Radziwiłł : MF gotowe w każdej chwili wystąpić o FCL


Resort Finansów jest w każdej chwili gotów wystąpić z wnioskiem do MFW o przedłużenie dostępu do elastycznej linii kredytowej (FCL) - poinformował PAP wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. Uzasadnia to m.in. sytuacja Grecji i innych krajów europejskich.

Według witryny internetowej Samsunga, oglądanie telewizji na trójwymiarowych telewizorach może być niebezpieczne dla osób w określonym stanie, m.in. dla kobiet w ciąży. Handel papierami PGE rozgrzał do czerwoności parkiet warszawskiej giełdy. Obrót nimi sięgnął zawrotnych 2,6 mld zł. Jednak inwestorzy, którzy kupili akcje na kredyt, nie mają powodów do entuzjazmu, bo zarobili głównie na pokrycie kosztów pożyczek Prawie połowa owoców i warzyw sprzedawanych w Polsce pochodzi z bazarów. Na bazarach i różnych targowiskach nadal w dużym stopniu handluje się też mięsem.Z będących już na ukończeniu analiz prowadzonych przez PSE Operator wynika, że spółka najprawdopodobniej nie zdecyduje się na budowę elektroenergetycznej linii tansgranicznej z Białorusią – dowiedziała się „Rzeczpospolita” i zwraca uwagę, że to zła wiadomość dla Kulczyk Investments. Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 2,25 proc., do 3.813,17 pkt. (PAP) – We are interested in developing cooperation with Saudi Arabia, especially in the oil and food sectors – said Deputy Prime Minister, Minister of Economy Waldemar Pawlak during his talks with Ali Bin Ibrahim Al-Naimi, the Minister of Petroleum of Saudi Arabia. The meeting was held on 11 December 2008 in Poznan.

Będzie przełom w rozliczaniu strat z inwestycji kapitałowych? Po korzystnym dla podatników wyroku WSA pojawiła się szansa, że będą mogli uwzględniać w PIT straty z inwestycji w fundusze.

Na potrzeby londyńskiej wioski olimpijskiej oraz dzielnicy Stratford City powstaną dwa innowacyjne, zasilane gazem ziemnym oraz biomasą centra energetyczne. Wciąż spadający kurs dolara i związane z tym wzrosty cen wielu towarów i surowców energetycznych a co za tym idzie kursów akcji, spowodowały we wtorek wzrosty indeksów o ponad 1 proc.

- Pierwsze półrocze 2009 r. przyniosło 2 5-procentowy wzrost sprzedaży na polskim rynku AGD, podaje "Gazeta Prawna". Polacy wydali na taki sprzęt 1,8 mld zł. Tylko 1,5 tys. klientów spośród kilkunastotysięcznej grupy zbuntowanych klientów mBanku i Multibanku podpisało porozumienie wynegocjowane wspólnie przez Nabitych i banki z grupy BRE. Te ostatnie postanowiły przedłużyć termin oferty. Wiceminister finansów Ludwik Kotecki powiedział, że w IV kwartale br. wzrost gospodarczy może przekroczyć 2 proc. Podtrzymał jednocześnie prognozę wzrostu PKB w całym 2009 roku na 1,2-1,4 proc. Według niego, motorem wzrostu jest spożycie indywidualne i eksport.Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 0,80 proc. do 20.898,64 pkt. (PAP) Meritum Bank wprowadził nową 3-miesięczną lokatę "Meritum Zysku" z dzienną kapitalizacją odsetek, której oprocentowanie wynosi 5,25%. We wtorek rano General Motors spłacił resztę kredytów, jakie dostał Opel od władz Niemiec na przetrwanie sanacji amerykańskiego koncernu - ogłosiła kanclerz Angela Merkel.

DM IDMSA obniżył cenę docelową Pol-Aqua do 18,2 zł, nadal rekomenduje 'sprzedaj'


Z końcem roku z Microsoftu odchodzi Chris Liddell, szef finansowy koncernu. Zapowiada, że czeka nań poważniejsze stanowisko w innej spółce

Rekrutacja wewnętrzna i zewnętrzna - wady i zalety


Każda organizacja stojąca przed obsadzeniem nowych stanowisk w swojej strukturze stoi również przed dylematem, jaką strategię przyjąć, aby zatrudnić najlepszych ludzi. Ścieżka pozyskiwania nowych pracowników wiedzie w dwóch przeciwnych kierunkach. Pierwszy zakłada radzenie sobie własnymi siłami i awans wewnętrzny poziomy lub pionowy dotychczas zatrudnionych osób. Drugi opiera się o zewnętrzne metody przyciągania kandydatów.

W mazowieckim najwięcej chętnych na unijne dotacje na e- biznes


Mazowieckie i długo, długo nic. Po unijne pieniądze na rozkręcenie biznesu w sieci najczęściej sięgają przedsiębiorcy ze stołecznego województwa

Rosja zamknęła ostatni reaktor jądrowy do wzbogacania plutonu


Rosja zamknęła w czwartek ostatni reaktor jądrowy na Syberii do wzbogacania plutonu, wypełniając tym samym obietnicę złożoną na wtorkowym szczycie bezpieczeństwa nuklearnego w Waszyngtonie - podała rzeczniczka syberyjskiego zakładu.

