To są "drogi śmierci"!


W zeszłym roku zespół składający się z naukowców Politechniki Gdańskiej, wraz z ekspertami Polskiego Związku Motorowego i Fundacji Rozwoju Inżynierii Lądowej rozpoczął opracowywanie polskiej mapy ryzyka drogowego.

W przemyśle motoryzacyjnym nie ma sentymentów. Firma, obojętnie jak by się nie nazywała, ma sprzedawać auta i przynosić zyski. Rozmawiasz przez telefon za kierownicą samochodu? Grozi ci nie tylko wypadek, ale także... rozwód. Jeden z czytelników przysłał do naszej redakcji genialny w swojej prostocie projekt, który służyć ma usprawnieniu ruchu miejskiego i jednocześnie znacznemu zredukowaniu zużycia paliwa. (Tekst z archiwum serwisu Motoryzacja)Po przeszło dwóch latach od śmiertelnego potrącenia pieszego policjanci z Ryk (Lubelskie) zatrzymali kierowcę, który spowodował wypadek. Zarządca autostrady A2 z Konina do Nowego Tomyśla żąda pieniędzy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Trzej kolejni japońscy producenci samochodów, Nissan, Suzuki i Daihatsu, ogłosili, że z powodu wad technicznych w wyprodukowanych przez nich pojazdach wezwą do warsztatów właścicieli tych aut.

Krzysztof Hołowczyc (Nissan Navara) zajął dziewiąte miejsce na trasie 5. etapu Rajdu Dakar - z Copiapo do Antofagasty o długości 670 km, w tym 483 km odcinka specjalnego - i w klasyfikacji generalnej jest szósty.

Na salonie w Detroit wybrano najładniejsze dziewczyny prezentujące samochody. Dwie kobiety zginęły w wypadku, do którego doszło w sobotę rano koło miejscowości Kuźnica na Półwyspie Helskim. Dwie kolejne osoby zostały ranne.

Siedem osób, w tym pięcioro dzieci, zostało rannych po tym jak w piątek pijany kierowca BMW wjechał w grupę ludzi w Siennicy Nadolnej koło Krasnegostawu (Lubelskie). Ceny paliw na stacjach benzynowych od kilku tygodni pozostają na niezmienionym poziomie - informują analitycy. Auris gości na rynku od 3 lat i właśnie do sprzedaży wchodzi model po liftingu. Wprowadzenie nowszej wersji modelu zawsze oznacza spore obniżki na ten dotychczas oferowany.Ciężkie jest życie zawodowego sportowca. Stale grozi mu obowiązek zmiany gustów. W związku z zagrożeniem powodziowym, parkingi "Parkuj i Jedź" w Warszawie będą czynne całą dobę. Zmotoryzowani mieszkańcy zagrożonych terenów będą mieli możliwość zostawienia na nich swoich aut. Szanowna Redakcjo. Zwracam się z prośbą o pomoc w związku z artykułem "Policja: video przekłamuje" .

Polak oddał części i klucze


Jakub Przygoński zajął ostatecznie 11. miejsce na siódmym etapie 32. Rajdu Dakar prowadzącym z Iquique do Antofagasty w Chile o długości 641 km w tym 600 km odcinka specjalnego.

Mercedes GP: niemieccy kierowcy


Koncern samochodowy Mercedes ogłosił, że przejmie 75 procent udziałów w teamie Brawn GP-Mercedes, który w tym sezonie Formuły 1 zdobył mistrzostwo świata wśród konstruktorów oraz kierowców, za sprawą Brytyjczyka Jensona Buttona.

"Motor" numer 7


Najnowszy "Motor" nr 7/2010 od poniedziałku w kioskach, a w nim m.in.:

Lancer u czytelnika. Chcesz też?


Mitsubishi lancer, który w naszej redakcji znajduje się w teście długodystansowym trafił do kolejnego czytelnika. To Waldemar, lat 52. (" Nasz" lancer może trafić także do ciebie. Szczegóły wkrótce w naszym profilu na Facebooku . Jesteś już jego fanem?)

