniedziałek Bundesbank. To największy przyrost od 1992 roku - Były prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R., podejrzany o branie łapówek, wyszedł we wtorek z aresztu w Goleniowie (Zachodniopomorskie), w którym spędził pół roku. Zgodnie z decyzją sądu mógł opuścić areszt po wpłaceniu 200 tys. zł. kaucji.

Konfederacja Pracodawców Polskich apeluje do premiera Donalda Tuska o dotrzymanie obietnic i zlikwidowanie tzw. ustawy kominowej ograniczającej wynagrodzenia w państwowych spółkach W 2009 roku banki poczuły w pełni efekty kryzysu, a co za tym idzie ucierpieli też ich klienci. To był trudny rok dla kredytobiorców. Michał Przysiężny po raz pierwszy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w poniedziałek ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten sposób do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, który utrzymał 41. pozycję na świecie.Kupując używany samochód, trzeba pamiętać o obowiązku zapłacenia podatku od czynności cywilno - prawnych. Sprawdź, jak to zrobić. Boosting trade, closer investment cooperation and new solutions in energy industry are the most important topics of talks between Deputy Minister of Economy Adam Szejnfeld and Silvia Iranzo Gutierrez, Secretary of State at the Ministry of Industry, Trade and Tourism of Spain. The meeting took place at the 5th Polish-Spanish Intergovernmental Consultations on 8 October in Cordova. "Nie dopuścimy do tego, by Niemcy i inne uprzemysłowione kraje Europy poszły daleko naprzód w dziedzinie ochrony klimatu, a inne państwa nie zrobiły nic i potem odbierały nam miejsca pracy argumentując, że ponoszą mniejsze koszty walki z ociepleniem klimatu. Ze mną to nie przejdzie i dlatego potrzebujemy globalnego porozumienia (klimatycznego)" - - oświadczyła niemiecka kanclerz Angela Merkel w rozmowie z gazetą "Bild am Sonntag", która ma ukazać się w niedzielę.

Kredyty mieszkaniowe mBanku i MultiBanku legalne


Nabici przegrali bitwę z bankiem - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów orzekł, że zarząd banku może ustalać oprocentowanie kredytów

Światowa energetyka solarna rozwija się bardzo dynamicznie


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, elektrownie solarne na całym świecie zwiększyły w 2009 r. swoją łączną moc o 7 GW, czyli o 16,6 proc. w stosunku do roku 2008.

MSP negatywnie o porozumieniu gazowym


Ze względu na sporne 80 mln USD za tranzyt rosyjskiego gazu przez nasz kraj resort skarbu niegrywanie ocenił porozumienie gazowe z Rosją – informuje „Rzeczpospolita”.

Szybsza odprawa autokarów na przejściu granicznym w Korczowej


Imperium, mocarstwo, carat - te słowa najczęściej pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy rola hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a także silnej i dobrze uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\?

W oszukiwaniu banków jesteśmy tradycjonalistami


Jeden na dwadzieścia wpływających do banków wniosków kredytowych składają oszuści - mówią Anna i Robert. Ona odpowiada w banku za windykację, on tropi wyłudzenia. Polacy pożyczają pieniądze na fałszywe firmy, podrabiają dokumenty, współpracują z pośrednikami finansowymi.

Ułatwienia w finansowaniu projektów PO IG


Przedsiębiorcy, którzy otrzymali dofinansowanie w formie zaliczki do kwoty 10 mln zł, będą mogli użyć weksli in blanco jako jedynego zabezpieczenia realizacji umów o dofinansowanie projektów. Umożliwiają to nowe wzory umów o dofinansowanie w ramach POIG, które właśnie zatwierdziło Ministerstwo Gospodarki.

Prezes Citi: Zarobimy na zadowolonych klientach


- Chcę, żeby pod koniec 2010 r. 80 proc. klientów dostrzegało znaczącą poprawę jakości obsługi - zadeklarował prezes Sławomir Sikora, prezentując nową strategię banku.

