KDPW zarejestruje we wtorek akcje Tauronu


Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zarejestruje we wtorek akcje spółki energetycznej Tauron w systemie depozytowo-rozliczeniowym. Dzięki temu Giełda Papierów Wartościowych będzie mogła wprowadzić walory tej firmy do obrotu.

IKB, niemiecki bank specjalizujący się w pożyczkach dla małych i średnich firm, rozważa złożenie pozwu przeciw Goldman Sachs. IKB uważa, że przez działanie banku mógł stracić nawet 150 mln euro Komorowski zapowiedział, że jeśli PiS nie przestanie przypisywać PO i jemu łatki zwolenników prywatyzacji służby zdrowia, to on złoży pozew w trybie wyborczym do sądu. Chciałbym przestrzec przed kłamstwem uprawianym w ramach kampanii wyborczej, chciałem przestrzec kolegów z PiS, nie róbcie tego rodzaju świństwa - powiedział kandydat PO. \"\" Walka o Telewizję Polską znowu w pełni. Aż 31 osób wystartowało w konkursie na członków zarządu TVP. Rada Nadzorcza nie chce zdradzić ich nazwisk, ale według nieoficjalnych informacji prasowych, wielu kandydatów to byli dyrektorzy, członkowie zarządu lub Rady Nadzorczej telewizji. Nowy zarząd powołany zostanie pod koniec listopada.46,6 mln zł ma kosztować zagospodarowanie brzegów największego z 11 jezior w Olsztynie - jeziora Ukiel (inaczej Krzywego). Na nabrzeżach mają powstać m.in. ścieżki rowerowe, bulwar i mariny. 2 grudnia po raz pierwszy spotka się unijna grupa robocza, której powołanie wywalczyła Polska na ostatnim szczycie UE w Brukseli - dowiedziała się PAP w piątek ze źródeł dyplomatycznych w Brukseli. Grupa ma uzgodnić, jak obliczyć składkę poszczególnych państw UE na wsparcie państw rozwijających w walce ze zmianami klimatycznymi

\"\"II Puchary Nagle okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, ktoś nieoczekiwanie zacznie z tobą flirtować, ktoś inny obdarzy miłym komplementem. Dzięki temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" W tym roku pogoda na Wszystkich Świętych dopisze - zapowiadają meteorolodzy. W weekend w większości regionów ma być pogodnie, ale chłodno.

W najbliższych latach banki będą musiały nadal mocno walczyć o nasze lokaty. Z drugiej strony wzrost wartości kredytów będzie cztery razy mniejszy niż przed kryzysem - to główne wnioski ze wspólnej ankiety instytutu Zeb/ i serwisu Wyborcza.biz Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło czeski koncern energetyczny CEZ i skandynawski Fortum do negocjacji w sprawie kupna po 85% akcji Elektrociepłowni Zabrze i Zespołu Elektrociepłowni Bytom, dowiedziała się w piątek wieczorem agencja ISB.

Wybór Marka Belki na stanowisko szefa banku centralnego ustabilizuje sytuację w NBP - powiedział minister finansów Jacek Rostowski. To może nie jest największa, ale bez wątpienia najbardziej oryginalna budowla jaką postawiłą jędrzejowska firma budowlana Kartel. Dzięki niej w samym centrum Polski mamy… Japonię. To istotnie ... Członkowie zarządów spółek węglowych zostali pozbawieni przysługujących w górnictwie dodatkowych świadczeń: czternastej pensji, nagrody barbórkowej (w wysokości jednej pensji), nagród jubileuszowych i deputatu węglowego - wynika z informacji spółek.Competitiveness, innovation and sustainable development of European Union and Mediterranean countries were the main topics of the 7th EuroMed conference attended by ministers responsible for industry. Poland was represented by Deputy Minister of Economy Grażyna Henclewska. The meeting was held on 5-6 November in Nice. W zeszłym roku Grupa Lotos zmniejszyła koszty o 252,5 mln zł, oszczędzając ponad 80 mln więcej, niż planowała Rozpatrzmy następującą sytuację: Pan Piotr prowadzi działalność handlową w zakresie sprzedaży nowych i używanych maszyn i narzędzi ogrodowych. Z podatku dochodowego rozlicza się na zasadach ogólnych wg skali podatkowej i prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Obecnie część z takich narzędzi otrzymał nieodpłatnie. Towary te oczywiście chciałby sprzedać. W jaki sposób powyższe wpłynie na podatek dochodowy?

Po podwyżce na autostradzie Katowice-Kraków nieznaczny spadek ruchu


O kilkaset pojazdów na dobę spadło natężenie ruchu na płatnym ok. 60-kilometrowym odcinku autostrady A4 między Krakowem a Katowicami po wprowadzeniu we wtorek podwyżek cen za przejazd.

"Puls Biznesu": BŚ wierzy w Polskę


Po krytyce ze strony Komisji Europejskiej dostaliśmy pochwałę od Banku Światowego - odnotowuje "Puls Biznesu".

