PKP Intercity zaproponuje niższe ceny niż InterRegio


PKP Intercity będzie rozwijać swoją markę Tanie Linie Kolejowe i zaproponuje niższe ceny biletów na pociągi międzywojewódzkie niż PKP Przewozy Regionalne - poinformował we wtorek na spotkaniu z dziennikarzami prezes PKP IC Krzysztof Celiński. Spółka będzie też walczyć o studentów, oferując im promocyjne ceny biletów.

Setki przedsiębiorców jest wściekłych na Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, że wprowadziła ich w błąd przy podziale dotacji z Unii. PARP zaprasza ich na rozmowy. A po kasę z UE stanęły następne kolejki Lauren Ashley, Miss Beverly Hills 2010, wygłosiła w programie Fox News kontrowersyjną wypowiedź na temat homoseksualistów. Jak powiedziała, homoseksualiści powinni zginąć, bo, w jej ocenie, w taki sposób na ich temat wypowiada się Biblia – czytamy w serwisie examiner.com. # dochodzą wypowiedzi wiceministra gospodarki M. Korolca oraz menedżera Banku Światowego dla Polski i krajów bałtyckich T.Laursena. #Jeszcze w tym roku samorząd województwa podlaskiego chciałby podpisać umowę na sfinansowanie ze środków unijnych budowy lotniska regionalnego - poinformował w środę na konferencji prasowej w Białymstoku marszałek województwa Jarosław Dworzański. - Podczas rutynowej kontroli na autostradzie w austriackim Tyrolu u prowadzącego ciężarówkę Polaka stwierdzono 1,18 promila alkoholu - poinformowała w piątek policja. 33-letniemu kierowcy zabroniono oczywiście dalszej ... W opatowskim zakładzie Collar Textil (Świętokrzyskie), w którym przebywa trzech głodujących pracowników, od Nowego Roku nie ma prądu. Rzeszowski Zakład Energetyczny odciął jego dopływ z powodu sięgających 87 tys. zł zaległości płatniczych firmy - poinformował PAP w piątek szef Solidarności Collar Textil Krzysztof Chałupczak.

Rosnieft, największy koncern naftowy w Rosji, jest bliski odkupienia od polskiego PKN Orlen 25 proc. akcji rafinerii Orlen Lietuva w Możejkach, na Litwie - podaje w poniedziałek dziennik \\\"Wriemia Nowostiej\\\".

Ministerstwo Skarbu doszło do porozumienia w Zygmuntem Solorzem – Żakiem w sprawie prywatyzacji Zespołu Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin (ZE PAK) i w poniedziałek ukaże się głoszenie o sprzedaży elektrowni i kopalni – donosi „Rzeczpospolita”. Ministerstwo Skarbu Państwa planuje w tym roku ambitne przychody z prywatyzacji. 25 mld zł jest realne, a prywatyzacja energetyki będzie istotnym źródłem tych przychodów - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister skarbu Jan Bury.

"Puls Biznesu" pisze, że plany i rzeczywistość, dotyczące komunikacji na Euro 2012, zupełnie się rozjechały. Gazeta podkreśla, że cudu na torach nie będzie, a według kolejarzy, podróż pociągiem skróci się niewiele. Banki i biura maklerskie prowadzą już ponad 1,140 mln rachunków inwestycyjnych. W marcu ich liczba zwiększyła się o 4287 Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, URE chce podjąć wyprzedzające działania mające na celu zapobieżenie obchodzeniu przez elektrownie obowiązku sprzedaży energii na giełdzie.Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane. Rząd postanowił tłumaczyć narodowi, co to jest atom i dlaczego nie należy się go bać - informuje "Metro". Nie zważając na kryzys urzędnicy w Moskwie mogą pochwalić się wysokimi jak na warunki rosyjskie dochodami. Jak się okazuje, mer rosyjskiej stolicy nie jest najbogatszym urzędnikiem.

Na parkietach zawitała korekta


Nowy tydzień parkiety na całym świecie zaczęły od przeceny. To reakcja inwestorów na niekorzystne dane makroekonomiczne w USA z końca zeszłego tygodnia. Indeksy w Azji straciły dziś nawet ponad 5 proc.

Niedziela wolna od zakupów


W tym dniu zamiast biegać po sklepach, wolimy odpoczywać. Zaledwie dwa procent Polaków w niedzielę chodzi na zakupy - wynika z najnowszych badań. Solidarność chce więc by przygotowany przez nią projekt zakazu niedzielnego handlu, jeszcze w tym roku wszedł w życie

Polska waluta - tydzień kontynuacji umocnienia


W ostatnich dniach notowania złotego względem euro oraz dolara kontynuowały zapoczątkowany w połowie września trend wzrostowy.

Orange - nawigacja w komórce


Przesyłanie SMS-em punktów nawigacji, uproszczone wyszukiwanie interesujących obiektów oraz baza przydatnych informacji, to tylko niektóre cechy Nawigacji Orange - interaktywnej nawigacji GPS w telefonie komórkowym.