Wzrost PKB w strefie euro w IV kw. 2009 słabszy od oczekiwań


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Zima znów atakuje. Tym razem jednak nie mrozem, lecz śniegiem i silnym wiatrem. Skutki łatwo przewidzieć: fatalne warunki na drogach, wypadki, niebezpieczeństwo na szlakach turystycznych, a w górach - zagrożenie lawinami.

Lepsze od oczekiwań zyski BNP Paribas. Premie dla 4 tys. osób


Największy francuski bank czwarty kwartał z rzędu zakończył na plusie, przebijając prognozy analityków dotyczące zysku. W uzyskaniu dobrego wyniku BNP Paribas pomogło przejęcie Fortisu i mniejsza liczba złych kredytów

Gospodarka Japonii rośnie czwarty kwartał z rzędu


Krzysztof Wasita nie będzie już reprezentował interesów Justyny Steczkowskiej. W katastrofie pod Smoleńskiem zginęła żona menedżera. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Justyna musi mieć fachową opiekę impresaryjną, a ja nie jestem w tym czasie Jej tego zapewnić\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - napisał w specjalnym oświadczeniu.

Zamknięta przestrzeń powietrzna nad północno-zachodnią Polską


Prognozy naszych meteorologów nie sięgają poza dzisiejszą noc - powiedział PAP w czwartek rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz. Dodał, że niej jest wykluczone zamknięcie centralnej części przestrzeni powietrznej Polski.

ZWZ Asseco Poland zdecydowało o wypłacie 1,47 zł dywidendy na akcję z zysku za 2009 r.


Przepisy podatkowe dotyczące amortyzacji dają firmom możliwość dokonania na początku roku zmiany wysokości stosowanych stawek amortyzacyjnych. Warto skorzystać z tych możliwości, ponieważ dzięki przyjęciu najkorzystniejszych rozwiązań można wpłynąć na wysokość odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów.

Grupa Lotos obniżyła ceny niektórych paliw


Dolar nieznacznie zyskiwał wczoraj na wartości. Opublikowano beżową księgę oraz serię danych makroekonomicznych. Najważniejsze z nich to raport ADP na temat amerykańskiego rynku pracy. Dziś posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.

Dodatkowe 13 % cło obowiązuje …


wyjaśnia Państwowa Służba Celna Ukrainy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie zwrócił się do administracji celnej Ukrainy z zapytaniem w sprawie obowiązywania dodatkowych, ...

Koszty zwolnień i złe kredyty pogrążają BPH


Aż 52,2 mln zł stracił w drugim kwartale Bank BPH. Powód: koszty restrukturyzacji. W całym pierwszym półroczu bank jest już prawie 86 mln zł na minusie!

Dług publiczny 2009 jednak poniżej 50 proc. PKB


Państwowy dług publiczny czy jak kto woli zadłużenie sektora finansów publicznych na koniec 2009 r. wyniosło prawie 670 mld zł - ogłosiło we wtorek Ministerstwo Finansów

MSP zaprosiło inwestorów do kupna Kopalni Surowców Mineralnych


Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym.

Stracił stołek w GM, bo chciał sprzedać Opla


Pierwszy raz nowy szef GM oficjalnie przyznał, że jego poprzednik dwa tygodnie temu stracił posadę, bo chciał sprzedać Opla.

Pawlak: w rozmowach gazowych trzeba praktycznego podejścia


Obawa przed krytyką za zawarcie kompromisowego porozumienia z Rosją w sprawie gazu jest tak duża, że nikt w Polsce nie ma odwagi na jego zawarcie, stwierdza w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Wicepremier Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

EDF i Centrica finalizują wymianę aktywów


EDF i Centrica ogłosiły, że finalizują swoje porozumienie z maja bieżącego, które francuskiemu koncernowi pozwoli na zakup większościowych udziałów w belgijskiej firmie energetycznej SPE - Luminus, a Brytyjczykom na przejęcie aktywów energetycznych na Wyspach.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.