Ropa najdroższa od 10 miesięcy


Do 75 dolarów za baryłkę wzrosła w poniedziałek cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku. To najwyższy poziom od października ubiegłego roku. - Wkrótce dojdziemy do 80 dol. - mówią analitycy

Prezes NBP odznaczył członków RPP drugiej kadencji


Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek uhonorował w czwartek członków Rady Polityki Pieniężnej drugiej kadencji najwyższym odznaczeniem w dziedzinie bankowości. Ocenił, że wypełnili oni swoje zadania w trudnym dla polskiej gospodarki okresie.

"Rz": Urzędnicze piekło firm


Rośnie liczba przedsiębiorstw, którym w wyniku błędów organów państwa grozi upadłość, alarmuje "Rzeczpospolita". Dramat dotyczy setek osób: przedsiębiorców, ich rodzin, pracowników czy wspólników.

Komisja Trójstronna – blisko porozumienia


Uzgodnienie definicji pracy w szczególnych warunkach oraz wykazu czynników ryzyka w szczególnych warunkach pracy to główne osiągnięcia prac połączonych zespołów problemowych Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, ds. Ubezpieczeń Społecznych oraz Polityki Gospodarczej i Rynku Pracy. Komisja Trójstronna obradowała 24 września br. w MPiPS w Warszawie.

Powstanie obwodnica Szczurowej w Małopolsce


Wojewoda małopolski wydał pozwolenie na budowę obwodnicy Szczurowej. To rozwiązanie ułatwi przejazd z centralnej części kraju na południe Polski, a także zmniejszy ruch w centrum miejscowości.

RWE, E.ON i Vattenfall europejskimi rekordzistami w emisji CO2


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, RWE, E.ON i Vattenfall wyemitowały w 2009 r. w Europie najwięcej dwutlenku węgla.

Sprzedaż detaliczna wzrosła w lipcu o 5,7 proc.


Niespodziewanie wzrost sprzedaży detalicznej w lipcu sięgnął aż 5,7 proc. w skali roku. To dużo, bo przez całą pierwszą połowę roku oscylował on wokół zera

Brazylia chce z nami więcej handlować


Brazylijska Agencja Promocji Handlu i Inwestycji ApexBrasil otworzyła w Polsce swoje biuro - piąte tego typu na świecie. Ma ono pomóc zacieśnić współpracę gospodarczą pomiędzy naszymi krajami.

Akcje ATC Cargo wzrosły w debiucie na NewConnect o 10 proc.


Akcje ATC Cargo, firmy logistycznej specjalizującej się w transporcie międzynarodowym, wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 10 proc., do 5,50 zł.

Zadłużone kraje eurolandu intensywnie korzystają z pomocy EBC


Banki w Grecji, Portugalii, Irlandii i Hiszpanii przyczyniły się do ponad dwóch trzecich wzrostu pożyczek z Europejskiego Banku Centralnego od 2008 roku

Streżyńska: Polska wydała tylko 2 proc. unijnych środków na internet


Polska od 2007 roku wydała zaledwie 2 proc. unijnych środków na budowę lokalnych i regionalnych sieci szerokopasmowych - poinformowała we wtorek prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska.

Rowery - Chiny - sprostowanie decyzji KE przyznającej niektórym stronom zwolnienie z rozszerzenia cła antydumpingowego


30 stycznia 2010 r. zostało opublikowane Sprostowanie do decyzji Komisji przyznającej niektórym stronom zwolnienie z rozszerzenia na niektóre części rowerowe cła antydumpingowego na rowery pochodzące z Chińskiej Republiki Ludowej.

BZ WBK chce wypłacić 4 zł dywidendy na akcję z zysku za 2009 r.


Na miesiąc przed wygaśnięciem układu zbiorowego PLL LOT w spółce trwają prace nad trzema różnymi dokumentami. Od ich ostatecznej wersji zależeć będą dalsze zwolnienia oraz wynagrodzenia pracowników - poinformował PAP rzecznik spółki Andrzej Kozłowski.

Złoty lekko się wzmocnił wobec głównych walut w środę


Większość klubów poselskich poparła w środę propozycję, zgodnie z którą organy podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, miałyby ich informować o swoim stanowisku w tych sprawach. Rozwiązanie takie przewiduje projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej.

Irlandzka gospodarka skurczyła się w ub. r. o 7,1 proc.


\\\\\\\"\\\\\\\" Cegły poleciały w okna Demokratów, w domu brata kongresmana odcięto dopływ gazu, a deputowani, którzy głosowali za reformą opieki zdrowotnej otrzymali telefony z groźbami. To reakcja prawicowych ekstremistów na przegłosowaną w Kongresie ustawę.

Dokumenty


O godzinie 16.30 ma zostać ogłoszone nazwisko kierowcy Formuły 1, który w zespole Ferrari do końca tego sezonu zastąpi Felipe Massę, wracającego do zdrowia po ciężkim wypadku - podała włoska agencja Ansa.

Nie porównujcie nas z Grekami!


Hiszpanie oraz Portugalczycy przekonują, że nie są zagrożeniem dla strefy euro, a hiszpańskie służby specjalne badają inspiracje zagranicznych mediów straszących iberyjskim kryzysem

Protest motocyklistów w Warszawie


# dochodzi szersza wypowiedź rzecznika resortu infrastruktury #

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.