Nasze biuro podróży od wielu lat organizuje dla szkół tanie wycieczki szkolne. Dzięki znajomości rynku wycieczek oraz dużemu doświadczeniu, nasze

tanie wycieczki szkolne

od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród szkół. Oferujemy wycieczki szkolne Warszawa w wariantach jednodniowych. Dzięki temu wycieczki przez nas organizowane to naprawdę tanie wycieczki szkolne, a Warszawa od lat należy do liderów, jeśli chodzi o cel wycieczek szkolnych.

Nie będzie alternatywy dla A4


Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 780 z Krakowa do Chełmka, która jest jednym z ważniejszych elementów regionalnego systemu transportowego w Małopolsce.

Spór o przydrożne lampy


Gminy Warmii i Mazur nie chcą płacić za oświetlenie dróg krajowych na skrzyżowaniach czy węzłach oceniając, że nie jest to ich zadanie własne.

Uwaga! Mocno sypie


Dość intensywne opady śniegu, przemieszczające się w środę zwłaszcza nad południem i wschodem Polski, utrudniają poruszanie się po drogach.

Vettel chce być mistrzem


Mój zespół i ja sam mamy na przyszły rok jasno wytyczony cel - chcemy zdobyć dwa tytuły mistrzowskie, indywidualnie i w klasyfikacji konstruktorów.

Piszczy ci coś w aucie?


Tuż po rozruchu zimnego silnika spod maski dobiega przeraźliwy pisk. Czasem po kilkunastu sekundach cichnie. Co to takiego?

Odświeżony touran


Polscy fani motoryzacji znaleźli się w trudnej sytuacji. W związku z tragiczną śmiercią najważniejszych w państwie osób Polska pogrążyła się w żałobie.

Niebezpieczny kierowca na diecie


Aż 84% kobiet kierowców prowadzi samochód, odczuwając głód. Przyznają one jednocześnie, że jest to przyczyną zmęczenia oraz obniżonej koncentracji na drodze.

Jutro koszmar na DK3!?


Uwaga kierowcy planujący jutro podróż drogą krajową numer 3. W miejscowości Karczowiska między Legnicą a Lubinem (woj. Dolnośląskie) mogą się pojawić poważne utrudnienia w ruchu drogowym.

Nie rób z siebie ciemniaka!


Wbrew pozorom alkohol i nadmierna prędkość nie są wcale głównymi przyczynami wypadków w Polsce.

Spa: Deszcz zakłócił treningi


Robert Kubica z teamu BMW-Sauber był dziewiąty podczas pierwszego oficjalnego treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Belgii, dwunastą eliminacją mistrzostw świata Formuły 1.

Nakaz zapinania pasów to zamach na wolność


Kierowca samochodu ma obowiązek nakazać pasażerowi zapięcie pasów, a w razie odmowy musi się zatrzymać i wysadzić taką osobę. W przeciwnym razie, jeśli dojdzie do wypadku, poniesie odpowiedzialność karną - orzekł Sąd Najwyższy w Włoszech.

BMW najszybsze. Hołek wócił do gry


Krzysztof Hołowczyc jadący Nissanem Navarą z belgijskim pilotem Jeanem Markiem Fortinem, zajął ósme miejsce na trzecim etapie Rajdu Dakar i awansował na piąte w klasyfikacji generalnej.

Zima znów zaatakowała


Zima nie odpuszcza. Po wczorajszych i nocnych opadach śniegu trudno jeździ się po drogach m.in. Małopolski i Podkarpacia.

Budowa A2 ruszyła z kopyta


W Mińsku Mazowieckim w poniedziałek rozpoczęto budowę pierwszego odcinka autostrady A2 w województwie mazowieckim.

800 km drogowego (nie)szczęścia


W Polsce mamy pomad 800 kilometrów autostrad. Niestety, często za przejazd nimi trzeba słono zapłacić.

Policjanci nie potrafią jeździć!


Superszybkie motocykle, które policja kupiła przed rokiem stoją nieużywane w garażach.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.