UKE liczy na udział operatorów alternatywnych w inwestycjach w infrastrukturę


Międzynarodowy Fundusz Walutowy zredukował o 0,3 punktu procentowego prognozy PKB dla Polski na 2010 r. Według nowej prognozy nasza gospodarka urośnie w przyszłym roku o 1,9 proc. O włos unikniemy przekroczenia progu ostrożnościowego.

Firmy, których roczny obrót nie przekroczy 30 tys. euro będą zwolnione z podatku VAT - przewiduje projekt noweli ustawy o podatku od towarów i usług, przyjęty we wtorek przez rząd.

Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby bawić się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalej

Dzięki logistycznemu wsparciu DPD Polska, w grudniu bieżącego roku odbędzie się kolejne szkolenie wysokogórskie dla młodych Nepalek połączone z próbą zimowego zdobycia Chulu West (6400 m) ...MF zaoferuje w środę 17 lutego obligacje DS1019 za 1,0-2,0 mld zł - podał resort w poniedziałek w komunikacie. Nie tylko Gerard Depardieu ma dar przyciągania pieniędzy Polaków. Grecki Polbank dziś pochwali się, że jego klienci zakładają po 2500 nowych kont oszczędnościowych dziennie. Najwyższe na rynku oprocentowanie i agresywna reklama robią swoje - profesora naszej uczelni, który został wyróżniony w dziewiątej edycji konkursu „Zostańcie z nami!”, organizowanego przez tygodnik „Polityka” od 2001 r. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki. Beneficjenci muszą wykazać się wyróżniającymi publikacjami, prowadzić interesujące badania naukowe na wysokim poziomie, a także mieć uzdolnienia dydaktyczne. Gratulujemy!

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.15

12 lipca odbędzie się aukcja udziałów Poznańskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki - poinformował resort skarbu. Firma świadczy usługi dla osób niepełnosprawnych. Największy polski producent sprzętu AGD podjął decyzję o wydzieleniu dwóch działów: silników i metalowego. Ma to związek z koniecznością zwolnienia ok. 200 pracowników



Ratownicy wydobyli ciało górnika zasypanego po tąpnięciu


# dochodzi informacja o zakończeniu akcji ratowniczej i wywiezieniu zwłok #

"DP": Dużo chętnych na energię słoneczną


W podtarnowskiej gminie Wierzchosławice zamontowano pierwsze kolektory słoneczne do ogrzewania wody - pisze "Dziennik Polski".

Na chińskim Nasdaq notowania zawieszone przez gigantyczne wzrosty


W piątek zadebiutował chiński rynek małych i średnich spółek ChiNext. Po dwóch godzinach od startu sesji notowania wszystkich firm zostały zawieszone z powodu nadmiernych wzrostów.

Ser i jego przetwory (semi-hard cheese and cheese supplements) - Chorwacja - nałożenie ostatecznych środków ochronnych przed nadmiernym importem m.inn. z UE


30 października 2009 r. Chorwacja poinformowała o nałożeniu ostatecznych środków ochronnych przed nadmiernym importem serów Edam i Goudy, oraz o wyłączeniu spod obowiązywania środków ochronnych przetworów sera (cheese supplements).

MSP sprzeda 13,5% akcji Grupy Lotos inwestorowi branżowemu, ale nie Orlenowi


Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) wciąż prowadzi rozmowy z inwestorami branżowymi, zainteresowanymi pakietem akcji Grupy Lotos, ponieważ część z nich jest zainteresowana pakietem większym niż oferowane 13,5%, wynika z poniedziałkowych wypowiedzi ministra skarbu Aleksandra Grada. Obecnie Skarb Państwa ma 63,97% akcji Lotosu.

Pojawiły się pierwsze krajowe truskawki


Na rynkach hurtowych w Broniszach i w Łodzi można już kupić pierwsze krajowe truskawki spod folii. Są one droższe od importowanych. W ofercie jest także szeroki asortyment polskich warzyw. Ich ceny są jednak wyższe niż rok temu.

Ministerstwo Gospodarki analizuje prawo gospodarcze


Departament Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki (DRE) dokonał analizy funkcjonowania ustaw będących w jego kompetencjach. Wśród ocenianych przepisów znalazły się m.in. ustawa o swobodzie działalności gospodarczej oraz ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych.