Polskie LNG podpisało z konsorcjum Atkins umowę na nadzór budowy terminalu na 46,5 mln zł


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" SKończył się szczyt klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 oraz pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - Sytuacja była desperacka - mówił na kilka godzin przed końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj specjalny raport www.tvn24.pl/klimat

Nobel z ekonomii dla Elinor Ostrom i Olivera E. Williamsona


Amerykanie Elinor Ostrom i Oliver E. Williamson zdobyli Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Zostali nagrodzeni za swoją pracę na rzecz zorganizowania i usprawnienia zarządzania w gospodarce. Ostrom jest pierwszą kobietą w historii, która otrzymała ekonomicznego Nobla

Skarb Państwa prawdopodobnie zwiększy liczbę akcji Taurona


Transza akcji Taurona dla drobnych inwestorów może zostać zwiększona - ustaliła "Rzeczpospolita". W piątek o północy kończą się zapisy na udziały w energetycznym koncernie dla inwestorów indywidualnych

Celina, Intrastat, Zefir - jutro będą działać


Awaria systemów zasilania - aktualizacja Ministerstwo Finansów poinformowało, że systemy CELINA, INTRASTAT, ZEFIR, ECS, ICS, OSOZ, EORI zostaną uruchomione nie wcześniej, niż jutro (19.05) o godz. 9.00. Jak ...

Prywatyzacja w Polsce w 2009 roku


Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

Ludzie przewożeni w skorodowanych autobusach


Przewozy regularne do kontroli W związku z licznymi skargami pasażerów napływającymi do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, wczoraj (23 czerwca br.) inspektorzy z oddziału w Koszalinie skontrolowali ...

LOT- em do Japonii


Umowa lotnicza z Japonią Jak poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego - po wieloletnich staraniach polskiej administracji, w Tokio odbyły się konsultacje władz lotniczych Polski i Japonii. W wyniku ...

Minister nie odwoła aukcji kopalni kwarcytu


Ministerstwo skarbu będzie przekonywać potencjalnych inwestorów kopalni kwarcytu w Łącznej, aby podpisali pakiet socjalny, ale aukcji nie odwoła. To usłyszeli wczoraj w Warszawie przedstawiciele załogi.

SZJ


...

Stalexport ściga motocyklistów płacących jednogroszówkami


Do sądów trafiły 33 wnioski o blokowanie ruchu na autostradzie A4 Katowice - Kraków. Pierwsza rozprawa już w poniedziałek

Polskie firmy założycielami Central Europe Energy Partners


Grupa polskich firm z branży energetycznej i paliwowej powołała stowarzyszenie, które ma pomagać w integracji sektora energii w Europie Środkowej, w ramach unijnej polityki energetycznej. Wkrótce do organizacji mają dołączyć firmy i instytucje z innych krajów.

Już w piątek otwarcie A4


Wszystko wskazuje na to, że nasze wczorajsze informacje potwierdzą się. Autostrada A4 z Krzyżowej do granicy z Niemcami zostanie otwarta jutro o godz. 10. Uroczystość zaplanowano ...

Recesja zmienia zachowania zakupowe


Konsumenci w całej Europie nadal zmagają się z przejawami recesji. Wyniki badania przeprowadzonego przez instytut Millward Brown wśród internautów metodą IdeaBlog wskazują, że sposoby wydawania pieniędzy zmieniają się, ponieważ konsumenci biorą pod lupę swoje wydatki, ale większość Europejczyków (61%) planuje utrzymać bieżący poziom wydatków w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Na Górnym Śląsku rachunki za prąd wzrosną o ok. 5 proc.


O około 5 proc. więcej niż dotąd zapłacą od początku lutego za prąd i jego dostawę indywidualni klienci firmy Vattenfall, dostarczającej energię głównie na Górnym Śląsku. Z wyliczeń spółki wynika, że dla typowych gospodarstw domowych rocznie oznacza to wydatek ponad 50 zł brutto więcej niż dotychczas.

Deputy Prime Minister Pawlak at the Energy summit in Saudi Arabia


Factors contributing to growth of oil prices and solutions aimed at curbing their negative impact on the global economy were the main issues discussed at Jeddah Energy Summit in Saudi Arabia. Polish Deputy Prime Minister, Waldermar Pawlak, attended the Summit at the invitation of Ali I. Al.-Naimi, the Oil Minister of Saudi Arabia.

Jedno okienko – szybka i łatwa rejestracja firmy


– Założenie firmy w Polsce nigdy jeszcze nie było takie proste. Od 31 marca br., aby to zrobić wystarczy tylko wypełnić dwustronicowy wniosek i złożyć go w jednym urzędzie, zamiast obecnych czterech – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 1 kwietnia br. w Ministerstwie Gospodarki.

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.