Tauron scala akcje


Tauron zamierza przeprowadzić proces scalania akcji spółki w stosunku 9:1 – informuje „Rzeczpospolita”.

Do „polskiego” EURO pozostało raptem dwa lata z kawałkiem. Trwa budowa stadionów (nienajgorzej), powstają nowe odcinki autostrad (z tym już gorzej) ale wiadomo, że obok piłkarzy ... Wdrażanie krajowych programów antykryzysowych i postępy w realizacji reform strukturalnych to najważniejsze tematy rozmów wicepremiera Waldemara Pawlaka z Vladimirem Spidlą, unijnym komisarzem ds. zatrudnienia, spraw społecznych i równości szans. Rozmowy, w których wzięli udział wszyscy przedstawiciele państw członkowskich odpowiedzialni za Strategię Lizbońską (SL), odbyły się 6 lipca br. w Ministerstwie Gospodarki. Wzrost PKB w I kwartale tego roku mógł wynieść około 3 proc. wobec wcześniej prognozowanego przez resort finansów 2,8 proc. - poinformował dziennikarzy Ludwik Kotecki, wiceminister finansów.Nie będzie podziału "Tepsy" Telekomunikacja Polska i Urząd Komunikacji Elektronicznej podpisały 22 października porozumienie w sprawie wdrożenia zasad transparentności i niedyskryminacji w relacjach między operatorami. Porozumienie zakłada ... Nie jest prostytutką, ale jej obowiązki wychodzą poza zakres usług świadczonych przez kelnerki. Dama do towarzystwa - też nie... Z godziny na godzinę zwiększa liczba odbiorców, do których wraca zasilanie. O godzinie 13.00 dostaw energii pozbawionych było nieco ponad 21 tys. odbiorców przyłączonych do sieci ENERGA-OPERATOR (brak zasilania w 900 stacjach).

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Ukraina rozpoczęła działania mające na celu udaremnienie budowy gazociągu South Stream. Efektem tego może być nowy ukraińsko-rosyjski konflikt gazowy.

Specjalnym pokazem filmu Andrzeja Wajdy \"Tatarak\" rozpocznie się we wtorek wielka retrospektywa dzieł polskiego reżysera w Filmotece Narodowej w Paryżu. Gościem przeglądu będzie sam Wajda. Uprawy genetycznie modyfikowane nie dają większych plonów niż uprawy tradycyjne - twierdzi Greenpeace, powołując się na raport "Prawdziwe koszty upraw GMO". Swój sprzeciw wobec takich upraw ekolodzy i naukowcy przedstawili na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Mimo utrzymującego się od lat w polskim górnictwie węgla kamiennego spadku wydobycia, specjaliści Głównego Instytutu Górnictwa w ciągu ostatnich dziesięciu lat zaobserwowali wzrost aktywności sejsmicznej górotworu - w odniesieniu do wielkości wydobycia. Tylko 30 minut potrzebowali policjanci, aby odzyskać skradziony ciągnik. Wczoraj, około godziny 16.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego z prywatnej posesji w Prostkach. Policjanci ruszyli ... Sejm nie poparł w czwartek wniosku o odrzucenie informacji rządu w sprawie sytuacji polskich rolników. Głosowało 419 posłów, za wnioskiem było 193, przeciwne były 226 osoby.25 września 2006 roku w Ministerstwie Gospodarki została dokonana ocena wniosków złożonych w II edycji projektu "Wsparcie udziału organizacji przedsiębiorców współpracujących z międzynarodowymi grupami lub organizacjami branżowymi" w 2006 roku. Ze zlożonych 17 wniosków, 12 spełniło kryteria formalne i zostało zarekomendowanych do zawarcia umów z wnioskodawcami. Koreański koncern negocjuje z wielkopolską firmą warunki przejęcia dwóch fabryk. Kusi też lokalne samorządy większymi nakładami na inwestycje i nowymi miejscami pracy. Pod warunkiem, że powstanie dla niego specjalna strefa ekonomiczna. Ponad stu plantatorów chmielu protestowało we wtorek w Warszawie przeciwko niskim cenom skupu chmielu. Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiada, że zostanie uruchomiona pomoc dla rolników.

„Uzbekistan Agrominitech Expo 2010”


Ministerstwo Gospodarki zachęca polskich przedsiębiorców do udziału w V Międzynarodowej Wystawie Specjalistycznej Minitechnologii i Małych Urządzeń dla Rolnictwa „Uzbekistan Agrominitech Expo 2010”, która odbędzie się 19-22 maja br. w Taszkencie.

Insigos już działa


Ministerstwo Gospodarki uruchomiło Internetowy System Informacji Gospodarczej (Insigos) - bezpłatny dostęp do danych statystycznych dotyczących gospodarki i handlu zagranicznego. Celem uruchomionego programu jest przybliżenie użytkownikom sytuacji polskiego handlu zagranicznego oraz kondycji finansowej polskich przedsiębiorstw.

Google ukarany za obraźliwe uwagi na portalu społecznościowym


Firma Google została ukarana przez sąd brazylijski grzywną w wysokości 8 500 dolarów po tym jak anonimowy użytkownik zostawił na jednym z portali obraźliwą uwagę na temat księdza, poinformowały lokalne media w niedzielę.