PZL-Świdnik trafi w ręce AgustyWestland


Agencja Rozwoju Przemysłu ogłosiła wyniki przetargu AgustaWestland kupi większościowy pakiet akcji świdnickiej fabryki śmigłowców. Włosko - brytyjski koncern pokonał w przetargu czeską spółkę Aero Vodochody. Dziś Agencja ...

ZWZ Point Group ma zdecydować o niewypłaceniu dywidendy z zysku za 2009 r.


17 czerwca odbędzie się aukcja akcji czterech spółek należących do Skarbu Państwa - informuje na stronach internetowych resort. Zgłoszenia wzięcia udziału w licytacjach inwestorzy mogą składać w MSP do 14 czerwca.

Grad: możliwa decyzja ws. sprzedaży dodatkowych 5 proc. akcji PZU


Minister skarbu Aleksander Grad nie wykluczył, że jeszcze w środę może zapaść decyzja o sprzedaży dodatkowych 5 proc. akcji PZU.

RBS odnotował 3 mld dol. straty


Royal Bank of Scotland opublikował w piątek wyniki finansowe. Pomimo solidnego wsparcia, jakie bank otrzymał od brytyjskiego rządu, jego strata netto sięgnęła w III kwartale 1,8 mld funtów, czyli 3 mld dol. Zarząd oczekuje powolnej poprawy.

TPSA dostanie 140 mln zł dopłaty


Naczelny Sąd Administracyjny uchylił decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie odmowy przyznania Telekomunikacji Polskiej dopłaty do kosztów usługi powszechnej - podał w środę UKE w komunikacie. Oznacza, to że TP otrzyma 140 mln zł dopłaty.

Ropa tanieje; dolar mocniejszy


Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw w USA. Amerykański dolar umacnia się wobec euro z powodu obaw, że Grecja może nie uzyskać pomocy od innych krajów z UE - podają maklerzy.

PGNiG chce wyemitować obligacje za 2,0-2,5 mld zł


PGNiG planuje przeprowadzić na rynku krajowym emisję obligacji o wartości 2,0-2,5 mld zł do końca I kw. 2010 r. W II poł. 20120 r. spółka zamierza wyemitować euroobligacje o równowartości także 2,0-2,5 mld zł, poinformował w poniedziałek wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc.

Boni: Wychodzenie z kryzysu może potrwać do 2014 roku


Bogdan Ulka, wydawca porannych i popołudniowych \"Wiadomości\" w TVP 1, został odsunięty od programu, bo nie wypełnił polecenia kierownika redakcji Jacka Karnowskiego.

Gazprom chce przejąć 10 proc. amerykańskiego rynku gazu


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Gazprom będzie dążyć do przejęcia w ciągu pięciu lat 10 proc. amerykańskiego rynku gazu ziemnego.

Book-building na 16,05% akcji Enei odbędzie się 4-9 lutego


Olechowski wie, że popełnił błąd, ale poparcie go przez Platformę Obywatelską nie jest niemożliwe - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Sławomir Nowak.

Budimex ma umowę na budowę węzła i obwodnicy na drodze nr 3 za 84 mln zł


Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police

Polskie Jadło odwołało prognozy


Zgodnie z art. 6 ustawy abolicyjnej (Dz.U. z 2008 r. nr 143, poz. 894) umorzenie zaległości podatkowej lub zwrot podatku stanowi pomoc de minimis.

"Rzeczpospolita": Oszczędności Polaków przekroczyły bilion złotych


Pomimo trwającego od dłuższego czasu kryzysu, nasze oszczędności finansowe osiągnęły rekordowy poziom, ponad biliona złotych - cieszy się "Rzeczpospolita".

Nasza firma zapewnia odbiór odpadów przemysłowych oraz odbiór odpadów medycznych. Jednak to odbiór odpadów przemysłowych jest główną gałęzią naszej działalności. Od wielu lat realizujemy bezpieczny odbiór odpadów przemysłowych. Jeśli zrealizujemy odbiór odpadów przemysłowych również zapewniamy bezpieczny transport odpadów niebezpiecznych do miejsca ich utylizacji.