Resort skarbu chce sprzedać gdańską Energę


Minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna akcji gdańskiej Energi, stanowiących 82,9 proc. kapitału zakładowego spółki - poinformował resort skarbu. Oferty można składać do 1 czerwca w siedzibie MSP.

PLL LOT zaapelował w piątek wieczorem do swoich pasażerów, by w związku z odwołaniem wszystkich rejsów nie udawali się na lotniska. Ponieważ przeciążone są linie telefoniczne do LOT-u, spółka radzi korzystać z aktualizowanej na bieżąco strony internetowej. Złoty umacniał się dynamiczne we wtorek oraz w środę. Kurs euro-złotego wyniósł w czwartek na otwarciu 4,1300. Zdaniem analityków, powrót krajowych inwestorów może dać sygnał do odreagowania i osłabienia się złotego w okolice 4,15-20 za euro. W czwartek nie powinno dojść do większych zmian rentowności krajowych obligacji. Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, Premier Ukrainy Julia Tymoszenko oświadczyła, że cena za rosyjski gaz dla Ukrainy w roku 2010 nie zmieni się w porównaniu z rokiem poprzednim.Straż Graniczna ostrzega Komu, jak komu ale bojerowcom pogoda sprzyja w tym roku. Silne mrozy spowodował, że na całkowicie zamarzniętym Zalewie Wiślanym SA znakomite warunki do ślizgania ... Ministerstwo Skarbu jest gotowe całkowicie wstrzymać wypłatę dywidendy PKO BP, żeby tylko zwiększyć szanse tego banku na przejęcie od Irlandczyków akcji BZ WBK. Ale czy to wystarczy? W ENERDZE -OBRÓT zakończono wdrożenie systemu klasy CRM, co umożliwić firmie gromadzenie aktualnych i szczegółowych danych o klientach oraz bieżącą ich analizę, co w konsekwencji ma się przełożyć na wyniki sprzedaży.

Białystok,Łomża: Pociągi mogłyby łączyć Białystok i Łomżę, ale to zbyt kosztowne Połączenie liniami kolejowymi Łomży i Białegostoku? Na taki pomysł wpadli samorządowcy z łomżyńskiego, potem dołączyli do ...

W 2009 r. inspektorzy skarbowi wykryli przekręty za 2,4 mld zł. Poprawili wyniki o ponad 40 proc. Średnia wartość nieprawidłowości wykrytych przez jedną kontrolę w minionym roku wyniosła 239 tys. zł - pisze "Puls Biznesu". Rosyjski koncern rozpoczął budowę w Wyborgu gigantycznej tłoczni gazu, który transportowany rurą Nord Stream przez Bałtyk do Niemiec.

Głupiec W trwałych związkach może ujawnić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne układy emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz wydać im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o swój wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak zmienić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - tylko tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że wkrótce zostanie rozpoczęta budowa nowej elektrowni jądrowej na zachodzie kraju.

\\\\\\\"\\\\\\\"II Puchary Nagle okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, ktoś nieoczekiwanie zacznie z tobą flirtować, ktoś inny obdarzy miłym komplementem. Dzięki temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl

Grupa Lotos obniżyła nieznacznie ceny paliw - poinformowało w środę biuro prasowe spółki. O złotówkę na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL oraz benzyny bezołowiowej 98. Przedstawiciele zarządu i związków zawodowych PKN Orlen odbyli we wtorek wstępną turę rokowań w ramach sporu zbiorowego, dotyczącego podwyżek płac w 2010 r. Jeśli potwierdzą się szacunki dotyczące zasobów gazu z łupków skalnych w Polsce, to Europa może zmniejszyć swą zależność energetyczną od dostaw z Rosji - pisze we wtorek rosyjski dziennik "Kommiersant".

Środki taryfowe


W dniach 28-30 marca odbyły się warsztaty na temat wskaźników ICT w zakresie dotyczącym administracji publicznej zorganizowane przez OECD.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 4,7% r/r w styczniu - analitycy


Indianie udomowili indyki już około 800 roku p.n.e., jednak początkowo nie hodowali ich dla mięsa, ale ze względu na pióra.

Getin Bank podwyższa opłaty za konta osobiste


Klienci Getin Banku, jednego z głównych banków specjalizujących się w szybkich kredytach, dostali właśnie listy z informacją, że od września zapłacą więcej za konta osobiste. Teraz podstawowy rachunek może kosztować nawet 13 zł miesięcznie!

PZU chce wypłacić 10,91 zł dywidendy na akcję


Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 25 sierpnia, a wypłata nastąpi 9 września

Rz: Firmy bezpardonowo oszukują budżet


Wszystko wygląda na to, że w tym roku skala wyłudzeń VAT będzie większa niż przed rokiem, kiedy to firmy chciały bezprawnie wyciągnąć z kasy państwa 4,5 mld zł na podstawie 81 tys. fikcyjnych faktur - pisze Rzeczpospolita.