Euro 2012 w Polsce pod kontrolą


Na dwa lata przed pierwszym meczem Euro 2012 nikt już nie mówi o odebraniu Polsce prawa do organizacji tej wielkiej piłkarskiej imprezy.

W momencie, w którym sprzedajesz nieruchomości, tylko zawodowy rzeczoznawca majątkowy z Warszawy, da ci gwarancję, że nie stracisz na sprzedaży swojej nieruchomości. Zobacz co oferuje nasz

rzeczoznawca majątkowy Warszawa

i nie ryzykuj sprzedając swoją nieruchomość w Warszawie. Niewielka opłata da ci spokój i pewność, że nieruchomość, którą wycenił rzeczoznawca majątkowy nie jest wystawiana za zbyt niską cenę do jej wartości.

Boni: Pomysł Rostowskiego i Fedak dot. OFE to 'propozycja robocza w dyskusji'


Jak najszybsze zakończenie restrukturyzacji spółki i grupy kapitałowej oraz negocjacje kontraktów na sprzedaż insuliny w Rosji i Indiach to priorytety nowopowołanego prezesa Biotonu Sławomira Ziegerta. Do 15 grudnia zarząd chce przedstawić radzie nadzorczej efekty pracy nad strategią.

Kandydaci na członków zarządu Enei raczej bez doświadczenia w energetyce


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w konkursie na członków zarządu Enei zgłosiło się kilkunastu kandydatów, wśród których nie ma osób mających większe doświadczenie w energetyce.

NBP: Saldo obrotów bież. wyniosło -1.272 mln euro w XI wobec oczekiwanych 1.726 mln euro


Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii.

Erste podwyższyło rekomendację dla PBG do 'akumuluj', wycena 245 zł


Budowa niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie niedaleko Greifswaldu - poinformowało konsorcjum Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.

Naftohaz chce zrestrukturyzować swój dług zagraniczny


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, ukraiński Naftohaz przystąpił do negocjowania z wierzycielami międzynarodowymi restrukturyzacji swojego długu.

Billboardy promują górnictwo


Kilkadziesiąt billboardów z wizerunkiem górnika, oświetlającego promieniami swojej lampki Warszawę, będzie można przez najbliższe dwa tygodnie zobaczyć w śląskich miastach. To pierwsza tego typu kampania promocyjna górnictwa węgla kamiennego.

Ciche majstrowanie przy KRUS-ie


Spółki na NewConnect: którym grozi upadłość?


W czasie spowolnienia gospodarczego coraz większej liczbie firm grozi widmo upadłości, czego przykłady w okresie ostatnich kilku miesięcy mieliśmy na rodzimym rynku kapitałowym. Osoby związane z rynkiem finansowym zadają sobie pytanie - czy i jak można przewidzieć kłopoty finansowe przedsiębiorstw? Na to pytanie odpowiada raport firmy Certus Capital, pt. "Z-Score - prorok upadłości".

Kompania Węglowa: decyzje co do "Halemby-Wirka" nie zapadły


Trwają prace nad strategią spółki do 2015 r., dokument powinien być gotowy w ciągu kilku tygodni. Rozmowy ze związkami ruszą po przedstawieniu analiz zleconych specjalistom; nikt z załogi kopalni Halemba-Wirek nie straci jednak pracy - zapewnia Kompania Węglowa.

Quadem uderzył w drzewo. Miał zakaz prowadzienia pojazdów!


Kierujący quadem na leśnej drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20 na leśnej drodze w miejscowości Wyżarne w ...

Spółka zależna Pol Aquy zbuduje II etap oczyszczalni Czajka za 91,5 mln zł brutto


Wskaźnik Rynku Pracy informujący o trendach na rynku pozostał w lutym na stabilnym poziomie - podał instytut BIEC.

Opłaty z gruntu o wiele wyższe


Twój dom stoi na gruncie należącym do skarbu państwa? W takim razie w najbliższym czasie możesz spodziewać się podwyżki opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu. Uwaga - te podwyżki mogą być bardzo drastyczne

Vattenfall sprzedał sieć we wschodnich Niemczech


We francuskich kinach można od środy zobaczyć krótkometrażowy dokument, którego autorzy domagają się uregulowania sytuacji nielegalnych imigrantów niemających prawa pobytu we Francji. Inicjatorami filmu jest grupa znanych filmowców.

Sąd ogłosił upadłość CR Media Consulting z możliwością zawarcia układu


Część oszczędności, które uzyskały banki, m.in. poprzez zwolnienia poszły na podwyżki niektórych pracowników. Według Dziennika Gazety Prawnej BZ WBK i Kredyt Bank średnio płacą swoim pracownikom więcej o 7 i 14 tys. zł więcej w skali roku

Vattenfall zapowiada podwyżki w Niemczech


Po dwu i półrocznym okresie, kiedy ceny pozostawały na nie zmienionym poziomie, Vattefall zapowiedział podwyżki dla swoich klientów w Hamburgu i Berlinie.

Warszawska giełda bryluje w Europie


Po sukcesie wielkiej oferty publicznej PZU i Tauronu warszawski parkiet ma szansę na zajęcie czołowej pozycji wśród europejskich giełd.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.