Napieralski:Polska energetyka wymaga inwestycji


Polska energetyka wymaga inwestycji, jest stara i przestarzała - mówił podczas spotkania z zarządem Elektrowni "Kozienice" szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski, który w sobotę odwiedził zagrożony powodzią pow. kozienicki (Mazowieckie).

26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski. - Polska jest najmniej dotkniętym przez kryzys krajem w Europie Środkowo-Wschodniej. Naszą dobrą sytuację na tle innych państw regionu potwierdzają prognozy Komisji Europejskiej i instytucji finansowych - powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podczas briefingu prasowego zorganizowanego 21 stycznia br. w Ministerstwie Gospodarki. Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, gruzińskie media poinformowały o podłożeniu bomby pod gazociągiem „Tbilisi-Mozdok".Nikt właściwie nie ma całkowitej orientacji w tym, co się dzieje. Nawet wytrawni negocjatorzy i ministrowie wydają się być zagubieni. Dlatego na razie najczęściej prezentowanym w przemówieniach stanowiskiem negocjacyjnym jest to, że inni powinni coś zrobić. Państwa skoncentrowały wysiłki na odbijaniu piłeczki - pisze Koalicja Klimatyczna podsumowując sytuację na szczycie klimatycznym w Kopenhadze. Rosyjska służba weterynaryjna grozi zmniejszeniem o jedną trzecią liczby dostawców produkcji mlecznej z Unii Europejskiej – informuje korespondent Polskiego Radia w Moskwie. Powodem mają być złe ... Polbank, który należy do greckiej grupy finansowej EFG Eurobank, wpisywał do regulaminu kredytowania firm zastrzeżenie, że może wypowiedzieć kredyt w sytuacji, gdyby pogorszyła się... sytuacja gospodarcza w Grecji. Po interwencji dziennikarza Gazety Wyborczej szefowie Polbanku obiecali, że wycofają ten zapis.

Edvard Lind, rzecznik Vattenfalla powiedział agencji Reuters, że szwedzki koncern nie jest obecnie zainteresowany zakupem akcji Enei - pisze "Rzeczpospolita".

Czy wiesz, że… Ocet ma w Europie długą tradycję – nie tylko kulinarną, ale i językową, o czym przekonamy się kosztując idiomatycznego dania tygodnia przygotowanego przez redakcję ... Zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego Polska mogłaby wejść do strefy euro nawet w 2014 r. Politycy PiS i bliscy im ekonomiści uważają jednak, że przykład Grecji pokazuje, że nie należałoby się z tym spieszyć

Jacek Piekacz szef Vattnefalla w Polsce uważa, że wprowadzenie ceł antydumpingowych na rosyjski węgiel będzie trudne i nie do końca rozwiąże problemy polskiego górnictwa – czytamy w „Rzeczpospolitej". Ministerstwo Rozwoju Regionalnego planuje w 2010 r. wydać ponad 40 mld zł na współfinansowanie unijnych programów w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013. Z tej kwoty 27 mld zł ma być zwrócone przez Komisję Europejską. We wtorek rząd przyjął plan wydatków na ten rok. Grupa Lotos podwyższyła w środę ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 7 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 10 zł na tysiąc litrów - cena benzyny bezołowiowej 98.W Rosji ostatni tydzień upłynął pod znakiem blinów - rosyjskich naleśników. Podczas Maslenicy, czyli karnawałowych ostatków, Rosjanie, zgodnie z tradycją, przez cały tydzień weselą się, bawią i objadają blinami. W poniedziałek sąd może zdecydować o upadłości Grono.net, najstarszego polskiego serwisu społecznościowego - dowiedziała się Gazeta. A mniejszościowi udziałowcy chcą zmiany zarządu Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym.

Lewica krytykuje skład Rady Gospodarczej premiera


Klub Lewicy krytycznie ocenia skład Rady Gospodarczej przy premierze, argumentując, że prezentuje ona jedynie neoliberalny punkt widzenia.

Gazprom zwiększy inwestycje na Gazociąg Północny


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, Gazprom chce wydać na Gazociąg Północny więcej, niż wcześniej planował.

Urzędnik Fed: Realne bezrobocie w USA wynosi 16 proc.


Jeden z wysokich urzędników amerykańskiej Rezerwy Federalnej powiedział, że prawdziwa stopa bezrobocia może wynosić 16 proc., zamiast oficjalnych 9,4 proc. - poinformowała agencja AFP.

Nikt w tym rządzie nie ma głowy do reform


Czy w kryzysie, rok przed wyborami prezydenckimi, doczekamy się w kraju reform gospodarczych z prawdziwego zdarzenia? - Nie ma na to szans - uważają przedsiębiorcy.