PZU zwolni w tym roku co najmniej 2,3 tys. pracowników


Skala zwolnień może być jednak znacznie większa, łącznie prace może stracić nawet 5,2 tys. osób. Zwolnienia są zdaniem zarządu wynikiem restrukturyzacji niezbędnej do wprowadzenia spółki na giełdę

Na zamknięciu WIG20 stracił 1.473%


Podatnicy osiągający przychody z wynajmu np. mieszkania będą mieli więcej czasu na wybór zryczałtowanej formy opodatkowania tych przychodów - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. W czwartek pozytywnie zaopiniowała go sejmowa podkomisja do spraw monitorowania systemu podatkowego.

Ukraina ma nadzieję na tańszy gaz


Według pierwszego wicepremiera Ukrainy Andrija Klujewa negocjacje z Rosjanami w sprawie obniżenia cen gazu ziemnego zmierzają ku pomyślnemu końcowi i jeszcze w tym tygodniu bądź na początku przyszłego można się spodziewać podpisania porozumienia w tej sprawie .

Powstanie 40 akademickich inkubatorów przedsiębiorczości


II Puchary Nagle okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, ktoś nieoczekiwanie zacznie z tobą flirtować, ktoś inny obdarzy miłym komplementem. Dzięki temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl

Moda na galerie handlowe. Odwilż na rynku nieruchomości komercyjnych


Kredytem na ponad 400 mln złotych pochwaliła się w poniedziałek firma ECE, inwestor galerii handlowej w Szczecinie. A kilka dni wcześniej plany budowy centrum handlowego w warszawskim Wilanowie ogłosiły wspólnie firmy Polnord i GTC. - Na rynku nieruchomości komercyjnych widać odwilż - mówią analitycy.

Firma Żabka ukarana za mylącą reklamę


"Informujemy, że decyzją zarządu spółki Żabka Polska... zamykamy żabki" - Prezes Urzędu uznała, że hasło to wprowadzało konsumentów w błąd. Spółka musi zapłacić ponad 1,5 mln zł kary.

Rosja i Wenezuela utworzyły joint-venture w sektorze naftowym


Rosja i Wenezuela zawarły w poniedziałek w Moskwie porozumienie o utworzeniu joint-venture dla zagospodarowania wenezuelskiego złoża ropy naftowej Junin-6, którego zasoby ocenia się na 53 mld baryłek - poinformowały rosyjskie władze.

Sondaż: 29 proc. Polaków uważa, że przyjęcie euro będzie korzystne


29 proc. Polaków uważa, że przyjęcie przez nasz kraj europejskiej waluty będzie korzystne; przeciwnego zdania jest 37 proc. badanych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu TNS OBOP.

Lachowski wraca do bankowości. Wesprze Meritum Bank


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Pod dnem Wisły w okolicach Włocławka przeciągnięty został nowy rurociąg. Należąca do Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Przyjaźń\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" rura zastąpi rurociąg paliwowy, który uległ awarii przed dwoma laty i zanieczyścił nurt Wisły.

Sprzedaż nowych aut w Polsce coraz szybciej spada


W lutym koncerny samochodowe sprzedały w Polsce 24,4 tys. nowych aut, o 19,2 proc. mniej niż przed rokiem. Ruch w salonach z autami maleje już od pięciu miesięcy.

W czerwcu spadł indeks PMI dla usług i przemysłu strefy euro


Indeks PMI obrazujący aktywność przemysłu w strefie euro spadł w czerwcu do 55,6 pkt z 55,8 pkt w maju, a wskaźnik dotyczący sektora usług spadł do poziomu 55,4 pkt z 56,2 pkt miesiąc wcześniej - wynika ze wstępnych danych opublikowanych w środę przez instytut Markit

Greenspan: to nie kredyty dla biednych wywołały kryzys


- To nie ułatwienie najbiedniejszym Amerykanom dostępu do kredytów hipotecznych wywołało kryzys, ale stworzenie przez Wall Street z tych pożyczek papierów wartościowych - powiedział w środę Alan Greenspan, były szef Rezerwy Federalnej

Okęcie: 620 wniosków o odszkodowanie za hałas


- Ponad 620 wniosków o odszkodowania za hałas wynikający z sąsiedztwa lotniska Okęcie złożyli do władz portu mieszkańcy okolicznych terenów. Szacowana kwota odszkodowań to ok. 90 mln zł - poinformował we wtorek rzecznik lotniska Jakub Mielniczuk.

Dwa dni do otwarcia mostu na Bystrzycy


Wygląda na to, że uda się odkorkować Czuby przed zakończeniem wakacji W końcu. Po czterech miesiącach kierowcy przejeżdżający przez Czuby będą mogli odetchnąć. Znikną korki, które tworzą ...

W poniedziałek pierwsza aukcja monet NBP przez internet


Pierwsza aukcja monet kolekcjonerskich Narodowego Banku Polskiego przez internet rozpocznie się w poniedziałek o godz. 9.00. Tym samym NBP odchodzi od sprzedaży tych monet w kasach bankowych.

Wartości jednostek funduszy inwestycyjnych - 12.01.2010


Europejskie Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych ESCMID jest zaniepokojone sprawą szczepień przeciw grypie A/H1N1. W opublikowanym ...

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.