Rynki FX i FI czekają na wynik negocjacji EBC i Grecji


Specjalnym pokazem filmu Andrzeja Wajdy \\\\\\\"Tatarak\\\\\\\" rozpocznie się we wtorek wielka retrospektywa dzieł polskiego reżysera w Filmotece Narodowej w Paryżu. Gościem przeglądu będzie sam Wajda.

UE.Od 1 stycznia liberalizacja międzynarodowych połączeń kolejowych


W 2009 roku banki poczuły w pełni efekty kryzysu, a co za tym idzie ucierpieli też ich klienci. To był trudny rok dla kredytobiorców.

Awaryjne lądowanie jordańskiego Boeinga na warszawskim Okęciu


Iracki samolot pasażerski Boeing 767, latający pod banderą jordańskich linii lotniczych Royal Falcon, lądował w niedzielę wieczorem na warszawskim lotnisku Chopina - poinformował PAP rzecznik lotniska Kamil Wnuk. Nikomu nic się nie stało.

Gazprom chce odszkodowania od Litwy. Idzie o ogrzewanie


Rosyjski koncern domaga się od władz w Wilnie 135 mln dol. odszkodowania za zmiany zasad naliczania opłat od elektrociepłowni.

IDMSA podniósł wycenę Eurocash do 14,5 zł, obniżył rekomendację do 'sprzedaj'


Niektórzy przedsiębiorcy w poszukiwaniu zysków chwytają się metod, które mają niewiele wspólnego z uczciwą walką o klienta. Liczne nadużycia towarzyszą zwłaszcza przekazom reklamowym. Z reklamą wprowadzającą w błąd mogą na szczęście walczyć nie tylko inni przedsiębiorcy, ale także sami ich adresaci, czyli konsumenci.

Kurs złotego pozostawał stabilny w piątek, w przyszłym tygodniu możliwe umocnienie


W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

Fitch: Uwaga na finanse publiczne


Agencja ratingowa Fitch zapowiedziała, że jeśli sytuacja fiskalna będzie się pogarszać, a rząd nie będzie robił nic, by deficyt zasypywać, to nasza ocena wiarygodności kredytowej może się pogorszyć.

Kierowca zniszczył, właściciel zapłaci


Z  notatnika aspiranta Metoda jazdy na skróty z lekceważeniem znaków drogowych, nie zawsze popłaca. Przekonali się o tym dwaj kierowcy samochodów ciężarowych w miejscowości Zbulitów Mały (woj. ...

MSP chce sprzedać 37% akcji BGŻ inwestorowi branżowemu w 2010 r. lub później na GPW


Po raz drugi z rzędu i ósmy w hostorii klubu kielczanie najlepszą drużyna w Polsce! W trzecim meczu finału play off pokonali w Kwidzynie MMTS 36:32 po dwóch dogrywkach!

Minister środowiska Czech podaje się do dymisji pod naciskiem lobby energetyczno - węglowego


Zamiast ogłosić oczekiwaną dziś decyzję dotyczącą zgody na modernizację opalanej węglem brunatnym elektrowni w miejscowości Prunerow, minister środowiska Czech Jan Dursik, niespodziewanie podał się do dymisji. Minister przyznał, że powodem jego decyzji była różnica zdań z premierem na temat oddziaływania inwestycji na środowisko, przez co Dursik nie był w stanie podjąć decyzji w tej sprawie.

GPW: notowania WIG20 spadły o 1,54%


Większa część dnia niemal na wszystkich europejskich parkietach upłynęła na cierpliwym oczekiwaniu na dane ze Stanów Zjednoczonych. Handel toczył się leniwie, indeksy zmieniały się nieznacznie.

Tychy: awaria linii średniego napięcia


Jak podał katowicki dodatek Gazety Wyborczej, w piątek przed godz. 14. doszło do awarii linii średniego napięcia przebiegającej przez południową część Tych.

Zmarł Paul Samuelson - laureat Nobla z dziedziny ekonomii


W niedzielę w wieku 94 lat zmarł Paul Samuelson - pierwszy Amerykanin, który otrzymał nagrodę Nobla z dziedziny ekonomii. Samuelson stworzył i wprowadził do współczesnej ekonomii analizę matematyczną - podaje AFP

Namierzą cię laserem na drodze


Z notatnika aspiranta Od jutra dwa laserowe mierniki prędkości „zaczynają” pracę w wydziale ruchu drogowego w Elblągu. Wszyscy "spieszący" się "7", znaną drogą wiodącą na Wybrzeże już ...

Na otwarciu WIG20 zyskał 0.408%


Grupa Lotos obniżyła ceny paliw - poinformowało w piątek biuro prasowe spółki. O 21 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 22 zł na tysiąc litrów - cena benzyny bezołowiowej 98.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.