WIG20 na minusie w piątek po południu, inwestorzy czekają na dane z USA


Poniżej prezentujemy krakowską grupę The RedsKiss , laureata drugiego finału konkursu Scena Muzzo .

Przewozy Regionalne muszą zapłacić karę


Taki jest werdykt Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w swoim orzeczeniu potwierdził decyzję Prezesa UOKiK z grudnia 2008 roku. Prezes Urzędu stwierdziła wówczas, że ...

GUS: Liczba rozpoczętych budów mieszkań w marcu wzrosła o 44,2 proc. rdr




Kapica: firmy bukmacherskie z Polski będą mogły działać w internecie


Tylko zarejestrowane firmy bukmacherskie, działające oraz płacące podatki w Polsce, będą mogły urządzać zakłady wzajemne przez internet - powiedział w poniedziałek dziennikarzom wiceminister finansów Jacek Kapica.

Rząd i NBP zwierają szyki, by wprowadzić euro w Polsce


O dacie przyjęcia wspólnej waluty decydenci wciąż nie chcą mówić. Do euro jest nam bliżej jednak o tyle, że obie instytucje będą teraz ściśle ze sobą współpracować

Bezrobocie na Łotwie wzrosło do 18,4 proc.


Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police

Kasa Unii ugasi kryzys? W tym roku możemy wydać 40 mld zł


40 miliardów złotych. Tyle pieniędzy z unijnych funduszy strukturalnych Polska ma wydać w 2010 roku. Jeśli to się uda, padnie historyczny rekord

Wizyta misji gospodarczej Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce


- Chcielibyśmy rozwijać współpracę gospodarczą pomiędzy naszymi krajami. Mam nadzieję, że spotkania przedstawicieli polskiego i emirackiego biznesu zaowocują ciekawymi projektami w przyszłości - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas rozmów z ministrem gospodarki Zjednoczonych Emiratów (ZEA) Arabskich Sultanem bin Saeed Al.- Mansourim. Spotkanie odbyło się 27 stycznia br. w MG. [MATERIAŁ FILMOWY]

Rz: Towarzystwa ubezpieczeniowe po cichu podnoszą ceny polis


W pierwszym kwartale towarzystwa straciły na ubezpieczeniach komunikacyjnych 230 mln zł. Aby polepszyć wyniki, po cichu podwyższają ceny polis - wynika z ankiety Rzeczpospolitej.

Polska na czele państw wdrażających e-dowody


Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN, Artur Jędrych w czwartkowej rozmowie z radiem TokSport odniósł się do najbliższych działań organu, którym kieruje. W czwartek ma zapaść decyzja w sprawie Widzewa Łódź, natomiast do końca stycznia zostanie wydane orzeczenie odnośnie czynów korupcyjnych Lecha Poznań.

PKP Energetyka S.A. szuka młodych inżynierów


Szansa dla inżynierów Chcesz pracować w dużej, stabilnej firmie z wieloletnim doświadczeniem? Poznawać tajniki robót pod okiem wykwalifikowanego personelu? Brać udział w powierzonych zadaniach na największych polskich ...

Związki w Policach chcą pilnego spotkania z Gradem i odwołania zarządu


Działające w Zakładach Chemicznych Police S.A. związki zawodowe domagają się pilnego spotkania z ministrem skarbu i odwołania zarządu spółki. W czwartek związkowcy oflagowali firmę, zapowiadając jednocześnie, że w przypadku niespełnienia ich postulatów w ciągu siedmiu dni w spółce może dojść do strajku.

"PB": Inspekcja pracy rusza z ofensywą


Z dokumentu, do którego dotarł "Puls Biznesu", wynika, że kontroli przeprowadzanych przez Państwową Inspekcję Pracy ma być w 2010 r. więcej niż w latach poprzednich.

Pięć firm w przetargu na dostawę 24 tramwajów dla Krakowa


Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podwyższył w piątek prognozę PKB dla Polski na 2010 r. do 2,3 proc. rok do roku, z prognozowanych wcześniej 1,8 proc. proc. rok do roku. Przewiduje, że w 2011 roku będzie to natomiast 3,0 proc.

Sposób na fotoradar


Kierowcy coraz częściej montują rolety zasłaniające tablice rejestracyjne Może to nie jest całkowicie legalne, ale kierowcy powinni mieć prawo, aby bronić się – mówi Wojciech Brzozowski, który ...

Janota: "Czechy mogą podążyć drogą Węgier"


Czeski minister finansów Eduard Janota ostrzegł w wywiadzie dla czeskiego radia przed konsekwencjami dalszego pogłębiania deficytu publicznego. Janota powiedział, że "Czechy mogą podążyć drogą Węgier".

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.