Kryzys sprzyja luźnym związkom


System zasiłków preferuje samotnie wychowujących dzieci. Dlatego coraz więcej par ma dziecko w luźnym związku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Stabilnej sytuacji zakładu pracy może zagrażać nie tylko niekorzystna sytuacja ekonomiczna. Również nieprzewidziane i nagłe zdarzenia, na które pracodawca nie ma żadnego wpływu, mogą zakłócić uporządkowany tok pracy danej firmy. Do takich zdarzeń należą m.in. różnego rodzaju klęski żywiołowe, np. powodzie czy gwałtowne wichury. W takich przypadkach pracodawca do obrony zakładu przed siłami natury może zaangażować swoich pracowników. RWE Polska od stycznia podnosi w Warszawie o 4,7 proc. cenę prądu dla gospodarstw domowych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". RWE nie musi uzgadniać podwyżki z Urzędem Regulacji Energetyki. Ministerstwo Skarbu Państwa otrzymało we wtorek od doradcy prywatyzacyjnego analizy przedprywatyzacyjne Ruchu i wycenę akcji spółki - poinformował PAP Maciej Wewiór, rzecznik resortu.Kredyt bez odsetek? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak bardzo na rękę? Owym filantropem nie jest bank, a urząd skarbowy, który ma taką "ofertę" dla małych firm stawiających pierwsze kroki w biznesie. Nowy rząd na Węgrzech mocno popiera wejście kraju do strefy euro, wbrew problemom dla tej strefy wywołanym przez kryzys w Grecji - powiedział w środę desygnowany na ministra spraw zagranicznych Janos Martonyi. Narodowy Bank Polski i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zapowiadają podjęcie działań zmierzających do zwiększenia liczby udzielanych kredytów. Za niecały miesiąc zostaną przedstawione warunki porozumienia, dzięki któremu jeszcze w tym roku do klientów banków spółdzielczych może trafić ponad 10 miliardów złotych.

Początek dzisiejszej sesji przyniósł dynamiczną zniżkę wartości złotego. Przed południem kursy EUR/PLN i USD/PLN ustanowiły dzienne maksima odpowiednio na poziomach: 4,2130 oraz 2,9890.

Nowy niemiecki minister rozwoju Dirk Niebel (FDP) uważa, że należy zrezygnować z udzielania pomocy rozwojowej Chinom, które stają się gospodarczą potęgą. Rozmawiamy z Adamem Fronczakiem, wiceministrem zdrowia.

Senacki kandydat do RPP Jerzy Hausner powiedział, że Polska może przystąpić do strefy ero w 2014 lub 2015, dodając, że do mechanizmu ERM2 w obecnej chwili nie należy przystępować. Morgan Stanley is seeking a buyer for its 34 percent stake in investment bank China International Capital Corp, Wei Sun Christianson, the U.S. bank's China chief executive, said on Monday. Od 24 listopada PKP Intercity daje odszkodowania za spóźnienia z winy przewoźnika - zapowiada "Gazeta Wyborcza".World stocks added to the previous week's losses on Monday, hugging one-month lows as investors pulled back from a more than seven month rally and prepared for the eventual withdrawal of stimulative monetary policy. Tuż przed odejściem Mariusza Kamińskiego Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości w Ministerstwie Finansów dotyczących Rafinerii Trzebinia - podał portal dziennik.pl. - Chodzi o nieprawidłowości z lat 2001-2007 - doprecyzował w programie "24 godziny" w TVN24 nowy minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Prawie pół kilometra nowych podziemnych wyrobisk powstanie w najbliższych latach w Kopalni Doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie, należącej do Głównego Instytutu Górnictwa (GIG). Rozbudowa kopalni, prowadzącej służące górnictwu eksperymenty i badania, to część tworzonego na Śląsku Centrum Czystych Technologii Węglowych.

WEEKEND: Na saksy pod Akropol


Choć sezon turystyczny w Grecji dobiegł już końca wciąż nie brakuje tam pracy dla Polaków. Najwięcej ofert zatrudnienia czeka na nasze opiekunki, gosposie i sprzątaczki. Pracując w greckim domu można zarobić około 700 euro.

Trzy oferty na kupno GPW


Do resortu skarbu wpłynęły trzy odpowiedzi na zaproszenie Skarbu Państwa w sprawie zakupu akcji Giełdy Papierów Wartościowych - powiedział rzecznik resortu Maciej Wewiór.

Zarobki w Krakowie w 2009 roku


Kraków uplasował się w 2009 roku na piątym miejscu pod względem wysokości zarobków w największych polskich miastach. Mediana wynagrodzeń wyniosła tam 3600 PLN i była o 31 proc. niższa niż w Warszawie (5200 PLN). Połowa zatrudnionych w stolicy Małopolski otrzymywała miesięcznie od 2500 PLN a 6000 PLN brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

Zysk netto AmRestu wyższy od konsensusu


Zysk netto grupy AmRest przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w I kwartale 2010 roku 11,6 mln zł wobec 10,6 mln zł zysku w analogicznym okresie 2009 roku i był wyższy od konsensusu rynkowego na poziomie 8,5 mln zł zysku netto.

"Złote weto" przyjęte w Sejmie


Sejm uchwalił ustawę o tzw. złotym wecie. Zgodnie z nią Minister Skarbu Państwa będzie mógł sprzeciwić się uchwałom władz spółek sektora gazowego, elektroenergetycznego i paliwowego np. gdyby chciały one przenieść swą siedzibę za granicę.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.